Портфоліо Манько А.О. з історії за темою "Україна в роки другої світової війни 39-45 рр"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:28, 19 квітня 2014, створена Brens (обговореннявнесок) (Оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Україна в роки другої світової війни 39-45 рр

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Всесвітня історія, географія

Вік учнів, клас

16-17 років, 11 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект стосується розділу Історія України 11 клас. Він називається «Україна в роки Другої світової війни (1939-1945). Велика Вітчизняна війна (1941—1945 рр.) і включає в себе 7 уроків. Для виконання проекту учням необхідно буде ознайомитися з матеріалами про події Другої світової війни та Великої вітчизняної війни на території України, про плани країн-учасниць щодо України, течії Руху Опору на території України, основні битви та їх наслідки для ходу війни, ознайомитися з свідченнями очевидців тих подій, а також почерпнути необхідну інформацію з мережі Інтернет і сформулювати власні думки та судження про вище зазначені події.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Також з цією метою використовується і допомога вчителя як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою перегляду продуктів діяльності учнів.

Щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати мислення я і мої діти будуть використовувати таку систему оцінювання:стратегії для визначення потреб учнів, через методи- вивчення прикладів учнівських робіт учнів, графічні схеми, знаю-хочу дізнатися-дізнався,думаємо-об´єднуємося-ділимося, мозкова атака; стратегії перевірки розуміння і підтримки мета пізнання через методи – письмових щоденників, відео і фото журнали, спостереження, письмові і усні тестування; розвиток самостійності і взаємодії через методи:підказки, питання, рефлексію; стратегії перевірки розуміння і підтримки мета пізнання, через запитання, формальні інтерв´ю, проведення тестів і вікторин. При оцінюванні презентації буду враховувати мету, завдання, практичну діяльність кожного учня, наявність узагальнюючих графіків, схем, таблиць, використання Інтернет ресурсів, малюнків, узагальнюючих висновків. Оцінювання буде проводитись за розробленими критеріями для кожної групи з урахуванням усіх вимог до творчої роботи,через взаємооцінювання і оцінювання вчителем,опитування , рольові ігри, при роботі з таблицями, ці інструменти оцінювання учні використовують через комп´ютер, мультимедійну дошку,власне створені презентації, оцінювання відбувається на етапі узагальнення знань, оцінки виставляються після повного завершення роботи учнів над проектом в кінці теми.

Форма оцінювання блогу

Самооцінка презентації

Діяльність учнів та вчителя

Попередньо до виконання проекту

Ознайомити учнів з цілями створення проекту, провести тренінги для підвищення довіри в колективі для того, щоб мати у подальшому можливість вільно обговорювати проекти інших учнів. Роздати, учням, батькам буклет підготовлений вчителем аби зацікавити учнів у виконанні даного проекту. Взяти дозволи у батьків на користування мережею Інтернет. Ознайомити учнів з основними правилами роботи в мережі Інтернет, а також надати пам’ятку аналізу історичного джерела.

Початок проекту

Переглянути з учнями учительську презентацію, поставити ключове запитання. Провести вступну бесіду в ході якої з’ясувати такі питання: які навички, знання і розуміння показали учні в цих роботах? Які докази? Які їх помилки я бачу? На які напрями слід звернути увагу при плануванні подальшого навчання за темою? Отримаю інформацію від учнів, використовуючи карти знань. Дам можливість кожному учневі в ході проекту працювати з індивідуальною картою знань. Використаю індивідуальні обговорення і в малих групах. За допомогою завдань на повторення або тестування, що містить завдання пропедевтичного характеру, під час показу вступної презентації вчителем застосовуються навчальні потреби кожного учня.

В ході роботи над проектом обєднаю учнів у 5 груп, кожна група отримає індивідуальне завдання з теми дослідження. При вивченні теми, виконанні проектів учні будуть використовувати Інтернет при вивченні теми Україна в роки Другої світової війни при дослідженні різних форм та методик обраної теми, при вивченні певних відкритів і доказів; при створенні презентацій та портфоліо, при роботі з веб-сайтом, при використанні електронних таблиць для обробки дослідження суспільної думки. Учні під час вивчення теми спілкуються через Інтернет з учителем, надсилаючи свої роботи для перевірки, складають власні тести, ведуть самоаналіз досліджень, а також консультуються щодо допущенних помилок у надісланих роботах. Під час виконання домашніх завдань. Матеріал, поданий вчителем учні використовують при створенні власних презентацій, тестів та бліцопитувань.

На етапі презентації власного доробку оцінювання учнівських робіт відбуватиметься у формі самооцінки, взаємоперевірки з однокласниками та власне вчительського контролю.

На початковому етапі шляхом постановки перед учнями пізнавальних і практичних завдань, далі створення проблемної ситуацій для підвищення пізнавальної активності, постановка проблемного запитання під час вивчення теми, проблемної ситуації під час експерименту, спостереження, виконання практичного завдання. При активізації сприйняття учні використають власні спостереження та їхню участь у різних видах роботи. Диференціація навчання в ході вивчення теми буде завдяки підбору вчителем різнорівневого матеріалу. Результати оцінювання пропонуватимуться учням у формі моніторингу знань.

Фасилітація навчального процесу буде відбуватись в групах лідерами, обраними самими членами групи, або вчителем,в яких учні досліджують причини виникнення, хід та наслідки Другої світової війни, внесок України в перемогу над німецько-фашистськими загарбниками, проблеми співпраці місцевого населення з ворогом. Тлумачать та застосовують поняття та терміни: Велика вітчизняна війна, колабораціонізм, рух опору. Оскільки учні будуть працювати самостійно в малих групах, маю оцінити їх знання та те, як вони працюють разом, щоб бути впевненою, що вони розуміють тему та отримують знання та навички відповідно до вимог програми. Спостерігаю за тим, як учні ведуть свої журнали спостережень та досліджень, ставлю їм спеціальні запитання та даю завдання для дослідження. Якщо члени груп не проявляють активності, за допомогою Інтернет-консультацій, повторних робіт з вказівками на допущені помилки.

Підсумок Завершу навчальний проект ключовими питаннями, які розглядалися раніше. Запропоную відповісти на це запитання учням у їхньому блозі, та надам їм власні коментарі щодо їх суджень. Для перевірки навчальних досягнень учнів з даної теми використаю тестування.

Учнівські презентації

[1] [2][3]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Манько Анна Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії та правознавтсва

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 42

Місто\село, район, область

Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, Тернівський район

Контактні дані

annamanko87@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

07.04-19.04.2014

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвятня школа І-ІІІ ступенів № 42

Тренери

Брень Тетяна Миколаївна