Відмінності між версіями «Портфоліо Олійник В.В.»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
Рядок 26: Рядок 26:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 +
 +
Вчитель виконує пошук Інтернет ресурсів з теми, перевіряє готовність комп’ютерного обладнання, резервує час в шкільній бібліотеці, готує вступну презентацію та [https://docs.google.com/file/d/0B4STm_JnGO7gYnNvVkRlV2Ztb2s/edit буклет] для ознайомлення батьків, учнів, що дозволить їм зрозуміти, які завдання постануть перед ними під час роботи над проектом. Учні проходять вхідне анкетування та заповнюють таблицю, знайомляться з [https://docs.google.com/file/d/0B4STm_JnGO7gZWZ4cndtb29SZEk/edit?usp=drive_web авторським правом].
 +
 +
  Ознайомившись з темою, метою та завданнями проекту, школярі складають план дій, об’єднуються в групи, чітко розподіливши між собою ролі. За допомогою [https://docs.google.com/forms/d/1plCzXfeQhEs29Wb53-y0Sxw8BWic1QuUUQ5DU5pu9bQ/edit вхідного тестування] вчитель дізнається про рівень володіння ПК та навиками роботи в мережі Інтернет. Заповнення таблиці дасть можливість вчителю проаналізуати початкові знання учнів з даної теми та накреслити коло питань, які їх цікавлять.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 20:27, 22 травня 2014


Назва навчальної теми

Неевклідова геометрія

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, фізика.

Вік учнів, клас

16-17 років, 11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Зацікавити учнів особистістю вченого, його діяльністю. Ознайомитися з матеріалами, які б ілюстрували діяльність М.І. Лобачевського. Геометрія, як емпірична наука досягла високого рівня розвитку в Єгипті в зв’язку із землемірними роботами. В І-му тисячолітті до нашої ери геометричні відомості від єгиптян перейшли до греків, і в Греції почався новий етап у розвитку геометрії. За період VII-III тисячоліття до нашої ери грецькі геометри збагатили геометрію багатьма новими фактами, та строго логічно обгрунтували її. Робота грецьких геометрів систематизована в праці Евкліда «Начала». Викладена в цій праці логічна побудова геометрії настільки бездоганна, що протягом двох тисяч років із того моменту, коли з’явилися «Начала» Евкліда, вона була єдиною опорою для тих, хто вивчав геометрію. В цьому проекті можна ознайомитися з нематричною геометрією, або Неевклідовою, тобто геометрією, яка базується на системі аксіом, яка відмінна від аксіом Евкліда. Першою була відкрита метрична геометрія, яка носить ім’я М. І. Лобачевського.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи учні заповнюють ЗХД таблицю, що дозволить визначити актуальність запропонованої теми, працюють з матеріалами про неевклідову геометрію. Протягом всього терміну виконання проекту використовуються звіти про виконання проекту, завдяки методу спостереження в групі, учні роблять Формуюче оцінювання власної та спільної роботи. Впродовж роботи організовуються зустрічі-консультації, вчитель консультує роботу учнів у групах, надає допомогу при потребі, використовуючи інструменти форми оцінювання для роботи в групах та самооцінювання, мета яких забезпечення зворотного зв’язку, отримання пропозицій, допомогти із плануванням наступних кроків. За допомогою форми Оцінювання роботи групи під час захисту робіт учні оцінять діяльність кожної з груп. Наприкінці проекту за допомогою форми Оцінювання блогу оцінюють блог, вчитель оцінює готовий проект учнів та виставляє оцінки. Оцінювання проводиться як під час створення проекту, для заохочення учнів, так і після його закінчення. Форми оцінювання кожного виду роботи розроблені і знаходяться в папці портфоліо. Зокрема учні можуть оцінюватись і дистанційно за допомогою ФОРМ.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Вчитель виконує пошук Інтернет ресурсів з теми, перевіряє готовність комп’ютерного обладнання, резервує час в шкільній бібліотеці, готує вступну презентацію та буклет для ознайомлення батьків, учнів, що дозволить їм зрозуміти, які завдання постануть перед ними під час роботи над проектом. Учні проходять вхідне анкетування та заповнюють таблицю, знайомляться з авторським правом.

  Ознайомившись з темою, метою та завданнями проекту, школярі складають план дій, об’єднуються в групи, чітко розподіливши між собою ролі. За допомогою вхідного тестування вчитель дізнається про рівень володіння ПК та навиками роботи в мережі Інтернет. Заповнення таблиці дасть можливість вчителю проаналізуати початкові знання учнів з даної теми та накреслити коло питань, які їх цікавлять.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Віта Олійник

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики та інформатики.

Навчальний заклад

Миньковецька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Миньківці, Дунаєвецький район, Хмельницька область

Контактні дані

wita_olejnik@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19-23 травня

Місце проведення тренінгу

Дунаєвецька ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Тренери

Самуник Олег Васильович