Портфоліо Войцеховського Дмитра з теми "Комунікації за допомогою Інтернету"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:20, 13 травня 2015, створена Stranger (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Розділ «Служби інтернету». Тема: «Комунікації за допомогою інтернету»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

інформатика, українська мова, психологія

Вік учнів, клас

10 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект "Умій сказати, умій і змовчати" розроблено відповідно до навчальної програми з інформатики для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів (рівень стандарту), розділ «Служби інтернету», тема «Комунікації за допомогою інтернету».

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всього проекту проводиться оцінювання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель пропонує учням розроблену ним презентацію, а також таблицю З-Х-Д та схему для визначення рівня знань учнів щодо Основних запитань про види комунікацій в Інтернеті, заповнюючи при цьому контрольний список оцінювання веб-сайтів (приклад 1, приклад 2). Під час роботи над завданнями учні періодично заповнюють Форму оцінювання виконання групового завдання, призначену для самостійного оцінювання своїх вмінь і навичок керування своїм навчанням. Для сприяння розвитку їх самостійності у навчанні вчитель має формувати в учнів самоспрямованість. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі опитування, для визначення обізнаності учнів з питань проекту та перегляду продуктів діяльності учнів. Для цього розроблені Контрольний список з керівництва власним навчанням, Контрольний список самоспрямування у навчанні. Також для цього вчителем розроблені завдання на використання математики (Приклад 1, Приклад 2). Щоб полегшити роботу учнів, вчитель пропонує для роботи готові шаблони (Шаблон для групи «Історики», Шаблон для групи «Техніки», Шаблон для групи «Психологи») та форми (Форма 1, Форма 2, Форма 3). Учні під час роботи над проектом здійснюють самооцінку свого просування у навчанні за допомогою розробленої вчителем Форми оцінювання блогу. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі опитування, для визначення обізнаності учнів з питань проекту та перегляду продуктів діяльності учнів. Для оцінювання створених учнями Вікі-сайтів та презентацій, вчителем створено спеціальні форми: Форму оцінювання Вікі-сайтів та Форму оцінювання презентацій. Наприкінці роботи над проектом проводиться оцінювання діяльності учнів вчителем за допомогою Контрольного списку для вікі-сайту і Контрольного списку для блогу та захист створеної презентації під час проведення шкільної презентаційної кампанії учнівських інформаційних проектів – «Умій сказати, умій змовчати».

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи в проекті вчитель аналізує інтернет-ресурси щодо пошуку корисної інформації для навчального проекту (теоретичного мат., презентації, відеоматеріалу, тощо). Результатом роботи є надіслані кожному автору сайту (блогу) листи з проханням про дозвіл на використання (приклад листа). До початку навчання за цією темою потрібно: переглянути терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі. За два тижні до початку проекту вчитель роздає (брошуру) з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі та визначає рівень знань і вмінь з даної теми та визначає рівень знань і вмінь з даної теми gрезентація.

Тиждень 1. Спочатку вчитель ставить перед учнями ключове питання: "Чи можна спіймати горобця?". Можна попрацювати з учнями у групах та визначити майбутні стратегії ефективного спілкування. Учитель для зацікавлення учнів проектом показує свою презентацію, в якій розповідається про ключове та тематичні питання та роль кожної групи в проекті. Для визначення навчальних потреб учні заповнюють З-Д-Х таблиці. Учні об’єднуються у три групи (за інтересом), в кожній групі по 5-6 учнів.

Кожній групі надаються ролі:

  • Історики;
  • Техніки;
  • Психологи.

Вчитель проводить роботу з батьками учнів і самими учнями щодо ознайомлення їх з розміщенням інформації в мережі інтернет з подальшим отриманням від них відповідних дозволів (на відкриття електронної пошти, збереження конфіденційності учня, для публікації роботи учня в Інтернеті) Для того, щоб учнів згрупувати і зробити справжньою командою вчитель пропонує створити візитку кожної групи.

Тиждень 2. Відповідно до напрямку дослідження (груп) учні визначають для себе перші завдання: Завдання для групи "Історики": 1. Учні працюють над створенням блогу блог, де будуть описувати результати своєї діяльності; 2. Дослідити історію виникнення мережі інтернет. 3. Проналізувати хронологію виникнення веб-сервісів для мережевого спілкування Завдання для групи "Техніки":

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Дмитро Войцеховський

Фах, навчальний предмет

Інформатика

Навчальний заклад

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Місто\село, район, область

м. Вінниця, Вінницька обл.

Контактні дані

zavtra.bydy на gmail

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

04.02.2015 – дата заліку

Місце проведення тренінгу

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Тренери

Кобися Алла Петрівна