Портфоліо Лазуренко Олени Анатоліївни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:56, 10 січня 2013, створена Elenalazurenko (обговореннявнесок) (Ім'я, прізвище)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Домашні улюбленці

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство. математика

Вік учнів, клас

3 клас (9 років)

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект для реалізації в початкових класах. Під час виконання проекту приділимо увагу домашнім тваринам, дізнаємося, що вони люблять, як за ними доглядати та вияснимо для чого людина тримає домашніх тварин,використовуючи періодичні видання та ресурси інтернету.

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Вчитель планує оцінювання заздалегідь і знайомить учнів з критеріями оцінювання перед початком виконання основної роботи за проектом. Вчитель додає заохочувальний бал (1– 2 бали), якщо робота має емоційний окрас, учень доклав значних зусиль в оформленні, виявив значну активність в проведенні презентації, продемонстрував творчий підхід до створення проекту тощо. Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію про метод проектів та пропонує форми ЗХД та організаційні діаграми У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження для проведення самоцінювання. В процесі роботи над проектом учні записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На протязі впровадження проекту вчитель планує діяльність згідно з планом впровадження[1] Урок1 Підготовка Учитель повинен пересвідчитися в тому, що діти мають уявлення про види тварин, значення в природі, про необхідність бережливого ставлення до тварин. Наголосити школярам про дотримання інструкцій і правил техніки безпеки при проведенні спостережень, практичних робіт. Учитель ознайомлює з публікацією про проект, роздруковану публікацію пропонує для ознайомлення членам громади, адміністрації, учнівському колективу тощо. Учитель демонструє власну презентацію 1 або 2. Учням пропонується ключове та тематичні запитання, конкретна проблема та проводиться визначення розуміння учнями вказаних вище понять. Через використання форм З-Х-Д та організаційною діаграмою визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів. Діти шукають в підручнику і додаткових джерелах, мережі Інтернет інформацію про різні види тварин та їх значення для людей. Дослідження Діти об’єднуються в групи,визначають об’єкти спостереження , проводять дослідження щодо тварин ,яких люди утримують вдома . Аналізуючи отримані результати, роблять відповідні висновки. У кінці уроку учні працюють із документом «Я- розумію», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Результати вносяться до журналів спостережень. Урок 2 Підготовка. Учні оголошують результати спостережень . Дослідження. Учитель наголошує на важливості цих досліджень, визначає коло завдань, які необхідно виконати, аби остаточно знайти вирішення проблеми,а саме діти визначають , які тварини найпопулярніші серед людей , що потрібно для утримання кожної тваринки і де можна придбати все необхідне.На основі проведеного дослідження учні аналізують дані, будуть діаграми та графіки,роблять відповідні висновки. Починають готувати власну презентацію та вносять дані до журналу спостережень .На протязі дослідження відбувається взаємодопомога та взаємооцінювання учнів. Урок 3. Підготовка. Учні створюють власні презентаціі за запропонованою інструкцією. Дослідження. Учні об’єднуються в групи та використовуючи результати досліджень створюють і демонструють підсумкові презентації за проектом. Шляхом використання форми із «З-Х-Д» проводиться повторна оцінка рівня знань та домагань учнів. На протязі роботи над проектом учні отримують підтримку засобами учительської презентації, яка використовується як засіб для фасилітації. У кінці уроку учні працюють із документом «Я-розумію!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Учитель проводить оцінювання результатів роботи над проектом використовуючи форми оцінювання підсумкової презентації та , перевіряючи щоденники досліджень та правильність обробки та аналізу експериментальних даних, власну презентацію

публікація


форма З-Х-Д


журнал досліджень


оргдіаграма


учнівська презентація


учительська презентація 1


учительська презентація 2


опитувальник


"Я- розумію"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лазуренко Олена Анатоліївна

БЛОГ

Фах, навчальний предмет

Учитель початкових класів


Навчальний заклад

Заклад «Навчально-виховний комплекс:загальноосвітня школа-гімназія №6 І-ІІІ ступенів Вінницької міської ради»

Місто\село, район, область

М.Вінниця

Контактні дані

serg.lenchik@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

2.01.2013-11.01.2013

Місце проведення тренінгу

Заклад «Навчально-виховний комплекс:загальноосвітня школа-гімназія №6 І-ІІІ ступенів Вінницької міської ради»

Тренери

Пойда Сергій Андрійович Марковська Тетяна Василівна