Портфоліо Котелко В.Д. з теми "Цікава математика"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:19, 18 червня 2012, створена Sianka (обговореннявнесок) (Навчальні цілі)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва навчальної теми

Многогранники

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, біологія, медицина, астрономія, образотворче мистецтво, історія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Геометрія, 11клас. Правильні многогранники.

Вік учнів, клас

11 клас 16-17років

Стислий опис

Клас 11, готуючись до проекту, об'єднується у п'ять груп, кожна з яких презентує певний многогранник. До кінця проекту всі учні мають усвідомити й оволодіти знаннями про п'ять видів правильних многогранників. Тому кожному учню необхідно бути уважним під час відповіді товаришів і заповнити таблицю, що допоможе краще запам'ятати матеріал

Повний План вивчення теми

[]

Навчальні цілі

Поглибити знання про опуклі многогранники, а саме: дослідження властивостей правильних многогранників; практичне використання кількісних характеристик правильних многогранників; познайомити з Історичними відомостями про правильні многогранники. Залучати учнів до використання дослідницьких методів під час вивчення тем шкільної програми. Учні підчас проекту засвоюють навички: 1. Планувати свою діяльність, розподіляти обов’язки та узгоджувати свою діяльність з іншими, співпрацювати в команді; 2. Обговорювати результати роботи груп, оцінювати їх; 3. Аналізувати весь матеріал та структурувати його для подальшої роботи; 4. Порівнювати зміст тез із критеріями запропонованими вчителем.

Опис оцінювання

Перед вивченням теми використовуємо ЗХД.Спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки "Що я знаю про визначні місця Лондона” "Що я хочу дізнатися ще про столицю Англії» . А тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися. Для встановлення рівня обізнаності учнів з пропонованої теми проекту та вибору групи, учням пропонується презентація вчителя. Презентація вчителя: Значна увага приділяється опрацюванню з учнями критеріїв та основних підходів до оцінювання результативності їх роботи в проекті. У процесі виконання завдань навчального проекту учні долучаються до самоконтролю організації власної діяльності ("Лист самооцінки в ході проекту", "Рефлексія: лист просування у проекті", "Лист консультацій", "Лист індивідуальної роботи в проекті") та взаємодії роботи в групі ("Критерії самооцінки роботи в групі"). Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми З-Х-Д, відмічають "Про що я дізнався". Підводимо підсумки і робимо висновки. Наприкінці роботи над проектом проводимо також опитування за підготовленою формою «Підсумкове оцінювання», яке передбачає самооцінювання і оцінювання роботи учня вчителем. Поточне оцінювання. Після завершення роботи над проектом учням надається можливість презентувати на конференції створені інтелектуальні продукти. До оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють бланки "Оцінювання проектів: розвиток самостійності і взаємодії". Крім того проводиться оцінювання виконаної практичної роботи учнів та заповнені картки тест-контролю.

Діяльність учнів

Вчитель проводить бесіду з учнями з використанням презентації Презентація учням. Учні переглядають презентацію вчителя, виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у презентації, відповідають на змістові питання у формі тестування, знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. Під час виконання завдань вчитель переглядає результати, з’ясовуючи рівень підготовленості учнів з урахуванням тестування. Вчитель формулює завдання для різних груп на основі отриманих даних. Формує різноінтелектуальні групи з урахуванням попередніх знань учнів. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації, контрольний список для блогу, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Під час цього проекту учні шукають відповідь на ключове запитання “Що для мене є Лондон? ”В процесі самостійної роботи вони отримують знання з мережі інтернет, з підручників. В результаті чого створюють учнівську публікаціюУчнівська публікація.В процесі роботи над проектом учні налізувати пам’ятки розширили знання про визначні місця Лондона, навчилися взаємодіяти в заданій ситуації, розвинули здібності до планування дій та навчилися досліджувати та аналізувати пам’ятки світової культури.

Відомості про автора

Пеца Ніна Леонідівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель англійської мови

Навчальний заклад

Тишківська ЗОШ

Контактні дані

matvienko1607@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

5.06.2012-11.06.2012

Місце провведення тренінгу

Тишківська ЗОШ

=Тренери

Боюк Марія Мирославівна