Відмінності між версіями «Портфоліо Олени Федосєєвої з теми "Чи важко бути щасливим у школі"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План вивчення теми (вставити файл))
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
Рядок 25: Рядок 25:
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
 +
Оцінювання проводиться упродовж всієї навчальної теми за допомогою форми оцінювання прикладу учнівської роботи, що сприяє розвитку критичного мислення, самоаналізу, саморефлексії і дає змогу учням, які розробили проекти, та психологу здійснювати моніторинг навчання. Для [https://docs.google.com/file/d/0B8EDey1QC3ofMXVEUnBZcHJHNk0/edit оцінювання спрямованості учнів], їх попередніх знань і упереджень , впливу соціального оточення на процес адаптації дітей, на початку вивчення теми використовувався для дітей [https://docs.google.com/file/d/0B8EDey1QC3ofUjVzTkVyRVJLeEk/edit опитувальник «Стан здоров я та самопочуття»], [https://docs.google.com/forms/d/19DFj6obxvSbzyhpPCYf0JMJsFQ1KQOX4rUyWSvKPTIM/viewform?edit_requested=true опитувальник для батьків «Що таке адаптація»].
 +
 +
Для оцінювання рівня навчальних потреб на початку проекту та наприкінці роботи з проектом використовувалася [https://docs.google.com/file/d/0B8EDey1QC3ofaGFWcU91TU9FU1E/edit таблиця «ЗСЗ»]. Впродовж роботи над проектом використовувався психодіагностичний метод спостереження, зворотній зв'язок у вигляді консультацій, співбесід з підгрупами та окремими учнями, надання коментарів та відгуків через блоги, рефлексія. Учні розробили і вели [https://docs.google.com/file/d/0B8EDey1QC3ofMXVEUnBZcHJHNk0/edit персональні щоденники досліджень] своїх думок та почуттів. Результати були оцінені  [https://docs.google.com/file/d/0B8EDey1QC3ofNE5WN19NUS1CRmc/edit формою оцінювання учнівської роботи].
 +
 +
На завершальному етапі роботи над проектом були застосовані форми оцінювання і самооцінювання навчальних досягнень:таблиця оцінювання «ЗСЗ», форма оцінювання презентації, опитувальник «Стан здоров я та самопочуття» (опитування в динаміці).
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=

Версія за 16:22, 1 квітня 2014


Назва навчальної теми

Умови адаптації дітей до навчання в школі.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Годин психолога.

Вік учнів, клас

1 клас, 6-7 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У реалізації навчального проекту «Умови адаптації дітей до школи» брали участь учні 1го класу. Дослідницьким завданням учнів стали можливості покращення самопочуття в школі. Учні навчались аналізувати свої думки та почуття впродовж проекту, обговорювали у класі, проводили тренінги стосовно теми проекту. Шукали інформацію з теми проекту, порівнювали зі своїми думками та почуттями. Після того результати оформили у вигляді презентації «Чи важко бути щасливим у школі?». У результаті роботи над проектом вдалося краще зрозуміти себе, та які існують можливості почуватися у школі більш позитивно. Відбулося зростання вміння самопізнання щодо себе самого, що також підтвердило повторне опитування, проведене психологом. Результати своїх досліджень учні представили у вигляді презентації, яку розмістили на Інтернет-сайті.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання проводиться упродовж всієї навчальної теми за допомогою форми оцінювання прикладу учнівської роботи, що сприяє розвитку критичного мислення, самоаналізу, саморефлексії і дає змогу учням, які розробили проекти, та психологу здійснювати моніторинг навчання. Для оцінювання спрямованості учнів, їх попередніх знань і упереджень , впливу соціального оточення на процес адаптації дітей, на початку вивчення теми використовувався для дітей опитувальник «Стан здоров я та самопочуття», опитувальник для батьків «Що таке адаптація».

Для оцінювання рівня навчальних потреб на початку проекту та наприкінці роботи з проектом використовувалася таблиця «ЗСЗ». Впродовж роботи над проектом використовувався психодіагностичний метод спостереження, зворотній зв'язок у вигляді консультацій, співбесід з підгрупами та окремими учнями, надання коментарів та відгуків через блоги, рефлексія. Учні розробили і вели персональні щоденники досліджень своїх думок та почуттів. Результати були оцінені формою оцінювання учнівської роботи.

На завершальному етапі роботи над проектом були застосовані форми оцінювання і самооцінювання навчальних досягнень:таблиця оцінювання «ЗСЗ», форма оцінювання презентації, опитувальник «Стан здоров я та самопочуття» (опитування в динаміці).

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери