Портфоліо Кулішенко Аліни з теми : "Архітектура"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
УВАГА! Шановні користувачі! Перед Вами шаблон. Вносити зміни до нього вкрай небажано!

Як його використовувати?
В текст своєї персональної сторінки вписуєте {{subst:Шаблон:Опис Портфоліо і його складових.10 версія}}
натискаєте кнопку Зберегти статтю;
клацаєте на вкладці редагувати;
вносите правки в існуючі розділи.


Назва проекту

Архітектура. Кам’яний літопис світу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

основний - образотворче мистецтво, другорядні - українська література, інформатика

Навчальні цілі

Ознайомити учнів з видами архітектури та умовами її розвитку; формувати естетичне відношення до дійсності, естетичні потреби,інтереси, художній смак учнів; розвивати художньо-образне мислення,вміння втілювати власний задум у роботі; виховувати любов і цікавість до архітектурних пам’яток середньовіччя.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Проект проводиться з учнями 7 класу по темі «Об’ємно-просторова форма. Архітектура і місто», розрахований на 9 годин. В процесі роботи над проектом "Архітектура. Кам’яний літопис світу" в учнів формуються поняття про архітектуру як вид мистецтва;проходить знайомство з видами архітектури; навчання формулювати власні враження про архітектуру, як елемент духовної сфери культури; навчитися сприймати архітектуру як елемент, що формує естетичне оточення людини, предметно просторове середовище її життєдіяльності; виховувати в собі інтерес та шанобливе ставлення до архітектурної спадщини нашого народу. В процесі пошуку відповідей на проблемні і навчальні питання учні опановують методи дослідження, вчаться самостійно здобувати знання з проблеми, знайомляться з особливостями проектної методики навчання.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Пояснити зміст термінів „доцільність”, „міцність”, „краса”; розрізняти види архітектури;аналізувати та визначати умови розвитку стилів архітектури.

Опис оцінювання

На початку проектної діяльності проводиться оцінка початкового досвіду та інтересів учнів за допомогою стартової презентації вчителя, формулюються проблемні питання (мозковий штурм), проводиться розподіл на групи для проведення дослідження, обговорюється план роботи за проектом, критерії оцінювання майбутніх робіт учнів. Для виявлення початкових знань учнів використовується схема З-Х-Д рівня їх фактичних знань з теми [1]

Для організації робіт у групі, розподіл ролей учні використовують листи планування роботи в групі. Для заохочення самостійності учнів і співпраці в групі учні заповнюють листи самооцінки. Ведуться журнали учасників проекту. Учитель заповнює журнал спостережень. По завершенню проекту проводиться: + оцінювання учнями створених робіт: презентації, Вікі-статті.

Оцінювання Вікі-статті [[2]



Діяльність учнів та вчителя

1 етап

Архітектура пройшла досить складний шлях розвитку. Головні якості архітектури — це користь, міцність, краса (функціональне, конструктивне, естетичне).Учитель ставить перед дітьми проблемне питання:якими ви уявляєте архітектурні споруди в епоху середньовіччя? Демонстрація вчительської презентації учням [[].Учитель роздає учням інформаційні картки (кожному — по картці). Учні ознайомлюються із наведеною в них інформацією (1—2 хв), об'єднуються у 4 групи за кольором карток. Кожна група повинна визначити найсуттєвіше в отриманій інформації (3 хв), у такий спосіб виступаючи в ролі аналітиків або мистецтвознавців.

2 етап

Клас поділено на 2 групи:«Екскурсоводів» та « експертів». Надаємо слово «групі екскурсоводів», які методом випереджувального навчання опрацювали додаткову літературу з теми. Для результативної роботи на уроці ми створюємо «групу експертів», учні якої після прослуховування повідомлень підведуть підсумок І етапу уроку. Вони провели пошук інформації тапідготували нам питання, на які ми відповімо. ( працює група «Екскурсоводи») І повідомлення «Архітектура Західної Європи» і створюють презентацію. ІІ повідомлення «Архітектура Індії» і створюють презентацію. Ш повідомлення «Архітектура Китаю» і створюють презентацію. ІV повідомлення «Архітектура Японії і створюють презентацію.

Працює група « експертів»,яка підготувала до прослуханої інформації цікаву підсумкову бесіду за питаннями: 1. З’ясуйте призначення цих пам’яток архітектури ( храмів, замків, монастирів)і створюють презентацію. 2. Чи є відмінності в архітектурі країн Західної Європи та країн Сходу? 3. Сучасність і середньовіччя. Чи є відмінність в архітектурі? 4. Назвати країни Західної Європи.

3 етап

Вчитель надає учням необхідні консультаці та проводить з ними бесіди. Учні здійснюють оформлення презентації.

4 етап

У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отриманні знання і навики. Вони також думають про розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як використання технологій, співпраця і творчість. Остаточне оформлення. Демонстрація презентацій. Здійснення підсумкового оцінювання учнів вчителем.

Презентація 1 групи [[]]

Презентація 2 групи [[]]

Доповідь 3 групи [[]]

Відеоматеріали 4 групи [[]]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кулішенко Аліна Сергіївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель образотворчого мистецтва, художня праця, креслення. Образотворче мистецтво.

Навчальний заклад

Одеський НВК №53

Місто\село, район, область

Місто Одеса

Контактні дані

Alinakulish0@gmeil.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.09.2012-25.09.2012р.

Місце проведення тренінгу

Одеський НВК № 53

Тренери

Смірнова М.Ю.