Відмінності між версіями «Портфоліо Камєнєва Віталія з теми "Держава міцна своїм економічним розвитком"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Тренери)
 
(не показані 11 проміжних версій ще одного учасника)
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
=Назва навчальної теми=
 
=Назва навчальної теми=
 +
Держава міцна своїм економічним розвитком
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 +
Географія
 +
 +
Інформатика
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
 +
9 клас 14 – 15 років
  
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
+
=Стислий опис проекту=
 +
Обираємо тему проекту відповідно до навчального предмета, що викладається, та державного стандарту. Щоб мотивувати учнів я створив [https://docs.google.com/file/d/0B1yCTysowCo2UmVoNVE4YnAyLW8/edit презентацію]. За допомогою такого вибору теми можна використовувати отриманий раніше досвід, враховувати найпоширеніші помилки учнів в даній галузі, передбачити основні моменти, що особливо важкі для сприйняття учнів.
 +
В процесі роботи над проектом учні створюють блог, в якому активно спілкуються протягом всього проекту, обмінюються  прикладами, що знайшли у Інтернеті, проводять опитування серед учнів та вчителів.
 +
На завершальному етапі роботи над проектом учні повинні представити результати своїй роботи у блозі, де вони викладають план створення навчального відео ролика, посилання на опитувальник, аналіз результатів опитування, представлений у вигляді діаграми. По результатам їх роботи можна  дізнатись чому учні навчилися і які знання вони збережуть для наступного проекту, для цього учні повинні продемонструвати ступінь розуміння та володіння навичками.
  
=План вивчення теми (вставити файл)=
+
=План вивчення теми=
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B1yCTysowCo2Z3JKZVZkeEtPbUE/edit План вивчення теми]
  
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
+
=Оцінювання=
 +
Оцінювання до початку проекту:
 +
Перед початком проекту оцінюються потреби учнів. Оцінки за тести та питання дають їм уявлення про ефективність використаного методу навчання. Така інформація може бути корисною та важливою як підстава для планування. Отримати уявлення про рівень розуміння теми та загальне відношення учнів до предмета можна через залучення учнів до обговорень, використання графічних засобів та записів у щоденниках. Збирання інформації щодо рівня розуміння окремо взятого учня ще до початку вивчення теми допомагає вчителям оцінити потреби учнів та спланувати процес навчання таким чином, щоб підвищити мотивацію учнів до навчання та допомогти їм досягти в цьому успіху.
  
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
+
Оцінювання впродовж навчання:
[[Учнівська Wiki- стаття "Промисловість Північно-Східного економічного району.]]
+
В ході проекту оцінювання слугує досягненню трьох різних цілей:
 +
• Заохочує самостійність та взаємодію.
 +
• Стежить за прогресом
 +
• Контролює розуміння. 
 +
Вчителі збирають інформацію про розвиток навичок мислення учнів, а також про прогрес у розумінні ними теми за допомогою різних неформальних засобів оцінювання, таких як [https://docs.google.com/file/d/0B1yCTysowCo2a2h3Z1IyclhUZGc/edit ЗХД таблиця], [https://docs.google.com/file/d/0B1yCTysowCo2a2RaSzdXb3owblk/edit асоціативний кущ], контрольні аркуші та [https://docs.google.com/forms/d/1vlK_-kpxSHYry_3TCUKwbRoHKgLNDnvFKms40MGT7wk/viewform онлайн опитування]. У класі, де оцінювання здійснюється різними способами, учні починають розуміти, що таке якісна робота. Учні володіють навичками само оцінювання - це дозволяє їм працювати відповідно до стандартів роботи, що відповідає найвищим показникам якості Самооцінювання та оцінювання роботи в парах допомагає учням стати незалежними у навчанні, усвідомлювати свої сильні сторони і потреби, навчитися ставити цілі та контролювати власні успіхи.
 +
 
 +
Оцінювання після навчання:
 +
Базовий рівень знань по темі може бути зафіксований через тести та питання, але оцінювання глибини розуміння включає різні завдання. Коли учні планують та виконують завдання, вони демонструють, наскільки добре вони можуть застосовувати знання в реальних ситуаціях. Такі завдання повинні бути добре продуманими, щоб виявляти рівень розуміння учнів та надати їм можливості продемонструвати свої знання. Такі види навчальної діяльності, як доповіді, есе, презентації, художні виступи, блог, тощо, дозволяють учням продемонструвати те, що вони дізналися про предмет, про спільну роботу, про мислення та про власні процеси навчання. Оцінювання створених учнями [https://docs.google.com/file/d/0B1yCTysowCo2V05jdENMNXpjYXM/edit презентації] та [https://docs.google.com/file/d/0B1yCTysowCo2dHZCS2FlVDU2eGM/edit вікі-статті] здійснюється відповідно до форм.
 +
 
 +
=Діяльність учнів та вчителя=
 +
 
 +
Планування в групах способів збирання, аналізу та узагальнення інформації:
 +
 
 +
1 група – обробляють доступну інформацію для створення [https://docs.google.com/file/d/0B1yCTysowCo2dGRFOHVyZm16UE0/edit презентації].
 +
 
 +
2 група – добирають інформацію про особливості населення району, створюють [http://populationsumy.blogspot.com/ блог].
 +
 
 +
3 група – результатом роботи цієї групи стала [[Учнівська Wiki- стаття "Промисловість економічного району.]]
 +
 
 +
Під час роботи на даному етапі я організовую організаційно-консультаційні заняття, прослуховую проміжні звіти учнів про виконану роботу на окремих етапах проектної діяльності, надаю консультації за запитаннями, що виникли під час виконання проекту.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 
+
Камєнєв Віталій Олександрович
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
 
+
Вчитель географії
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 +
Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
Сумська область, м.Охтирка
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
kamenev.vitaliy@gmail.com
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
Рядок 33: Рядок 66:
  
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
 
+
18.02.13 - 24.02.13
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
 
+
Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 +
[[Користувач:Герасименко Наталія|Герасименко Наталія Вікторівна]]
 +
 +
[[Наконечна Людмила Миколаївна]]
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 14:03, 22 лютого 2013


Назва навчальної теми

Держава міцна своїм економічним розвитком

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія

Інформатика

Вік учнів, клас

9 клас 14 – 15 років

Стислий опис проекту

Обираємо тему проекту відповідно до навчального предмета, що викладається, та державного стандарту. Щоб мотивувати учнів я створив презентацію. За допомогою такого вибору теми можна використовувати отриманий раніше досвід, враховувати найпоширеніші помилки учнів в даній галузі, передбачити основні моменти, що особливо важкі для сприйняття учнів. В процесі роботи над проектом учні створюють блог, в якому активно спілкуються протягом всього проекту, обмінюються прикладами, що знайшли у Інтернеті, проводять опитування серед учнів та вчителів. На завершальному етапі роботи над проектом учні повинні представити результати своїй роботи у блозі, де вони викладають план створення навчального відео ролика, посилання на опитувальник, аналіз результатів опитування, представлений у вигляді діаграми. По результатам їх роботи можна дізнатись чому учні навчилися і які знання вони збережуть для наступного проекту, для цього учні повинні продемонструвати ступінь розуміння та володіння навичками.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Оцінювання до початку проекту: Перед початком проекту оцінюються потреби учнів. Оцінки за тести та питання дають їм уявлення про ефективність використаного методу навчання. Така інформація може бути корисною та важливою як підстава для планування. Отримати уявлення про рівень розуміння теми та загальне відношення учнів до предмета можна через залучення учнів до обговорень, використання графічних засобів та записів у щоденниках. Збирання інформації щодо рівня розуміння окремо взятого учня ще до початку вивчення теми допомагає вчителям оцінити потреби учнів та спланувати процес навчання таким чином, щоб підвищити мотивацію учнів до навчання та допомогти їм досягти в цьому успіху.

Оцінювання впродовж навчання: В ході проекту оцінювання слугує досягненню трьох різних цілей: • Заохочує самостійність та взаємодію. • Стежить за прогресом • Контролює розуміння. Вчителі збирають інформацію про розвиток навичок мислення учнів, а також про прогрес у розумінні ними теми за допомогою різних неформальних засобів оцінювання, таких як ЗХД таблиця, асоціативний кущ, контрольні аркуші та онлайн опитування. У класі, де оцінювання здійснюється різними способами, учні починають розуміти, що таке якісна робота. Учні володіють навичками само оцінювання - це дозволяє їм працювати відповідно до стандартів роботи, що відповідає найвищим показникам якості Самооцінювання та оцінювання роботи в парах допомагає учням стати незалежними у навчанні, усвідомлювати свої сильні сторони і потреби, навчитися ставити цілі та контролювати власні успіхи.

Оцінювання після навчання: Базовий рівень знань по темі може бути зафіксований через тести та питання, але оцінювання глибини розуміння включає різні завдання. Коли учні планують та виконують завдання, вони демонструють, наскільки добре вони можуть застосовувати знання в реальних ситуаціях. Такі завдання повинні бути добре продуманими, щоб виявляти рівень розуміння учнів та надати їм можливості продемонструвати свої знання. Такі види навчальної діяльності, як доповіді, есе, презентації, художні виступи, блог, тощо, дозволяють учням продемонструвати те, що вони дізналися про предмет, про спільну роботу, про мислення та про власні процеси навчання. Оцінювання створених учнями презентації та вікі-статті здійснюється відповідно до форм.

Діяльність учнів та вчителя

Планування в групах способів збирання, аналізу та узагальнення інформації:

1 група – обробляють доступну інформацію для створення презентації.

2 група – добирають інформацію про особливості населення району, створюють блог.

3 група – результатом роботи цієї групи стала Учнівська Wiki- стаття "Промисловість економічного району.

Під час роботи на даному етапі я організовую організаційно-консультаційні заняття, прослуховую проміжні звіти учнів про виконану роботу на окремих етапах проектної діяльності, надаю консультації за запитаннями, що виникли під час виконання проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Камєнєв Віталій Олександрович

Фах, навчальний предмет

Вчитель географії

Навчальний заклад

Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11

Місто\село, район, область

Сумська область, м.Охтирка

Контактні дані

kamenev.vitaliy@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18.02.13 - 24.02.13

Місце проведення тренінгу

Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Наконечна Людмила Миколаївна