Відмінності між версіями «Портфоліо Волкової Аліни Романівни з теми: "Скільки років дереву?"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(План вивчення теми)
Рядок 14: Рядок 14:
  
 
=План вивчення теми=
 
=План вивчення теми=
[https://docs.google.com/file/d/0B_lhoZp-zMWIcWRYRlpvWU5pZVU/edit План вивчення теми]
+
[https://docs.google.com/file/d/0B_lhoZp-zMWIckUxVVJhcWF3bWc/edit План вивчення теми]
  
 
=Оцінювання=
 
=Оцінювання=

Версія за 13:40, 25 грудня 2013


Назва навчальної теми

"Скільки років дереву?"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія,інформатика.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років.

Стислий опис проекту

Мета нашого навчального проекту: з’ясувати яким чином можна визначити вік дерева і де застосовуються ці знання на практиці. Дана навчальна тема пов’язана з розділом «Рослини», темою «Будова та життєдіяльність рослин», яка, згідно програми, вивчається у 7 класі.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Проект може бути організований учнями 7 класу. Для визначення навчальних потреб учнів, встановлення навчальних цілей, оцінювання мислення можна використовувати таку систему оцінювання: На початковому етапі: вчитель проводить усне опитування по змістових і тематичних запитаннях теми. Актуальним тут буде використання ЗХД схем, а також організаційних діаграм. Організувати оцінювання можна з використанням вчительської презентації, яка містить основні змістові, тематичні запитання з теми, а також ключове проблемне запитання. Це допоможе актуалізувати опорні знання учнів, зацікавити їх, налаштувати на подальшу роботу. На протязі роботи над проектом: вчитель організовує обговорення проблемного запитання в групах з пошуком можливих шляхів його вирішення. Можна застосувати метод мозкового штурму. Для оцінювання використовують ЗХД схеми, а також форми оцінювання групової роботи. Працюючи над створенням власного блогу учні можуть здійснювати самооцінювання з допомогою форми оцінювання блогу. На завершальному етапі: учні представляють результати проведеної ними роботи у вигляді презентації. Вчитель організовує обговорення проблемних моментів (що вдалося, чого не вдалося досягти). Для оцінки актуальним буде використання ЗХД схем, форми оцінювання групової роботи, форми оцінювання блогу.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом вчитель демонструє публікацію про метод проектів. З її допомогою, учні ознайомлюються з особливостями даного методу, що полегшує розуміння ними мети і стратегій подальшої роботи. Для перевірки попередніх знань учнів, які стосуються теми проекту, вчитель використовує перегляд презентації, яка містить основні запитання, а також організаційні діаграми, що дозволяють учням актуалізувати базові знання, потрібні для подальшої роботи над проектом. Учні відповідають на запитання вчителя. Працюють над вирішенням завдань, що містяться в організаційних діаграмах. В процесі роботи над проектом учні працюють в групах, обговорюючи можливі шляхи вирішення ключового проблемного запитання проекту. Вчитель спрямовує і оцінює їх. Для оцінки застосовується форма оцінювання групового завдання та ЗХД схеми. Важливим завданням вчителя є ознайомлення учнів з поняттям авторського права, правомірним використанням захищених авторським правом робіт. З цією метою вчитель демонструє учням презентацію «Розуміння авторського права». В ході роботи учні використовують Інтернет-ресурси, працюють над створенням власного блогу. Оцінювання вчитель проводить з допомогою форми оцінювання блогу. На завершальному етапі учні демонструють результати своєї роботи у вигляді презентацій. Відбувається обговорення проблемних моментів, з’ясовується чи вдалося досягти мети поставленої на початковому етапі роботи над проектом, учні висловлюють свої враження, а також ідеї, стосовно проведення такого роду роботи в майбутньому. Вчитель організовує оцінювання та самооцінювання учнів за допомогою форм оцінювання, запитань для самоконтролю, ЗХД схем.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Аліна Волкова

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери