Портфоліо Головіної Наталії з теми "Основи роботи з комп’ютером"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:48, 14 червня 2013, створена Natgolov1966 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні проходять вхідне оцінювання Дізнаємося більше про комп’ютер та виконують тренувальну вправу Доповніть діаграму. Це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Такі вправи можуть також забезпечити інформацією про те, які учні на якому рівні володіють знаннями про будову комп'ютера. Учитель використовує Форму оцінювання есе для того, щоб перевірити уміння учнів фокусуватися на темі дослідження, синтезувати дані, логічно і послідовно висловлювати свої думки. Для оцінювання свого кінцевого продукту-блогу учні можуть використати Форму оцінювання блогу. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна Форма взаємооцінювання групової роботи допоможе однокласникам забезпечити отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують Контрольний перелік запитань, щоб здійснити моніторинг свого прогресу під час створення проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перший тиждень. Учитель пропонує учням ознайомитися з Презентацією оцінювання учнівських потреб. Учні знайомляться з ключовими питаннями, з якими вони будуть працювати, обговорюють їх та виконують завдання, які визначають вхідні знання та уміння учнів; за виконаними завданнями їх об’єднують у малі групи по 3-5 учнів, кожна з яких буде займатись певними завданнями протягом проекту. Діяльність протягом проекту. Учні ознайомлюються із презентацією про авторське право, визначають правила цитування та посилання на інші джерела. Учні будуть працювати з інтернет-джерелами, доповнювати список інтернет-джерел, який розробив учитель та оцінювати інтернет-сайти на важливість інформації за розробленими контрольними списками. Учні будуть спілкування з тими, хто знаходиться поза класною кімнатою через електронну пошту; братимуть участь в інтерактивних обговореннях через створення спільних документів на googledoc; створюють опитувальники для збирання даних від багатьох людей за допомогою онлайн-опитування. Учитель готує 5 інтернет джерел у списку, з якими учні працюють і пропонує доповнити їх власними знайденими ресурсами по темі дослідження. Учитель розробляє контрольні списки оцінювання інтернет сайтів, та учні оцінюють один сайт, запропонований вчителем та той, що вони обрали. В кінці учні визначають, чий запропонований сайт виявився кращим. Для запобігання плагіату вчитель вимагає написання есе з власним баченням свого дослідження. Учитель визначає час переписування учнів електронною поштою.

Діяльність учнів у групах.

  • Перша група. Учні проводять опитування про функції використання ПК та опрацьовують результати за допомогою шаблону електронних таблиць; роблять висновок про основні напрямки використання комп’ютерів у житті різних груп населення.
  • Друга група учнів створює спільну таблицю (за допомогою послуги googledoc) складових комп’ютерів та вписує найкращі їх характеристики, згідно опрацьованих рекламних матеріалів інтернет-магазинів.
  • Учні третьої групи проводять опитування серед учнів та дорослих про недоліки, які є в сучасних пристроях. Пропонують технології де можна б було застосувати інформаційні технології.

Учитель спостерігає за учнями, щоб розробити різнорівневі завдання та запропонувати їх для виконання. Учні створюють блог від імені свого персонального комп'ютера, в якому пропонуюються різні способи його модернізації - Блог персонального комп'ютера

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Головіна


Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

Місто\село, район, область

м. Ніжин, Чернігівська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери