Портфоліо Духневич Олександри з теми "Ми всі однакові, але такі різні"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:00, 17 серпня 2012, створена Духневич Олександра Юріївна (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

Ми всі однакові, але такі різні

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська мова, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Я, моя сім’я, мої друзі

Вік учнів, клас

5 клас, 10-11 років

Стислий опис проекту

Кожний учень збирає фотокартки членів своєї родини та найкращих друзів. Описуючи кожен урок нові фотокартки учні працюють в групах, практикуючись в мовленні, використовуючи слова з активного словника. В результатів учнів виходить презентація-альбом із фотокартками, який учні представлять перед усім класом. Завдання - навчити учнів описувати зовнішність людини та її внутрішні якості. Навчальний проект буде проходити у 5-х класах.

Повний План вивчення теми

Повний навчальний план

Навчальні цілі

Під час навчання реалізуються також освітня, виховна і розвивальна цілі. Освітня мета передбачає формування в учнів таких особистісних якостей як: — усвідомлення функцій іноземної мови у навчальному процесі й у суспільстві; — усвідомлення значень мовних явищ, іншої системи понять, за допомогою якої сприймається дійсність; — розуміння особливостей власного мислення; — зіставлення іноземної мови з рідною; — оволодіння знаннями про культуру, історію, реалії та традиції країни, мова якої вивчається (країнознавство, лінгвокраїнознавство); — залучення учнів до діалогу культур (іншомовної та рідної); — уміння використовувати у разі необхідності різноманітні стратегії для задоволення дидактичних потреб (працювати з книжкою, підручником, словником, довідковою літературою, мультимедійними засобами тощо). Засобами іноземної мови відбувається виховання учнів, яке здійснюється через систему особистісних стосунків із новою культурою і процесом оволодіння нею. Цьому сприяє виховання в учнів: — позитивного ставлення до іноземної мови як засобу спілкування, поваги до народу, носія цієї мови, толерантного ставлення до його культури, звичаїв і способу життя; — культури спілкування, прийнятої в сучасному цивілізованому світі; — емоційно-ціннісного ставлення до всього, що нас оточує; — розуміння важливості оволодіння іноземною мовою і потреби користуватися нею як засобом спілкування. Оволодіння іноземною мовою сприяє розвитку в учнів: — мовних, інтелектуальних і пізнавальних здібностей; — готовності брати участь в іншомовному спілкуванні; — бажання до подальшого самовдосконалення у галузі володіння іноземною мовою; — уміння переносу знань і навичок у нову ситуацію шляхом виконання проблемно-пошукової діяльності. Усі цілі навчання досягаються у комплексі, підпорядковуються головній меті та реалізуються у процесі її досягнення і сприяють таким чином різнобічному розвитку особистості учня. Оволодіння учнями іноземною мовою сприяє розвитку в них здібностей використовувати її як інструмент спілкування в діалозі культур і цивілізацій сучасного світу, вона розглядається як засіб міжособистісної взаємодії в умовах багатонаціонального і полiкультурного світового простору.

Опис оцінювання

До початку проекту: 1. Створення асоціативного кущу; 2. Заповнення учнями схеми З-Х-Д; Під час виконання проекту: 3. Анкетування з метою виявлення рівня колективної співпраці. По завершенню проекту: 4. Завершення заповнення схеми З-Х-Д; 5. Рефлексія.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Перед початком проекту вчитель вмотивовує дітей на виконання нового завдання, оголошуючи тему та подає нову лексику учням. Перед початком проекту проводиться опитування з метою виявлення навчальних потреб учнів і постановки тематичних запитань. Учні разом із вчителем створюють асоціативний кущ. Домашнім завдання буде розширити асоціативний кущ створений на уроці. Учитель проводить бесіду з використанням випереджувальної мультимедійної презентації "Метод проектів", яка вмотивовує учнів до участі у проекті. Учні заповнюють схему З-Х-Д, яка дозволить виявити рівень фактичних знань з теми. За результатами опитування та анкетування вчитель формує пакет завдань для кожної робочої групи з урахування індивідуального підходу.
Учні об’єднуються в три-чотири групи та починають збір інформації, фотографій та створення презентації. У групах кожен учень має описати одну особу із зібраних ними фотографій, інші учні мають здогадатися про кого ідеться мова.

По закінченню проекту учні представляють результати роботи у проекті (презентації), завершують заповнення схеми ЗХД; Відбувається оцінювання учнівських презентацій та рівня здобутих знать та навичок.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олександра Духневич

Фах, навчальний предмет

Вчитель англійської мови, англійська мова

Навчальний заклад

Конотопська гімназія Конотопської міської ради

Місто\село, район, область

м.Конотоп, Конотопський район, Сумська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 13.08.12 по 19.08.12 в рамках програми "Відкритий світ"

Місце провведення тренінгу

м.Конотоп

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна, Герасименко Наталія Вікторівна