Відмінності між версіями «Портфоліо Дубовик Олександра за темою "Хто ми, українці?"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
Рядок 28: Рядок 28:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 +
 +
Основна ідея проекту- обговорення проблемного питання Хто ми, українці? на основі творів О.Довженка. Учні класу об`єднуються в групи за інтересами і обирають відповідну тему (працюють 2 тижні). Протягом всього часу учні звертаються до презентації, де записані ключове і тематичні питання. Під час роботи над своїми питання учні використовують підручник  «Українська література», 11 клас; твори О.Довженка, а також Інтернет, де знаходять потрібні матеріали.  Використовуючи всі ці матеріали, вони висувають гіпотезу, за якою можна дати відповіді на поставлені питання. Кожна група по завершенні роботи над своїм питанням результати своїх досліджень узагальнює і розміщує на блозі.
 +
На початку роботи над проектом проводиться аналіз первинних знань та інтересів учнів, учитель мотивує діялбність учнів, проводить анкетування, для виявлення первинних знань.
 +
  На  підставі досвіду та інтересів учнів створюються групи за інтересами.
 +
Процес оцінювання проводиться у три етапи: на початку роботи над  проектом, впродовж роботи над проектом, наприкінці роботи над проектом.
 +
Кожну групу очолює фасилітатор, який організовує ефективне обговорення проблеми і сприяє її розв'язанню групою.
 +
Вчитель розробляє План роботи над проектом, презентує його Презентація. Можна розпочати  дискусію щодо менталітету українця періоду Другої світової війни і сучасного українця. Чому  українці втрачають моральні цінності? Звідки взялося історичне безпам’ятство?  І т.д.  Почніть обговорення питання, яке буде темою дискусії цього уроку.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 12:11, 15 грудня 2012


Назва навчальної теми

Хто ми, українці?

буклет

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Література, історія

Вік учнів, клас

16-17 років, 11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Хто ми, українці?» передбачає дослідження учнями образів українців у творах О.П.Довженка, їхнього національного характеру, світогляду і переконань. Робота розрахована на учнів 11 класу. Програма: «О.П.Довженко, «Зачарована Десна», «Щоденник» (вибрані сторінки). Додатково учні опрацьовують кіноповість «Україна в огні» для характеристики українців у період Другої світової війни. Працюють групи літераторів, біографів, психологів. Кожна група результати своїх досліджень узагальнює і розміщує на блозі.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На попередньому етапі, а також впродовж заняття учні працюють із таблицею ЗХД, для активізації знань учнів вчитель пропонує мозковий штурм, за допомогою діалогу вчитель виявляє рівень підготовленості учнів до даної теми. У ході роботи груп вчитель спостерігає над розвитком роботи учня у групі та групи вцілому, робить замітки, учні працюють із таблиця ЗХД. Кінцевим результатом роботи групи має бути продукт (презентація блогу), який вчитель оцінює відповідно до критеріїв оцінювання, також оцінюється активність учня при роботі в групі на уроці та на підготовчому етапі. Оцінювання блогу. Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують статті блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні.Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою Контрольного списку процесу дослідження запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом. При підготовці презентації група учнів, яка працює з питанням «Який він менталітет українця?» користуються Формою оцінювання комп’ютерних робіт , яка допоможе учням ефективно продемонструвати те, чому вони навчилися.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Основна ідея проекту- обговорення проблемного питання Хто ми, українці? на основі творів О.Довженка. Учні класу об`єднуються в групи за інтересами і обирають відповідну тему (працюють 2 тижні). Протягом всього часу учні звертаються до презентації, де записані ключове і тематичні питання. Під час роботи над своїми питання учні використовують підручник «Українська література», 11 клас; твори О.Довженка, а також Інтернет, де знаходять потрібні матеріали. Використовуючи всі ці матеріали, вони висувають гіпотезу, за якою можна дати відповіді на поставлені питання. Кожна група по завершенні роботи над своїм питанням результати своїх досліджень узагальнює і розміщує на блозі. На початку роботи над проектом проводиться аналіз первинних знань та інтересів учнів, учитель мотивує діялбність учнів, проводить анкетування, для виявлення первинних знань.

  На  підставі досвіду та інтересів учнів створюються групи за інтересами.

Процес оцінювання проводиться у три етапи: на початку роботи над проектом, впродовж роботи над проектом, наприкінці роботи над проектом.

Кожну групу очолює фасилітатор, який організовує ефективне обговорення проблеми і сприяє її розв'язанню групою. 

Вчитель розробляє План роботи над проектом, презентує його Презентація. Можна розпочати дискусію щодо менталітету українця періоду Другої світової війни і сучасного українця. Чому українці втрачають моральні цінності? Звідки взялося історичне безпам’ятство? І т.д. Почніть обговорення питання, яке буде темою дискусії цього уроку.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери