Відмінності між версіями «Портфоліо Куриляка Володимира Івановича з теми "Чи є безпечною життєдіяльність людини в наш час?"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
Рядок 22: Рядок 22:
  
 
=Опис оцінювання =
 
=Опис оцінювання =
 +
ЗНАЄМО – ХОЧЕМО ДІЗНАТИСЯ – ДІЗНАЛИСЯ (З-Х-Д схема)
 +
(опис вправи)
 +
 +
В основу вправи покладено таблицю, що заповнюється на класній дошці або на великому аркуші паперу вчителем разом з учнями.
 +
 +
Що ми знаємо? Що хочемо дізнатися? Про що дізналися?
 +
Які види екологічних катастроф ми знаємо? Як поводитись при настанні екологічної катастрофи?
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
Заповнення цієї таблиці дає можливість
 +
 +
o вчителю: оцінити навчальні потреби учнів, їх попередні знання
 +
o учням: навчатися активно і більш зацікавлено; пригадувати те, що вони вже знають; вчитися формулювати запитання; формувати нові знання.
 +
 +
Щоб організувати діяльність:
 +
1. Попросіть учнів заповнити першу колонку у своїх зошитах, записуючи, що вони знають з цієї теми.
 +
2. Накресліть таблицю на дошці і заповніть її разом із усім класом, формулюючи і коректуючи думки учнів.
 +
3. Попросіть учнів сформулювати запитання, які вони мають з цієї теми, на які б вони хотіли знайти відповідь. Якщо потрібно, вчитель може стимулювати власним прикладом і поставити свої запитання.
 +
4. Запишіть запитання в другій стовпчик таблиці.
 +
5. Подальша робота може здійснюватись  різними шляхами: читання підручника, слухання доповіді, дослідження тощо, але важливо, щоб учні у всіх формах навчання шукали відповіді на свої запитання.
 +
6. Обговорення результатів. Учні спочатку повідомляють про те, на які запитання вони знайшли відповіді і записують це у стовпчик «Що ми дізналися?»
 +
7. Потім вони відмічають ті нові думки (ідеї, знання, результати), які вони не очікували і на які не ставили запитання. Все це записується у третій стовпчик.
 +
8. Після цього можна попросити учнів сформулювати нові запитання до цих думок і дописати їх у другій стовпчик.
 +
9. Запитання, на які в процесі роботи не було знайдено відповіді, можуть стати предметом для індивідуальної творчої домашньої роботи – пошук відповіді в додатковій літературі або в Інтернеті. Наприклад, в темі «Підсумки Другої світовій війни» таким запитанням може бути: «Чи виплачували країни, що  програли війну репарації?» Відповідь на це запитання відсутня в підручниках, але запитання виникає в зв’язку з вивченням причин післявоєнного «економічного дива» в Німеччині, Японії тощо.
 +
Цю стратегію можна також використовувати задля структуризації цілого уроку або теми.
 +
 +
Цю вправу можна почати виконувати перед вивченням теми, продовжувати під час роботи над темою і використати її при завершенні теми.
 +
  
 
=Діяльність учнів =
 
=Діяльність учнів =

Версія за 13:48, 23 травня 2012


Назва навчальної теми

Чи є безпечною життєдіяльність людини в наш час?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, ОБЖ

Навчальна тема

Значення природи для життя людини. Бережливе ставлення до природи.

Вік учнів, клас

5 клас, 11 років

Стислий опис

Проект розрахований на учнів 5 класів. Предметом дослідження є поведінка людини в умовах виникнення стихійних катаклізмів а саме: повені, сельові потоки, грунтові зсуви, грози, снігові замети, заледеніння на дорогах, снігові лавини, пожежі і як можна попередити катастрофи, або як поводитись якщо ти потрапив в одну із небезпечних ситуацій. Учні мають сформувати уявлення про виникнення надзвичайних ситуацій і вміти вийти з відповідної ситуації.

Повний План вивчення теми

в цьому розділі має бути вміщене посилання на План вашої навчальної теми з використанням проектів, який розміщений в Інтернеті

Навчальні цілі

Учні одержують знання про значення природи для життя людини.

Удосконалюють вміння здійснювати пошук та накопичувати інформацію, аналізувати матеріал та структурувати для подальшого використання, вибирати найкращий спосіб представлення інформації, правильно використовувати цитування та посилання на друковані та Інтернет-видання, ілюструвати ідеї, думки, дослідження, висновки.

Розвивати навики спілкування, вміння виступати перед аудиторією

Опис оцінювання

ЗНАЄМО – ХОЧЕМО ДІЗНАТИСЯ – ДІЗНАЛИСЯ (З-Х-Д схема) (опис вправи)

В основу вправи покладено таблицю, що заповнюється на класній дошці або на великому аркуші паперу вчителем разом з учнями.

Що ми знаємо? Що хочемо дізнатися? Про що дізналися? Які види екологічних катастроф ми знаємо? Як поводитись при настанні екологічної катастрофи?





Заповнення цієї таблиці дає можливість

o вчителю: оцінити навчальні потреби учнів, їх попередні знання o учням: навчатися активно і більш зацікавлено; пригадувати те, що вони вже знають; вчитися формулювати запитання; формувати нові знання.

Щоб організувати діяльність: 1. Попросіть учнів заповнити першу колонку у своїх зошитах, записуючи, що вони знають з цієї теми. 2. Накресліть таблицю на дошці і заповніть її разом із усім класом, формулюючи і коректуючи думки учнів. 3. Попросіть учнів сформулювати запитання, які вони мають з цієї теми, на які б вони хотіли знайти відповідь. Якщо потрібно, вчитель може стимулювати власним прикладом і поставити свої запитання. 4. Запишіть запитання в другій стовпчик таблиці. 5. Подальша робота може здійснюватись різними шляхами: читання підручника, слухання доповіді, дослідження тощо, але важливо, щоб учні у всіх формах навчання шукали відповіді на свої запитання. 6. Обговорення результатів. Учні спочатку повідомляють про те, на які запитання вони знайшли відповіді і записують це у стовпчик «Що ми дізналися?» 7. Потім вони відмічають ті нові думки (ідеї, знання, результати), які вони не очікували і на які не ставили запитання. Все це записується у третій стовпчик. 8. Після цього можна попросити учнів сформулювати нові запитання до цих думок і дописати їх у другій стовпчик. 9. Запитання, на які в процесі роботи не було знайдено відповіді, можуть стати предметом для індивідуальної творчої домашньої роботи – пошук відповіді в додатковій літературі або в Інтернеті. Наприклад, в темі «Підсумки Другої світовій війни» таким запитанням може бути: «Чи виплачували країни, що програли війну репарації?» Відповідь на це запитання відсутня в підручниках, але запитання виникає в зв’язку з вивченням причин післявоєнного «економічного дива» в Німеччині, Японії тощо. Цю стратегію можна також використовувати задля структуризації цілого уроку або теми.

Цю вправу можна почати виконувати перед вивченням теми, продовжувати під час роботи над темою і використати її при завершенні теми.


Діяльність учнів

Вікі сторінка учня Довговойнилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Володимир Іванович Куриляк

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики та інформатики

Навчальний заклад

Довговойнилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Довгий Войнилів, Калуський р-н, Івано-Франківська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

21-25.05.2012

Місце провведення тренінгу

ОІППО, м. Івано-Франківськ

Тренери

Арсенич Іван Ігорович, Клімковська Світлана Іванівна