Відмінності між версіями «Портфоліо Краковської Олени Миколаївни для учнів 7 класу з географії за темою "Рух води в океані"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))
Рядок 16: Рядок 16:
  
 
Склад Гідросіери.Властивості вод Світового океану. Рух води в океані. Багатства вод Світового океану. Води суходолу.
 
Склад Гідросіери.Властивості вод Світового океану. Рух води в океані. Багатства вод Світового океану. Води суходолу.
 +
 +
Учні класу діляться на чотири групи. Учні першої групи, дослідники, досліджують матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників і дізнаються, що означає поняття «Світовий океан», які вчені займалися його дослідженнями, які зроблено відкриття, тощо. Учні другої групи, вчені-практики, шукають  відповіді на питання про те які вили руху води в океані існують, цікаві прикладні використання цього природного явища та пропонують шляхи розв’язання проблем, пов’язаних з використання енергетичних ресурсів, знаходять способи застосування на практиці одержаних знань і створюють відповідні моделі, розробляють рекламу практичного застосування ресурсів. Учні третьої групи, ерудити, з’ясовують, чому виникають рухиводи, доводять причини їх походження, характеризують будову хвиль, розробляють рекомендації щодо їх використання. Четверта група вивчає екологічні проблеми, пов’язані з дією руху води. Результатом цієї роботи є учнівський блог де кожна група ділиться своїми результатами.
  
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=

Версія за 20:33, 29 жовтня 2013


Назва навчальної теми

Рух води в океані

Основний та другорядні навчальні предмети

Географія - основний предмет . Дотичні - математика, біологія

Вік учнів, клас

11-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Склад Гідросіери.Властивості вод Світового океану. Рух води в океані. Багатства вод Світового океану. Води суходолу.

Учні класу діляться на чотири групи. Учні першої групи, дослідники, досліджують матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників і дізнаються, що означає поняття «Світовий океан», які вчені займалися його дослідженнями, які зроблено відкриття, тощо. Учні другої групи, вчені-практики, шукають відповіді на питання про те які вили руху води в океані існують, цікаві прикладні використання цього природного явища та пропонують шляхи розв’язання проблем, пов’язаних з використання енергетичних ресурсів, знаходять способи застосування на практиці одержаних знань і створюють відповідні моделі, розробляють рекламу практичного застосування ресурсів. Учні третьої групи, ерудити, з’ясовують, чому виникають рухиводи, доводять причини їх походження, характеризують будову хвиль, розробляють рекомендації щодо їх використання. Четверта група вивчає екологічні проблеми, пов’язані з дією руху води. Результатом цієї роботи є учнівський блог де кожна група ділиться своїми результатами.

План вивчення теми (вставити файл)

плану проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Визначення попередніх завдань учнів щодо теми відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д. Учні використовують : Форми оцінювання виконання групового завдання,Контрольний список процесу дослідження, взаємооцінювання ( читання відповідей та коментарів в щоденнику дослідження),від самооцінювання переходять до створення презентації. Презентція оцінюється за іншою формою - Форма оцінювання перзентації.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Вчитель за допомогою таблиці ЗХД визначає рівень попередніх знань та вмінь.За допомогою вступної презентації вчитель зв'ясовує навчальні потреби

учнів. Учнями використовуються інтернет-ресурси.Вчитель демонтрує презентацію про авторське право, таким чином забезпечуючи  відповідальне викристання інтернет-ресурсів. У своїх дослідженнях учні спираються на авторське право. 

Вчитель розповідає про закони правомірного використання інформації описує як учителі та учні можуть скористатися під час навчання матеріалами, захищеними авторським правом. Знайомить із правилами створення списку використаних джерел для учнів різних вікових категорій. Вчитель вчить учнів критично оцінювати веб-ресурси ( контрольний список,форма для оцінювання). Вчитель та учнів використовують блог вчителя для обговорення питань які виникаються при вивчені теми. Опитувальник створений нами дозволяє використовувати тестову форму роботи для встановлення рівня навчальних досягнень учнів у процесі навчання та виявляти прогалини в знаннях і отриману інформацію використовувати для корекції знань. Вчитель формує систему оцінювання. Залучає учнів до використання самооцінювання та взаємо оцінювання з використання контрольних списків та форм оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя попередньо до виконання проекту.

Крок перший. Віднайти в Інтернеті матеріали щодо будови океану, особливостей утворення хвиль, користуємося пам’яткою роботи в Інтернеті. Скласти перелік питань «Світовий океан. Рух води в океані» Підготувати закладки для використання учнями під час читання для спрямування їх критичного мислення .Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам, вчителям та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі. Поставити учням Ключове запитання – «Які відмінності між складовими частинами Гідросфери?» Почати обговорення і відбір матеріалу для роботи по темі. Об’єднати учнів у групи за їх бажанням. Попросити обговорити запропоновані по темі питання . Потім нехай одні пари зустрінуться з іншими парами, щоб розповісти свої висновки іншій парі. Виявиться, що вони погоджуються з змістом у певних частинах, проте їх думки про деякі інші частини історій розходяться. Введіть поняття «точки зору» під час розповідей різних версій.

Крок другий. Поставити Тематичне запитання : « Які суттєві ознаки понять «океан», «водна маса»,« океанічна течія»? «Види руху води в океані». Розповісти учням, що є природничих сайтів, де можна взяти цікаву інформацію для їх роботи розповідей стосовно цього вірша. Показати учням, як використовувати закладки , на яких є статті щодо проекту, а на звороті вільне місце, де учні можуть робити нотатки. Закладки можуть використовуватися для спрямування учнів під час дослідження в якості моделі як використовувати запитання для зосередженості на певних питаннях, як працювати зі схемами, робити висновки, і з’ясовувати ідеї під час роботи над виробом. Після обговорення, щоб учні наочно представили ключові компоненти під час обговорення теми.

Крок третій. Попросіть учнів відповісти « Чому вода в океані рухається?»

Для задоволення різноманітних навчальних потреб і інтересів учнів, забезпечте учнів ілюстраціями і картками з різними рівнями складності. Для посилення розуміння розглянутого, попросіть учнів використовувати діаграми Венна для порівняння і протиставлення відповідей  Об’єднайте учнів у малі групи. Поставте завдання, щоб  малі групи розробили  мультимедийну презентацію для порівняння і зіставленні. Роздайте та перевірте Форму оцінювання презентацій,  щоб допомогти учням здійснювати моніторинг їхнього прогресу у ході роботи над презентаціями. Форма оцінювання презентацій може  бути також використана для оцінювання презентації та виставлення  формальної оцінки. 

Крок четвертий Поставте учням Тематичне запитання « Які види руху води в океані існують?» Чи є місце віршу українського поета у світовій літературі ?» Розгляньте Змістові запитання:" Причини та наслідки руху води в океані ?» Яку роль при цому відіграють різноманітні природні процеси? Обговоріть різні можливі точки зору з даного питання. Об’єднайте учнів в малі групи і призначте кожній обговорити розділи цієї статті. Повідомте учнів, що результати роботи у групі вони мають описати у блозі. Ознайомте учнів з прикладом можливої учнівської роботи - учнівського блогу. Забезпечте учнів формами оцінювання для блогів (або формами оцінювання для текстів), щоб допомогти їм у написанні свого блогу. Нехай учні планують ідеї своєї роботи, використовуючи графічні схеми, контрольні списки, графіки часу, сценарії, розкадрування, або техніку мозкового штурму. Спостерігайте за роботою груп, ставте їм запитання і робіть короткі нотатки про хід обговорення, планування , проблеми та досягнутий учнями прогрес. Використовуйте ці нотатки для того, щоб планувати своє подальше викладання навчальної теми для того, щоб допомогти учням у спільній роботі та формування у них навичок самокерування та самоспрямуваня у навчанні. Об’єднайте учнів у малі групи, щоб вони могли надавати зворотний зв'язок до блогів один одного. Форма зворотного зв'язку з однокласниками допомагає авторам роботи організувати свої думки і також допомагає забезпеченню конструктивного зворотного зв'язку(надання коментарів та відгуків від однолітків). Необхідно запланувати достатню кількість часу для груп, щоб вони могли проектувати, писати і публікувати свої роботи. Після завершення досліджень і виконання робіт попросіть учнів створити вікі-статтю свого класу, щоб поділитися своєю роботою з іншими людьми. Контрольний список для вікі допомагає скеровувати роботу учнів класу під час роботи над вікі-статтею. Разом створіть Форму для опитування для того, щоб попросити відвідувачів сайту дати відповіді на запитання, що допоможуть з’ясувати, чи є місце українській народній вишивці в сучасній моді. Розмістіть Форму для опитування на вікі-сайті і постійно здійснюйте збір даних. Після того, як буде зібрано достатню кількість даних з опитування, проведіть аналіз даних за допомогою електронних таблиць (або скористайтеся автоматичною побудовою діаграм результатів опитування на Google). Попросіть учнів створити графіки і діаграми для відображення даних. Нарешті, попросіть учнів створити сторінку, що узагальнює зібрані дані, та розмістіть її на сайті. Допоможіть учням зробити висновок Крок п’ятий Завершіть навчальний проект, звернувшись знову до Ключового запитання «Які відмінності між складовими частинами Гідросфери?». Запропонуєте учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надайте їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання, запропонуйте заповнити форму оцінювання звіту або форму оцінювання портфоліо дослідницької роботи. Потім організуйте обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма.  Приклад учнівської роботи  Оцінювання учнівської роботи  Учительська презентація ідей проекту


Krak En1.jpeg
500px

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Краковська

Фах, навчальний предмет

Учитель географії та біології, географія

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа I-III ст. № 110

Місто\село, район, область

Тернівський район, Кривий Ріг, Дніпропетровська область

Контактні дані

school@ 110

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15.10.13. - 30.10.13.


Місце проведення тренінгу

КЗШ № 110

Тренери

Іванова Дар'я Володимирівна