Відмінності між версіями «Портфоліо Полієктової Тамари Василівни для учнів 7 класу з біології за темою " Ці цікаві Пасльонові"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис оцінювання)
(Опис оцінювання)
Рядок 31: Рядок 31:
 
З початку роботи над проектом, учні використовують форму оцінювання презентації (чи публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів проекту вони вибрали) . Оцінювання здійснюється щоденно на основі спостережень та попереднього перегляду продуктів діяльності учнів.
 
З початку роботи над проектом, учні використовують форму оцінювання презентації (чи публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів проекту вони вибрали) . Оцінювання здійснюється щоденно на основі спостережень та попереднього перегляду продуктів діяльності учнів.
 
На кінцевому етапі проекту учні представляють мультимедійний продукт результатів роботи а також демонстраційний зразок (група експериментаторів). Для оцінювання використовується таж сама форма оцінювання.
 
На кінцевому етапі проекту учні представляють мультимедійний продукт результатів роботи а також демонстраційний зразок (група експериментаторів). Для оцінювання використовується таж сама форма оцінювання.
ЗНАЄМО – ХОЧЕМО ДІЗНАТИСЯ – ДІЗНАЛИСЯ (З-Х-Д схема)
 
(опис)
 
 
В основу вправи покладено таблицю, що заповнюється на класній дошці або на великому аркуші паперу вчителем разом з учнями.
 
Що ми знаємо? Що хочемо дізнатися? Про що дізналися?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Заповнення цієї таблиці дає можливість
 
o вчителю: оцінити навчальні потреби учнів, їх попередні знання
 
o учням: навчатися активно і більш зацікавлено; пригадувати те, що вони вже знають; вчитися формулювати запитання; формувати нові знання.
 
 
Щоб організувати діяльність:
 
1. Попросіть учнів заповнити першу колонку у своїх зошитах, записуючи, що вони знають з цієї теми.
 
2. Накресліть таблицю на дошці і заповніть її разом із усім класом, формулюючи і коректуючи думки учнів.
 
3. Попросіть учнів сформулювати запитання, які вони мають з цієї теми, на які б вони хотіли знайти відповідь. Якщо потрібно, вчитель може стимулювати власним прикладом і поставити свої запитання.
 
4. Запишіть запитання в другій стовпчик таблиці.
 
5. Подальша робота може здійснюватись  різними шляхами: читання підручника, слухання доповіді, дослідження тощо, але важливо, щоб учні у всіх формах навчання шукали відповіді на свої запитання.
 
6. Обговорення результатів. Учні спочатку повідомляють про те, на які запитання вони знайшли відповіді і записують це у стовпчик «Що ми дізналися?»
 
7. Потім вони відмічають ті нові думки (ідеї, знання, результати), які вони не очікували і на які не ставили запитання. Все це записується у третій стовпчик.
 
8. Після цього можна попросити учнів сформулювати нові запитання до цих думок і дописати їх у другій стовпчик.
 
9. Запитання, на які в процесі роботи не було знайдено відповіді, можуть стати предметом для індивідуальної творчої домашньої роботи – пошук відповіді в додатковій літературі або в Інтернеті. Наприклад, в темі «Підсумки Другої світовій війни» таким запитанням може бути: «Чи виплачували країни, що  програли війну репарації?» Відповідь на це запитання відсутня в підручниках, але запитання виникає в зв’язку з вивченням причин післявоєнного «економічного дива» в Німеччині, Японії тощо.
 
Цю стратегію можна також використовувати задля структуризації цілого уроку або теми.
 
 
Цю вправу можна почати виконувати перед вивченням теми, продовжувати під час роботи над темою і використати її при завершенні теми.
 
  
 
=Діяльність учнів  і вчителя=
 
=Діяльність учнів  і вчителя=

Версія за 22:37, 14 грудня 2012



Назва проекту

Ці цікаві Пасльонові

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія. Інформатика.

Навчальна тема

Різноманітність рослин класу Дводольні. Характеристика родини Пасльонові.

Вік учнів, клас

12-13 років

Стислий опис проекту

Проект виконується в 7 класі. Тема: «.Покритонасінні. Клас Дводольні. Родина Пасльонові.» Учні демонструють знання про загальну характеристику відділу Покритонасінних, таксономічні категорії відділу, характерні ознаки родини Пасльонових, їх різноманіття, використання в фітодизайні. Учні навчаються аналізувати отриману з різних джерел інформацію про біологічні особливості родини Пасльонові та народногосподарське значення окремих представників цієї родини. Після виконання проекту учні зможуть провести в школі конкурс на знання представників родини Пасльонові

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Учень називає класи і родини , загальні ознаки. Наводить приклади різноманітності рослин пасльонових.Розпізнає рослини свого регіону вивчених класів і родин. Пояснює потребу в охороні та значення в житті людини. Порівнює будову різних класів і родин, спостерігає та описує, застосовує знання, дотримується правил поведінки, робить висновки.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається впродовж всього виконання проекту. Для оцінювання попередніх знань учнів, їх навчальних потреб на початку вивчення теми організується обговорення основних питань проекту. З початку роботи над проектом, учні використовують форму оцінювання презентації (чи публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів проекту вони вибрали) . Оцінювання здійснюється щоденно на основі спостережень та попереднього перегляду продуктів діяльності учнів. На кінцевому етапі проекту учні представляють мультимедійний продукт результатів роботи а також демонстраційний зразок (група експериментаторів). Для оцінювання використовується таж сама форма оцінювання.

Діяльність учнів і вчителя

При виконанні проекту учні досліджують, які характерні ознаки має родина Пасльонові, формулу будови квітки, шукають шляхи використання родини у господарстві, вчаться використовувати отримані знання у повсякденному житті. Результати своїх досліджень учні представляють у вигляді презентацій та публікацій. Інструкція щодо опанування навичками використання цих інструментів включений в процес кожного заняття.

1 день. Опитування на запитання, що розглядатимуться в ході проекту. Використовується форма для опитування. Вчитель відмічає відповіді учнів і використовує їх при плануванні своєї роботи та при оцінюванні. Знайомимось з назвою проекту та головними питаннями. Пояснюю учням, що вони будуть вивчати на протязі проекту. Методом мозкового штурму визначаємо теми, що могли б стати відповідями на запитання проекту. Демонструю презентацію проекту. Проводжу інструктаж з ТБ при роботі з електричним струмом та комп’ютером. Учні об’єднуються в 5 груп, кожна виробляє власну тему. 1 гр.- «теоретики» досліджують основні ознаки родини Пасльонові, життєві форми родини, особливості запилення, різноманіття та розповсюдження плодів. 2гр.- « квітники» досліджують особливості будови квітки, виводять її формулу. 3гр.- « ботаніки» досліджують таксономічне положення родини Пасльонові, її класифікацію. 4гр.- « медики» досліджують використання рослин в медицині, принципи застосування ліків. 5гр.- «експериментатори» знайомляться з поняттям фітодизайн, вивчають використання рослин цієї родини в фітодизайні, створюють елементи фітодизайну. Кожна з груп заповнює таблицю ЗХД та знайомиться з формою оцінювання проектів. Учні визначаються з кінцевими продуктами свого проекту. Учні проводять дослідження з використанням Інтернету, друкованих джерел, критично оцінюють отриману інформацію та узагальнюють її. Проводяться консультації з учнями та групами по темам проектів, їх подальшій роботі, формам оцінювання проектів.Кожна група має створити презентацію або інформаційний бюлетень по закінченню досліджень. Рефлексія. 2 день. Учні завершують свої досліди, знайомляться з формою оцінювання. Для оцінки учнями власного навчання на протязі проекту використовується Контрольний список самоспрямування у навчанні. Проведення презентацій, усні виступи, друковані публікації. 5 група демонструє зразки композицій. Після виступів відбувається підсумкове обговорення проекту. Рефлексія. Для оцінювання учнів використовуються форми оцінювання проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Полієктова Тамара Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель біології. Біологія.

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №103

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Дзержинський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

тел.(0564)-916-575

Про мене

Мій внесок

Мої проекти

Портфоліо з теми

Мої файли

Мої закладки

ТРЕНІНГИ