Портфоліо Нікулочкіної Олени Василівни з теми "Комп’ютери в нашому житті"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:00, 18 вересня 2012, створена Оника (обговореннявнесок) (Контактні дані)

Перейти до: Навігація, пошук


Тема

Комп’ютери в нашому житті

Навчальні предмети

Початкова школа, предмет "Сходинки до інформатики"

Мета

Сформувати уявлення про можливості комп’ютерів, види діяльності, в яких використовується комп’ютер, основні частини комп’ютера та їх призначення

Вік учнів, клас

2 клас, 7-8 років

Стислий опис проекту

Проект передбачає узагальнення другокласниками інформації щодо використання комп’ютерної техніки в житті кожної людини й суспільства в цілому. Це допоможе сформувати уявлення про використання комп’ютера в повсякденному житті, розширити і поглибити уявлення про професії, у яких людині необхідна допомога комп’ютера; дозволить формувати й розвивати вміння: порівнювати, встановлювати причиново-наслідкові зв'язки; доводити власну думку; робити висновки.

Повний План вивчення теми

План проекту

Навчальні цілі

1) В учнів повинно бути сформовано уявлення про проект як вид пошукової діяльності; про використання комп’ютера у повсякденному житті; розширено й і поглиблено уявлення про професії, у яких людині необхідна допомога комп’ютера.
2) Учні повинні закріпити навички використання мережі Інтернет для пошуку текстів і графічних зображень з теми проекту; вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.
3) Третьокласники мають навчитися використовувати редактор презентацій для оформлення матеріалів з теми проекту.

Опис оцінювання

До початку проекту проводиться вивчення освітніх потреб і запитів другокласників, а також рівня фактичних знань, умінь, навичок з теми.
Упродовж роботи над проектом обов’язковим є анкетування учнів щодо виявлення сфери їх інтересів для розподілу на групи. Спеціальної допомоги з боку дорослих (учителів, батьків та ін.) потребує самостійна дослідницька робота учнів, результати якої заносяться в журнал спостережень.
Після завершення роботи над проектом на етапі рефлексії відбувається презентація проекту (оцінювання за формою), а також завершення таблиці «ЗХД».

Діяльність учнів та вчителя

презентація вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Нікулочкіна

Фах, навчальний предмет

Учитель початкових класів, магістр з педагогіки вищої школи

Навчальний заклад

Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Місто\село, район, область

м. Запоріжжя

Контактні дані

e-mail: olenanick@gmail.com
тел. 050-322-44-63

    096-447-50-48

skype: olena_n11

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери