Відмінності між версіями «Портфоліо Володимира Вуса з теми»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Стислий опис проекту)
(Діяльність учнів та вчителя)
 
(не показано 5 проміжних версій цього учасника)
Рядок 21: Рядок 21:
  
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0BwQHVHGUff6qLVJTV0lWNjN5UzA/edit план впровадження проекту]
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0BwQHVHGUff6qVklVWmVSdnctWXM/edit план вивчення теми]
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
Рядок 35: Рядок 39:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 +
Перед проектом вчитель учням пропонує [https://docs.google.com/file/d/0BwQHVHGUff6qaERHSTFQOV82bTA/edit опитування].
 +
 +
Заняття 1
 +
Вчитель демонструє учням [https://docs.google.com/file/d/0BwQHVHGUff6qQnZMWDRZS3JWMkU/edit буклет про метод проектів].
 +
Говорить тему проекту.
 +
Вчитель ставить перед учнями Ключове запитання.
 +
Вчитель показує учням вступну [https://docs.google.com/file/d/0BwQHVHGUff6qQS1qRUhGWWxCZ3M/edit презентацію], в ході якої та після неї варто провести з класом обговорення наступних запитань:
 +
 +
• За якими ознаками ви відберете квіти для проведення експерименту?
 +
• В якому місті будуть знаходитися квіти за якими буде здійснюватися спостереження?
 +
Intel® «Навчання для майбутнього»
 +
• Чи буде залежати стан рослин від кількості поливів?
 +
Основний курс
 +
Учні повинні заповнити [https://docs.google.com/file/d/0BwQHVHGUff6qNlhDTVVjOFF1ZVE/edit ЗХД] і [https://docs.google.com/file/d/0BwQHVHGUff6qUmVUX3NGbjBFbVU/edit організаційну діаграму].
 +
Вчитель пропонує учням документ для [https://docs.google.com/file/d/0BwQHVHGUff6qRkZPdU5FZDZ2Z2c/edit фасилітації].
 +
 +
Заняття 2 і 3
 +
 +
Вчитель зустрічається з учнями і об’єднує їх в три групи. Кожна група отримує своє завдання:
 +
Відібрати рослини для експерименту, описати їх зовнішній вигляд і стан. Вчитель розповідає учням, що є особливим в проведенні даного експерименту. На що особливо звернути увагу. Вчитель запропоновує учням переглянути презентацію «Авторське право». Учні заповнюють дозвіл на використання інформаційних ресурсів. Учні знаходять інформацію в Інтернеті про догляд за кімнатними рослинами. Учні створюють прилад з допомогою батьків.
 +
 +
Заняття 4-10
 +
Кожна група ділиться на дві підгрупи. Учні першої  групи, першої  підгрупи отримують від вчителя завдання провести спостереження за  рослинами вологолюбними з частотою поливу 1 раз на тиждень.
 +
Друга підгрупа вестиме дослідження за поливом квітів, які не потребують великої кількості поливів.
 +
Учні другої  групи, першої  підгрупи отримують від вчителя завдання провести спостереження за  рослинами вологолюбними з частотою поливу 2 рази на тиждень.
 +
Друга підгрупа вестиме спостереження за поливом квітів, які не потребують великої кількості вологи.
 +
Учні третьої групи, першої  підгрупи отримують від вчителя завдання провести спостереження за  рослинами вологолюбними з частотою поливу 3 рази на тиждень.
 +
Друга підгрупа вестиме дослідження за поливом квітів, які не потребують великої кількості поливів з частотою поливу 3 рази на тиждень.
 +
Якщо в учнів виникла проблема, за допомогою СМС можна їх зібрати в інший час.
 +
Учні за допомогою електронної пошти присилають свої дані і обчислення на адресу вчителя.
 +
Вчитель обговорює отриману інформацію в чаті.
 +
Протягом дослідження вчитель роздає учням [https://docs.google.com/file/d/0BwQHVHGUff6qVGlENFp6WEhCZnM/edit форму оцінювання для дослідження].
 +
Учні створюють порівняльну діаграму.
 +
 +
Заняття 11-13
 +
Учні упорядковують дані, які вони отримали.  Учні
 +
створюють вікі-статтю. Для оцінювання вчитель роздає учням форму [https://docs.google.com/file/d/0BwQHVHGUff6qWGxRYXNQcTdSQXc/edit оцінювання прикладу учнівської роботи].
 +
 +
Заняття 14
 +
Учні представляють свій результат у вигляді ВІКІ статті.
 +
Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання
 +
 
[[Вікі-стаття з теми "Догляд за кімнатними рослинами]]
 
[[Вікі-стаття з теми "Догляд за кімнатними рослинами]]
  

Поточна версія на 10:17, 14 вересня 2012


Назва проекту

Догляд за кімнатними рослинами

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я і Україна. Природознавство,Українська мова.

