Портфоліо Матвієнко Катерини з теми "Торба відсотків"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:14, 31 березня 2014, створена Melniri (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Торба відсотків"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, образотворче мистецтво

Вік учнів, клас

11років 6клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект передбачений для учнів 6-го класу з теми обчислення відсотків з математики. При вивченні даної теми учні знайомляться з поняттям відсотка. Цей проект призначений для того , щоб зацікавити і спонукати дітей до здійснення розрахунків, які потрібні у житті. Передбачається індивідуальна та групова форма роботи, учні проводять дослідницьку роботу та виконують практичні завдання. В результаті виконання цих завдань вони бачать реальні можливості порівнювати , співставляти, робити висновки.

План вивчення теми (вставити файл)

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку проекту на педраді розглянути питання про переваги та доцільність використання методу проектів в школі. Використати буклет 2 про переваги методу проекту,

На першому занятті учні об’єднуються в групи по 6 учнів, кожна група відповідає на запитання: 1. Яке значення мають гроші в житті суспільства? 2. Як виглядали гроші в різні періоди життя людства? 3. Яка ціна грошей? ?

Демонстрація презентації, яка розкриє тему проекту, пояснить учням механізм об’єднання в групи, основні питання, таблиці. Під час перегляду презентації учні заповнюють таблицю ЗХД та організаційну діаграму, що допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів та зацікавити учнів в участі у проекті. На першому уроці розказати про плагіат, авторське право, про можливість використання Інтернет – ресурсів у роботі над проектом.

Надати інструкції з ТБ при роботі на ПК. На підтримку знань і умінь, якими повинен володіти учень 21 століття, учитель забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки і відстеження просування роботи груп по етапах дослідження, пропонує дидактичні матеріали та завдання з теми проекту.

На початку другого уроку учні переглядають приклад учнівської роботи. На другому етапі – учитель пропонує зібрати інформацію вдома у батьків:–збирає матеріал про витрати бюджету на газ; -збирає матеріал про витрати бюджету на воду; - збирає матеріал про витрати бюджету світло; –збирає матеріал про витрати бюджету на харчування; –збирає матеріал про витрату бюджету на кишенькові витрати. Вчитель пропонує учням за допомогою інтернету дізнатися вартість одного грама золота та вагу золотого батона.

етапі пошуку учнями інформації ознайомлюю їх з освітніми веб –ресурсами та [правилами] пошуку інформації в Інтернеті та критичному оцінюванню веб–ресурсів. При роботі над практичним завданням звертаю увагу про корисність спілкування в Інтернеті для вирішення проблеми, що розглядається: пошуку інформації, прикладів, цікавих додаткових матеріалів. Протягом 2-4 уроку учні працюють над проектом. Перша група, отримавши запитання, займається пошуком та систематизацією інформації про сутність грошей, досліджують історію виникнення, різні поняття грошей та пропонують своє поняття. В кінцевому продукті, окрім того, показують своє бачення, чому виникли гроші. Друга група показує різноманіття видів грошей, класифікує їх за різними показниками та пропонує свій варіант грошей Третя група, намагаючись визначити ціну грошей, складає бюджет окремої сім’ї. Для проведення соцопитування група 3 розробляє опитувальник та в додатковий час збирає необхідні дані.

Протягом 5,6, 7 уроків проходить захист учнівських робіт по групам. Кожна група готує завдання для класу, яке учні виконують по закінченню виступу. 1 група пропонує класу за 10 хвилин дати своє поняття грошей. Друга група – запропонувати новий вид грошей. Третя група – скласти бюджет своєї сім’ї. Оцінювання учнів проводиться протягом всього проекту.

До початку виконання проекту доцільно для встановлення навчальних потреб учнів використати такий інструмент оцінювання як опитувальник та таблиця З-Х-Д. Протягом роботи над проектом – щоденники спостереження, тести, запитання для самоконтролю. Важливим інструментом оцінювання є інструмент оцінювання презентацій. Протягом роботи над проектом учням будуть надані інструкції з ТБ при роботі за комп’ютером, список освітніх веб –ресурсів, список посилань на колекції картинок, зразок списків використаних джерел


На початку проекту вчитель: демонструє 1

знайомить з вчительською презентацією,де висвітлюється тема проекту,

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Катерина Матвієнко

Фах, навчальний предмет

учитель математики

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери