Портфоліо Кузьменко Олени Вікторівни до проекту на тему "Людина - частина Всесвіту"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:36, 28 січня 2014, створена Олена Кузьменко (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук

[[

Назва навчальної теми

Людина - частина Всесвіту

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Корекція вад розвитку

Вік учнів, клас

12-15 років 7-А та 7-Б класи

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Діяльність дітей спрямовано на розвиток пізнавальної та творчої діяльності, можливість набути навички загальнонавчального та комунікативного характеру; формування навчальної, полікультурної та інформаційної компетентності.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початковому етапі оцінювання проводиться вчителем шляхом опитування при демонстрації вступної презентації. На цьому етапі учні заповнюють таблицю ЗХД. Також проводиться опитування щодо безпеки використання Інтернету. Нагадуються правила використання Інтернет-ресурсів. Поточне оцінювання реалізується за допомогою усних опитувань на уроці та дидактичних онлайнових ігор: Підсумкове оцінювання є середнім арифметичним від оцінки вчителя та оцінки учнів. Оцінка учнів виставляється за допомогою критеріїв оцінювання продукту проектної діяльності: критерії оцінювання блогу, критерії оцінювання презентації, критерії оцінювання публікації, критерії оцінювання вікі-статті, роботи в групі та самооцінювання. Вчитель також дає оцінку по всім пунктам та пропонує учням пройти оцінювання за допомогою мережевого опитувальника

В ході демонстрації презентації , бесіди з учнями вихователь визначає рівень їхніх знань по темі проекту . Направлена на формуюче оцінювання в рамках проекту. Оцінити початкові знання з теми проекту учнів допомагає вступний опитувальник.

Мозковий штурм: Мозковий штурм проводиться під час стартової презентації вчителя. Ефективність прийому: взаємодія і рівна участь всіх учнів , ефективна комунікація , спільна робота в інтересах взаємного навчання. Все це дозволяє учням висловлювати свої думки , розвивати ідеї один одного в обстановці проектної діяльності, максимально сприяє творчості, розвиває критичне мислення. При цьому відбувається оволодіння навичками спілкування, вміння вести творчий діалог та виявляти активність. Ця інформація допомагає вчителю оцінити розуміння учнів і скоригувати план заходів , які будуть задовольняти потреби учнів .

Таблиці «Знаю-Хочу дізнатися-Дізнався» (З-Х-Д): Успішна стратегія для виявлення наявних в учнів знань з теми проекту , завдання на розвиток мислення , дозволяє визначити послідовність навчання . Звернення до цих знань в ході всього проекту допоможе утримувати увагу учнів і зробити новий матеріал більш зрозумілим. Обговорення в ході роботи з таблицею розвиває комунікативні навички , візуально показує учням їх шлях до нових знань, рівень успішності кожного, допомагає у визначенні індивідуальних стратегій навчання і мети пізнання.

Обговорення плану проведення проекту є досить важливим.Для кращого усвідомлення - обговорити та узгодити планування діяльності по всіх етапах проекту з його учасниками; з критеріями оцінювання підсумкових робіт груп учні знайомляться перед початком проекту: критерії оцінювання презентації критерії оцінювання публікації - буклету (бюлетеня) критерії оцінювання вікі-статті критерії оцінювання блогу

Групи учнів можуть орієнтуватися на дані листи при розробці та створенні презентацій, буклетів, вікі-статей, що відображають результати дослідження. Дані критерії необхідні при здійсненні пошуку інформації в Інтернеті.

Обговорення проміжних результатів діяльності: в рамках проекту проводиться багаторазове формуюче оцінювання навичок співпраці всередині груп, оцінювання власних досягнень і навичок самоврядування з допомогою перевірочного аркуша просування по проекту. Підсумки формуючого оцінювання проводяться при неформальному спілкуванні вихователя з учнями в позаурочний час.

Рефлексія. Під час рефлексії відбувається закріплення отриманих знань , активна перебудова уявлень з включенням нових понять;набуття життєвого досвіду, формування довготривалих знань . Учні намагаються висловлювати думки своїми словами або в графічному вигляді, вільно аргументують, обмінюються своїми ідеями з іншими учнями (знайомляться з різними уявленнями), аналізують власні розумові операції. У проекті використовується один з графічних прийомів - карти знань, за допомогою яких учасники візуально представляють осмислення досліджуваних тем. А також блог проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Презентація вчителя до проекту "Людина - частина Всесвіту"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кузьменко Олена Вікторівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель-дефектолог

Корекція вад розвитку

Навчальний заклад

Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

Знам’янка

Кіровоградська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Жовтень-листопад 2013р.

Місце проведення тренінгу

м.Знам’янка

Тренери

Литвиненко Ольга Валентинівна, Аман Ірина Семенівна]]