Навчальні цілі

Формування в учнів умінь • Аналізувати умови росту рослин в лабораторних умовах; • Формувати навички догляду за кімнатними рослинами. • Дізнатися, що полив має велике значення для росту і розвитку рослин.

Вік учнів, клас

9 років, 3 клас

Стислий опис проекту

Учні будуть спостерігати за впливом частоти поливів на ріст і розвиток рослин, записувати дані в журнал спостережень. Даний проект поєднує чимало проблем, пов’язаних не лише із навчальним предметом. Під час роботи над проектом учні початкових класів заглибляться в проблеми зв’язані з географією та історією і місцем походження та кліматичними умовами росту окремих рослин. Під час роботи над проектом учні познайомляться із результатами досліджень з чинниками, які впливають на ріс і розвиток рослин, систематизували причини, які приводять до зниження росту рослин чи навіть їх загибелі, визначать фактори, які допомагають ефективно вирощувати здорові кімнатні рослини. Окрім цього, робота над проектом сприятиме формуванню у школярів розвитку естетичних цінностей, любові до природи рідного краю, виробленню бажання самостійно систематично доглядати за кімнатними рослинами.

Повний План вивчення теми

план впровадження проекту

план вивчення теми

Навчальні цілі

Формування в учнів умінь

• Аналізувати умови росту рослин в лабораторних умовах;

• Формувати навички догляду за кімнатними рослинами;

• Дізнатися, що полив має велике значення для росту і розвитку рослин.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання використовуючи відповідні методи оцінювання. Формуюче оцінювання проходить за допомогою форма ЗХД таблиці, організаційну діаграму, Опитування. Організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують, контрольний список для вікі, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учні використають Бланк самооцінювання результатів роботи в проекті, щоб здійснити самооцінку роботи в проекті. Також використовується Форма оцінювання для роботи на вікі-сайті .

Діяльність учнів та вчителя

Перед проектом вчитель учням пропонує опитування.

Заняття 1 Вчитель демонструє учням буклет про метод проектів. Говорить тему проекту. Вчитель ставить перед учнями Ключове запитання. Вчитель показує учням вступну презентацію, в ході якої та після неї варто провести з класом обговорення наступних запитань:

• За якими ознаками ви відберете квіти для проведення експерименту? • В якому місті будуть знаходитися квіти за якими буде здійснюватися спостереження? Intel® «Навчання для майбутнього» • Чи буде залежати стан рослин від кількості поливів? Основний курс Учні повинні заповнити ЗХД і організаційну діаграму. Вчитель пропонує учням документ для фасилітації.

Заняття 2 і 3

Вчитель зустрічається з учнями і об’єднує їх в три групи. Кожна група отримує своє завдання: Відібрати рослини для експерименту, описати їх зовнішній вигляд і стан. Вчитель розповідає учням, що є особливим в проведенні даного експерименту. На що особливо звернути увагу. Вчитель запропоновує учням переглянути презентацію «Авторське право». Учні заповнюють дозвіл на використання інформаційних ресурсів. Учні знаходять інформацію в Інтернеті про догляд за кімнатними рослинами. Учні створюють прилад з допомогою батьків.

Заняття 4-10 Кожна група ділиться на дві підгрупи. Учні першої групи, першої підгрупи отримують від вчителя завдання провести спостереження за рослинами вологолюбними з частотою поливу 1 раз на тиждень. Друга підгрупа вестиме дослідження за поливом квітів, які не потребують великої кількості поливів. Учні другої групи, першої підгрупи отримують від вчителя завдання провести спостереження за рослинами вологолюбними з частотою поливу 2 рази на тиждень. Друга підгрупа вестиме спостереження за поливом квітів, які не потребують великої кількості вологи. Учні третьої групи, першої підгрупи отримують від вчителя завдання провести спостереження за рослинами вологолюбними з частотою поливу 3 рази на тиждень. Друга підгрупа вестиме дослідження за поливом квітів, які не потребують великої кількості поливів з частотою поливу 3 рази на тиждень. Якщо в учнів виникла проблема, за допомогою СМС можна їх зібрати в інший час. Учні за допомогою електронної пошти присилають свої дані і обчислення на адресу вчителя. Вчитель обговорює отриману інформацію в чаті. Протягом дослідження вчитель роздає учням форму оцінювання для дослідження. Учні створюють порівняльну діаграму.

Заняття 11-13 Учні упорядковують дані, які вони отримали. Учні створюють вікі-статтю. Для оцінювання вчитель роздає учням форму оцінювання прикладу учнівської роботи.

Заняття 14 Учні представляють свій результат у вигляді ВІКІ статті. Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання

Вікі-стаття з теми "Догляд за кімнатними рослинами

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вус Володимир Романович

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Борщівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

Місто\село, район, область

м.Борщів, Борщівський р-н, Тернопільська обл.

Контактні дані

096 575 50 18

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10 вересня - 15 вересня 2012 року

Місце проведення тренінгу

м.Тернопіль, ТОКІППО

Тренери

Босий Ігор Михайлович