Портфоліо Моляки Ольги з теми "Рослини. Умови розвитку рослин"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:34, 28 квітня 2013, створена Shevchuk Larisa (обговореннявнесок) (Тренери)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Рослини. Умови розвитку рослин.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет природознавство, другрядний - математика

Вік учнів, клас

8 років, 3 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Метою проекту є дослідження впливу світла на рост і розвиток рослин. Учні 3-го класу працюватимуть в групах. Розподілять обов’язки в межах групи,будуть досліджувати вплив світла на проростання насіння квасолі та розвиток рослин. Для своїх спостережень вони створять і оформлять учнівський блог «Щоденник спостережень проекту «Квасолинки і Сонечко». Результати своєї роботи учні продемонструють на відкритому уроці на тему «Рослини.Умови розвитку рослин». Під час роботи над проектом учні познайомляться із результатами досліджень та підведуть підсумки: з’ясують, чи дійсно світло впливає на на рост і розвиток рослин. Виконуючи проект, учні зможуть самостійно шукати, опрацьовувати, узагальнювати і аналізувати отриману інформацію


План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання, використовуючи відповідні методи оцінювання. На початку проекту проводиться: діагностика навчальних потреб учнів (Таблиця З-Х- Д), діагностика рівня їх фактичних знань з теми (Опитувальник). Роздаються учням шаблони щоденників спостережень за ростом і розвитком квасолин, щоденник спостереження.Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учні використають Бланк самооцінювання результатів роботи в проекті. Після завершення роботи створюється учнівський блог, який відображає результати досліджень і зроблені висновки, заповняються листки (Критерії самооцінювання)контрольний лист оцінювання співробітництва, самооцінювання блогу та (Форма оцінювання дослідження)взаємооцінювання, форма оцінювання співробітництва, Проводиться урок-конференція, на якому заслуховуються виступи учнів із виконаними роботами , форма оцінювання блогів,самооцінка успішності учня, контрольний список для блогу.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

В ході роботи над проектом, учні розподіляються на групи. Визначають в межах кожної групи обов’язки членів групи, спостерігають за трьома рослинами: за рослиною, яка стоїть на підвіконні; за рослиною, що стоїть під коробкою з отворами; за рослиною, що знаходиться у шафі. До початку навчання за цією темою потрібно підготувати необхідний роздатковий матеріал: пам'ятки про роботу в інтернеті та з пошуку інформації в мережі інтернет і збереження інформаційних об'єктів, інструкцію по заповненню щоденника спостережень. Інформувати батьків про участь дітей у проекті. Діти передають батькам буклети з інформацією про метод проектів Вчитель показує, вступну презентацію в ході якої та після неї варто провести діагностику навчальних потреб учнів (Таблиця З-Х-Д) та діагностику рівня їх фактичних знань з теми (Опитувальник). Обговорити з класом основні запитання, які дозволять з’ясувати рівень їх знань. З учнями обговорюється мета і завдання дослідницької роботи. Проходить об’єднання дітей у творчі групи, розподіляються обов’язки між учасниками проекту. Перед учнями ставиться наступне завдання: дослідити вплив світла на рост і розвиток рослин, використовуючи для запису спостережень щоденники спостереження, інструкцію щодо ведення щоденника та ведення дописів на учнівському блозі із залученням до цієї діяльності батьків. Дослідження учнів. Складається чіткий план дій. Учні самостійно намагаються виконати всі пункти плану. При цьому вони повинні підібрати і прочитати літературні джерела, віднайти факти, які можуть надати додаткову інформацію про дослідну рослину, підібрати ілюстративний матеріал і зробити висновки. Необхідно роз’яснити учням про дотримання законів про авторське право . На підтримку навичок ХХІ століття вчитель забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки і пропонує дидактичні завдання за темою проекту. Захист проекту. Кожна група виступає з усною презентацією результатів, демонструючи свою роботу. (Учнівський блог) По завершенні колективно обговорюються висновки, дослідження .Учні оцінюють виступи груп у відповідності до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, яка виконала саме повне і аргументоване дослідження. (Фасилітація_для батьків)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Моляка

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

школа І - ІІІ ступенів № 253

Місто\село, район, область

місто Київ

Контактні дані

olqamolyaka@qmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

22 - 27 квітня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Ліцей №157

Тренери

Шевчук Лариса Петрівна

Скрипка Анна Володимирівна

Давиденко Олена Павлівна