Портфоліо Вікторіної Олени Миколаївни з теми "Семеро? Одного не ждуть!?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Семеро? Одного не ждуть!?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова, українська література, інформатика

Вік учнів, клас

6 клас (12 років)

Стислий опис проекту

Навчальний проект з теми «Лексикологія і фразеологія. Числівники у фразеологізмах; засвоєння таких фразеологізмів» розрахований на учнів 6 класу за програмою «Українська мова». Мета дослідницької діяльності – поглиблення знань про числівники, фразеологізми; засвоєння знань про числівники у фразеологізмах; усвідомлення ролі числівників у досягненні точності й виразності мовлення й того, що числівники у фразеологізмах не завжди вказують на точну кількість. Під час роботи над проектом учні вибирають з фольклору та збирають у місцевих говірках фразеологізми, які містять числівники, аналізують їх. Під час виконання завдань проекту учні вчаться збирати матеріал, аналізувати його, укладати словнички, оцінювати результати дослідження, робити власні висновки.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів відбувається протягом всієї роботи над проектом через google таблицю, online консультації та коментарі під час заповнення блогу проекту. До початку проекту: для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань учні заповнюють в таблицях «З-Х-Д» дві колонки: Знаємо та Хочемо дізнатися. У ході реалізації проекту: Для координації роботи над завданнями проекту вчитель використовує контрольні списки для самооцінювання блогу, вікі-статті, публікації. Для взаємооцінювання учнями вмінь досліджувати в ході роботи використовується Контрольний список Процес дослідження. Для визначення співпраці в групах, вчитель використовує Контрольний список. По завершенню проекту: учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються учні, об’єднані в групи, які заповнюють Форму оцінювання Вікі-статті, блогу, буклету. Учні заповнюють третю колонку Таблиці «З-Х-Д» - Дізналися». Для самооцінювання учнями вкладу в групову роботу, учні заповнюють Форму оцінювання командної роботи. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінки Вікі-статті, презентації, блогу.

Діяльність учнів та вчителя

Під час роботи над проектом учні досліджують фразеологізми, які містять числівники у фольклорі та місцевих говірках. Підготовчий етап Учитель знайомить дітей з фразеологізмами, які містять числівники. Перед початком проекту налаштовує дітей на виконання завдань, які висвітлено в презентації. Учні знайомляться з ключовим запитанням, обговорюють тематичні та працюють із змістовими, висловлюють думки, заповнюють таблицю З-Х-Д[1]. Для батьків учитель готує буклет (сторінка 1, сторінка 2 про метод проектів і форму на згоду про участь дітей у проекті , дозвіл на створення ел. пошти і блогу та дозвіл на публікацію їх робіт в Інтернеті. Перший етап Учитель проводить анкетування. Учні об’єднуються в групи за інтересами. Згідно з інструкцією створюють акаунти в Gooogle. Учитель демонструє учням учительський блог проекту, на якому є корисна інформація. На сторінках вчитель розміщує завдання для груп, інструкції, контрольні списки для блогу, вікі-статті, публікації та форми оцінювання робіт (блог, вікі-стаття, публікація). Учні мають можливість у чаті або в коментарях поставити запитання вчителю і отримати відповідь.

Другий етап

1 група – «Фольклористи». Вибирають із українських народних казок фразеологізми, які містять числівники. 2 група – «Етнографи». Досліджують у мовленні місцевих мешканців за допомогою питальника фразеологізми, які містять числівники. 3 група – «Дослідники». Аналізують матеріал, зібраний обома групами.

Третій етап

Діяльність груп

1 група – «Фольклористи». Використовуючи інструкцію та консультуючись з учителем інформатики, створюють учнівський блог, на якому розміщують словничок та результати аналізу. Надають консультації іншим учасникам з питань публікації матеріалів. 2 група – «Етнографи». Використовуючи інструкцію та консультуючись з учителем інформатики, створюють учнівський блог, на якому розміщують словничок та результати аналізу. Надають консультації іншим учасникам з питань публікації матеріалів. 3 група – «Дослідники». Роблять висновки, дають відповідь на ключове питання. Пишуть та публікують вікі-статтю Вікі-стаття "Функціональні особливості фразеологізмів".

На завершальній стадії проекту учні розміщують свої напрацювання на учнівському блозі, Wiki, демонструють свої висновки. Учитель проводить оцінювання результатів роботи над проектом, використовуючи форми оцінювання групового завдання та командної роботи. Оскільки проект груповий, то оцінюються навички співпраці.


Підсумок

На останньому етапі роботи над проектом учні відповідають на ключове запитання «Для чого люди використовують фразеологізми?». Роблять висновки, захищають проект.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вікторіна Олена Миколаївна

Фах, навчальний предмет

українська мова

Навчальний заклад

Комунальний заклад "Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського"

Місто\село, район, область

м. Кіровоград

Контактні дані

32-24-78

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.01.2015-30.01.2015

Місце проведення тренінгу

Комунальний заклад "Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського"

Тренери

Буртовий С.В., Скрипка Г.В.