Портфоліо Василенко Катерина Вікторівна 2

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:12, 29 березня 2013, створена Katirina1981 (обговореннявнесок) (Ім'я, прізвище)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Чи потрібні сполучники в українській мові?»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська мова, українська література, інформатика.

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект для учнів 7-А класу. Тема – «Сполучник як службова частина мови». Основні види діяльності учнів: лінгвістичне моделювання (лінгвістична казка, дослідження «Чи буде мовлення довершеним і зрозумілим без сполучників?»), дослідницька робота, презентації . Для реалізації проекту учні були об'єднані у групи. Кожна група отримала завдання, яке необхідно виконати в ході реалізації проекту. • «Сполучники» - з’ясовують які ознаки мають сполучники і на які групи діляться; відмінність сполучників від сполучних слів; • «Сполучники сурядності» - з’ясовують роль і смислові зв’язки сполучників сурядності в реченні, тексті. • «Сполучники підрядності» - з’ясовують роль і смислові зв’язки сполучників підрядності в реченні, тексті. Результати своїх досліджень учням слід представити у вигляді презентацій. План проекту: 1. Вступна презентація. 2. Об'єднання учнів у групи. 3. Пошук матеріалу 4. Опрацювання матеріалу. 5. Підготовка проекту до захисту. 6. Представлення, захист проекту. 7. Підсумкове оцінювання.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання вчителем, однолітками та самооцінювання здійснюється протягом вивчення теми. Система оцінювання накопичувальна (під час всього проекту),12-бальна (підсумкова оцінка в кінці проекту). Інструменти оцінювання: - контрольні списки (протягом проекту),форми опитування (протягом проекту), форми оцінювання (протягом проекту). Оцінюються: протягом проекту — робота у групах, на заключному етапі — мультимедійна презентація групи.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Під час роботи над проектом учні проводять дослідження щодо вживання сполучників у мовленні. Діяльність вчителя: допомога у пошуку інформації за темою, коригування наданих учнями матеріалів. Діяльність учнів: • пошук та опрацювання матеріалів за темами; • робота у групах; • створення мультимедійної презентації; • розробка і створення лінгвістичної казки й дослідження «Чи буде мовлення довершеним і зрозумілим без сполучників?»; • презентація та захист робіт груп. