Відмінності між версіями «Портфоліо Гомжиної Нелі Вікторівни для учнів 7 класу з інформатики за темою "Сімейний бюджет"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(День другий, третій)
 
(не показані 33 проміжні версії цього учасника)
Рядок 19: Рядок 19:
 
Використовуючи метод проектів хочу показати, як теоретичні та практичні знання отримані на уроках інформатики можна використати в житті. Опрацювати поняття, які мають безпосередне відношення до бюджету сім’ї та близької по змісту інформації. Встановити взаємозв’язки між математикою та інформатикою. Задіяти вивчений матеріал для кращого вивчення та висвітлення матеріалу, який вивчається.
 
Використовуючи метод проектів хочу показати, як теоретичні та практичні знання отримані на уроках інформатики можна використати в житті. Опрацювати поняття, які мають безпосередне відношення до бюджету сім’ї та близької по змісту інформації. Встановити взаємозв’язки між математикою та інформатикою. Задіяти вивчений матеріал для кращого вивчення та висвітлення матеріалу, який вивчається.
  
=План вивчення теми (вставити файл)=
+
=План вивчення теми=
 +
 
 +
[https://docs.google.com/document/d/1p5UEwEVWnq_6wSYv0x9qmFfMoAsEj3ztLecey6_Poro/edit  План проекту]
  
 
=Оцінювання=
 
=Оцінювання=
  
Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають (про значення символів, знаків в повсякденному житті, вплив реклами на споживачів, чи вміють працювати у векторних редакторах) відбувається при заповненні ними таблиці з-х-д. Учні використовують: - Форма оцінювання виконання групового завдання. - Контрольний список процесу дослідження. Після на основі взаємооцінювання (Читання відповідей та коментарів в щоденнику дослідження), самооцінювання переходять до створення презентації. Презентація вже оцінюється за іншою формою, Форма оцінювання презентації.)
+
На початку проекту  оцінювання проводимо у вигляді опитування аби зрозуміти  якими знаннями з даної теми учні вже володіють, а також визначити, які з питань наближені до даної теми є для школярів приорітеними та цікавими.
 +
Впродовж  роботи над проектом  доцільно застосувати само- та взаємооцінювання, аби зрозуміти чи правильний шлях для вирішення проблеми обрали діти, наскільки глибоко розкрили питання, чи є взаємодія між групами доречно застосувати [https://docs.google.com/document/d/1Nbomf7H-TWppBs6o2-JMoGisK0dMe9eLBwUvwPtl_B4/edit З-Х-Д], та [https://docs.google.com/presentation/d/1jEV60aFw4-zSuQcbOQ4UsZ_HkjmjwpMXU_GC5ge6VEA/edit#slide=id.p13 діаграму] .
 +
Наприкінці роботи над проектом проводимо оцінювання пропоную учням бланк бальної оцінки презентації проекту,яке надає можливість побачити цілісну картину роботи груп, їх взаємозв’язок. Визначаємо наявність [https://docs.google.com/document/d/11aRm_u48D_Yc0M5aJ0kGyXYAkcd37aaPKBmKoWdOdBA/edit навичок 21 століття.]
 +
 
 +
 
 +
*[https://docs.google.com/document/d/1LpchYvPH93bbGwCHiQXf6N3a6HOQngH800UH0gKTpKE/edit Форма оцінювання портфоліо]
 +
*[https://docs.google.com/document/d/1TWWy7kymhS0DO920IS0KS_Bf_IOdoO6l1Jbgd0iLyAA/edit Форма оцінювання звіту дослідницької роботи]
 +
*[https://docs.google.com/document/d/1r8Z2SQ6RqdaoqvsvwatkNLPBrrOfveabK-YIrFbHnQU/edit Оцінювання створення презентації]
 +
*[https://docs.google.com/document/d/1hT6VEMi5chjvtWPiXzQF_aCcgcZJsRoWZZbtT5E_ciQ/edit#heading=h.gjdgxs Самооцінювання прикладу учнівської роботи]
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
  
Вчитель за допогою таблиці ЗХД визначає рівень попередніх знань, вмінь та навичок. За допомогою вступної презентації вчитель з’ясовує навчальні потреби учнів.
+
Попередньо до виконання проекту
Учні використовують Інтернет-ресурси.
+
Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі.  
Вчитель демонструє презентацію про авторське право ( презентація для учнів ,презентація для вчителів ). Вчитель намагається забезпечити відповідальне та відповідне використання Інтернет ресурсів.Учні у свої дослідженнях спираються на законодавство про авторське право.
+
Вчитель розповідає про закони правомірного використання інформації описує як учителі та учні можуть скористатися під час навчання матеріалами, захищеними авторським правом.
+
Знайомить із правилами створення списку використаних джерел для учнів різних вікових категорій.
+
Вчитель вчить учнів критично оцінювати веб-ресурси ( контрольний список,форма для оцінювання).
+
Вчитель та учнів використовують блог вчителя для обговорення питань які виникаються при вивчені теми.
+
Опитувальник створений нами дозволяє використовувати тестову форму роботи для встановлення рівня навчальних досягнень учнів у процесі навчання та виявляти прогалини в знаннях і отриману інформацію використовувати для корекції знань.
+
  
Вчитель формує систему оцінювання. Залучає учнів до використання самооцінювання та взаємо оцінювання з використання контрольних списків та форм оцінювання.
+
=День перший=
 +
 
 +
Поставити учням Ключове запитання –  Великі доходи – це багатство?
 +
Почати обговорення із  запитання учням, чи усі вони  знайомі з поняттями: сім'я, спільні кошти, потреби, надходження. Більшість має знати. Для тих, хто не знає, в наступній вправі в парі об’єднати  їх з іншими учнями, хто знає потрібні терміни та поняття. Попросить учнів об’єднатися у пари та озвучити свої ідеї один одному. Потім нехай одні  пари зустрінуться з іншими парами, щоб озвучити матеріал іншій парі знову. Виявиться, що вони погоджуються визначеннями для понять, проте їх думки про деякі  терміни  розходяться. Це прекрасна  можливість поговорити про те,  для чого та в яких ситуаціях доцільно застосовувати такі терміни
 +
 
 +
Поставити Тематичні запитання «Чи можливо в наш час економити?» , «Як треба планувати своє життя, щоб потреби та можливості співпадали», «Як знання з математики та інформатики допомагають проводити економічні розрахунки».
 +
 
 +
 
 +
=День другий, третій=
 +
 +
Пропонуємо учням [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ApWWt2NAUy6-dHBzX21IWHBiUFg0ckdPYlZhSWRNR3c&usp=drive_web#gid=0 об’єднатися в гупи].
 +
 
 +
Група перша Економісти: повинні ознайомити учнів з поняттям сімейний бюджет, доходи, витрати сім’ї, доходи. Розглянути структуру сімейного бюджету, видів бюджету.
 +
 
 +
Група друга  Аналітики: повинні зібрати та проаналізувати матеріал, систематизувати, представити дані у вигляді схем, таблиць.
 +
 
 +
Група третя Математики та інформатики: повинні узагальнити теоретичний матеріал, спираючись на нього скласти задачі прикладного змісту, провести необхідні обчислення та пояснити хід розв’язку іншим учням.
 +
 
 +
В ході роботи учні повинні презентувати свою діяльність за допомогою [http://sabrinabareray.blogspot.com/ учнівського блогу]. Для контролю своєї діяльності учні використовують [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ApWWt2NAUy6-dFNkSTdHZTBaVXhaSV9ocjJ2VGxPa0E&usp=drive_web#gid=0 форму оцінювання блогу].
 +
 
 +
=День четвертий=
 +
Учні презентують свої наробки, виносять на обговорення кожне з тематичних питань. При обговоренні кожна з груп пропонує свої ідеї, учні коментують прочитане та побачене, вносять пропозиції щодо структуризації наявного матеріалу.
 +
Нехай учні планують ідеї свого проекту, використовуючи [https://docs.google.com/presentation/d/1jEV60aFw4-zSuQcbOQ4UsZ_HkjmjwpMXU_GC5ge6VEA/edit#slide=id.p13 графічні схеми], [https://docs.google.com/document/d/1WZ62Hiq_JK3HVofVulMrNHHoTK7cKDhxHWJ2yoYWiDA/edit контрольні списки], графіки часу, розкадрування, або техніку [https://docs.google.com/document/d/1YR23DFyvWEFqYsQE3MoBayU5Lj8XycMq340aXnva4FY/edit мозкового штурму]. Вчитель спостерігає за роботою груп, ставить їм запитання і робить короткі нотатки про хід обговорення, планування , проблеми та досягнутий учнями прогрес. Нотатки можна використати для того, щоб планувати своє подальше викладання навчальної теми, щоб допомогти учням у спільній роботі та  формувати у них навичок самокерування та самоспрямуваня у навчанні.
 +
 
 +
Після того як учні почнуть генерувати свої перші ідеї щодо проекту, нагадайте їм про такий  літературний елемент, як  «точки зору» і запитайте учнів, щоб переконатися, що вони включили цей елемент у перелік своїх  ідей. [https://docs.google.com/document/d/15nF3DFQbirmqZQ-p7L0m76lZD1k6iyVSd8d1DV47LPA/edit Об’єднайте учнів у малі групи], щоб вони могли надавати зворотний зв'язок до блогів один одного. Форма зворотного зв'язку з однокласниками допомагає авторам роботи організувати свої думки і також допомагає забезпеченню  конструктивного зворотного зв'язку(надання коментарів та відгуків від однолітків). Необхідно запланувати  достатню кількість часу для груп, щоб вони могли  проектувати, писати і публікувати свої роботи.
 +
 
 +
Після завершення обговорення попросіть учнів  створити [http://www.iteach.com.ua/ вікі-статтю] свого класу, щоб поділитися своєю роботою з іншими людьми.  Контрольний список  для вікі допомагає скеровувати роботу учнів класу під час роботи над вікі-статтею. Разом створіть Форму для опитування для того, щоб попросити відвідувачів сайту дати відповіді на запитання, що допоможуть розібратися із запитаннями. Розмістіть Форму для опитування на вікі-сайті і постійно здійснюйте збір даних. Після того, як буде зібрано достатню кількість  даних з опитування, проведіть  аналіз даних за допомогою електронних таблиць (або скористайтеся автоматичною побудовою діаграм результатів опитування на Гугл). Попросіть учнів створити графіки  і діаграми для відображення даних. Нарешті, попросіть учнів  створити сторінку, що узагальнює зібрані дані, та розмістіть її на сайті. Допоможіть учням зробити висновок, як точка зору змінює казку.
 +
 
 +
=День п’ятий=
 +
Підсумок
 +
Завершіть навчальний проект, звернувшись знову до Ключового запитання «Великі доходи – це багатство»? Запропонуєте учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надайте їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім організуйте обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма. Запропонуйте заповнити [https://docs.google.com/document/d/1TWWy7kymhS0DO920IS0KS_Bf_IOdoO6l1Jbgd0iLyAA/edit форму оцінювання звіту] або [https://docs.google.com/document/d/1LpchYvPH93bbGwCHiQXf6N3a6HOQngH800UH0gKTpKE/edit форму оцінювання портфоліо дослідницької роботи]
 +
 
 +
* [http://sabrinabareray.blogspot.com/ приклад учнівської роботи]
 +
* [https://docs.google.com/document/d/1-YOIOliQY2suYeRXjWOPT3BP_sCN9DSrsxyNnRKUO4U/edit оцінювання учнівської роботи]
 +
* [https://docs.google.com/presentation/d/13hOIZ7bEm45l5yiiY9HCP46_rswhBgbUiSx1kynZ6A8/edit#slide=id.p14 учительська презентація ідей проекту]
 +
 
 +
[[Файл:s_abrina_barera_2.pub.jpeg|500px|thumb|left]]
 +
 +
[[Файл:s_abrina_barera_5.pub.jpg|500px]]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
  
 
+
Неля Гомжина
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
  
 
+
Вчитель інформатики та математики, математика та інформатика
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 
+
м. Кривий Ріг, Тернівський р-н, Дніпропетровська обл.
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
 +
sabrina-barera@mail.ru
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
Рядок 56: Рядок 100:
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
  
 +
15.10.2013 - 30.10.2013
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
  
 +
Криворізька загальноосвітня школа №110
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 
+
Іванова Дарія Володимирівна
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]

Поточна версія на 22:02, 31 жовтня 2013


Назва навчальної теми

Сімейний бюджет

Основний та другорядні навчальні предмети

Основний - інформатика

Другорядні: математика, економіка, історія

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Використовуючи метод проектів хочу показати, як теоретичні та практичні знання отримані на уроках інформатики можна використати в житті. Опрацювати поняття, які мають безпосередне відношення до бюджету сім’ї та близької по змісту інформації. Встановити взаємозв’язки між математикою та інформатикою. Задіяти вивчений матеріал для кращого вивчення та висвітлення матеріалу, який вивчається.

План вивчення теми

План проекту

Оцінювання

На початку проекту оцінювання проводимо у вигляді опитування аби зрозуміти якими знаннями з даної теми учні вже володіють, а також визначити, які з питань наближені до даної теми є для школярів приорітеними та цікавими. Впродовж роботи над проектом доцільно застосувати само- та взаємооцінювання, аби зрозуміти чи правильний шлях для вирішення проблеми обрали діти, наскільки глибоко розкрили питання, чи є взаємодія між групами доречно застосувати З-Х-Д, та діаграму . Наприкінці роботи над проектом проводимо оцінювання пропоную учням бланк бальної оцінки презентації проекту,яке надає можливість побачити цілісну картину роботи груп, їх взаємозв’язок. Визначаємо наявність навичок 21 століття.


Діяльність учнів та вчителя

Попередньо до виконання проекту Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі.

День перший

Поставити учням Ключове запитання – Великі доходи – це багатство? Почати обговорення із запитання учням, чи усі вони знайомі з поняттями: сім'я, спільні кошти, потреби, надходження. Більшість має знати. Для тих, хто не знає, в наступній вправі в парі об’єднати їх з іншими учнями, хто знає потрібні терміни та поняття. Попросить учнів об’єднатися у пари та озвучити свої ідеї один одному. Потім нехай одні пари зустрінуться з іншими парами, щоб озвучити матеріал іншій парі знову. Виявиться, що вони погоджуються визначеннями для понять, проте їх думки про деякі терміни розходяться. Це прекрасна можливість поговорити про те, для чого та в яких ситуаціях доцільно застосовувати такі терміни

Поставити Тематичні запитання «Чи можливо в наш час економити?» , «Як треба планувати своє життя, щоб потреби та можливості співпадали», «Як знання з математики та інформатики допомагають проводити економічні розрахунки».


День другий, третій

Пропонуємо учням об’єднатися в гупи.

Група перша Економісти: повинні ознайомити учнів з поняттям сімейний бюджет, доходи, витрати сім’ї, доходи. Розглянути структуру сімейного бюджету, видів бюджету.

Група друга Аналітики: повинні зібрати та проаналізувати матеріал, систематизувати, представити дані у вигляді схем, таблиць.

Група третя Математики та інформатики: повинні узагальнити теоретичний матеріал, спираючись на нього скласти задачі прикладного змісту, провести необхідні обчислення та пояснити хід розв’язку іншим учням.

В ході роботи учні повинні презентувати свою діяльність за допомогою учнівського блогу. Для контролю своєї діяльності учні використовують форму оцінювання блогу.

День четвертий

Учні презентують свої наробки, виносять на обговорення кожне з тематичних питань. При обговоренні кожна з груп пропонує свої ідеї, учні коментують прочитане та побачене, вносять пропозиції щодо структуризації наявного матеріалу. Нехай учні планують ідеї свого проекту, використовуючи графічні схеми, контрольні списки, графіки часу, розкадрування, або техніку мозкового штурму. Вчитель спостерігає за роботою груп, ставить їм запитання і робить короткі нотатки про хід обговорення, планування , проблеми та досягнутий учнями прогрес. Нотатки можна використати для того, щоб планувати своє подальше викладання навчальної теми, щоб допомогти учням у спільній роботі та формувати у них навичок самокерування та самоспрямуваня у навчанні.

Після того як учні почнуть генерувати свої перші ідеї щодо проекту, нагадайте їм про такий літературний елемент, як «точки зору» і запитайте учнів, щоб переконатися, що вони включили цей елемент у перелік своїх ідей. Об’єднайте учнів у малі групи, щоб вони могли надавати зворотний зв'язок до блогів один одного. Форма зворотного зв'язку з однокласниками допомагає авторам роботи організувати свої думки і також допомагає забезпеченню конструктивного зворотного зв'язку(надання коментарів та відгуків від однолітків). Необхідно запланувати достатню кількість часу для груп, щоб вони могли проектувати, писати і публікувати свої роботи.

Після завершення обговорення попросіть учнів створити вікі-статтю свого класу, щоб поділитися своєю роботою з іншими людьми. Контрольний список для вікі допомагає скеровувати роботу учнів класу під час роботи над вікі-статтею. Разом створіть Форму для опитування для того, щоб попросити відвідувачів сайту дати відповіді на запитання, що допоможуть розібратися із запитаннями. Розмістіть Форму для опитування на вікі-сайті і постійно здійснюйте збір даних. Після того, як буде зібрано достатню кількість даних з опитування, проведіть аналіз даних за допомогою електронних таблиць (або скористайтеся автоматичною побудовою діаграм результатів опитування на Гугл). Попросіть учнів створити графіки і діаграми для відображення даних. Нарешті, попросіть учнів створити сторінку, що узагальнює зібрані дані, та розмістіть її на сайті. Допоможіть учням зробити висновок, як точка зору змінює казку.

День п’ятий

Підсумок Завершіть навчальний проект, звернувшись знову до Ключового запитання «Великі доходи – це багатство»? Запропонуєте учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надайте їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім організуйте обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма. Запропонуйте заповнити форму оцінювання звіту або форму оцінювання портфоліо дослідницької роботи

S abrina barera 2.pub.jpeg
S abrina barera 5.pub.jpg

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Неля Гомжина

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики та математики, математика та інформатика

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Тернівський р-н, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

sabrina-barera@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15.10.2013 - 30.10.2013

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа №110

Тренери

Іванова Дарія Володимирівна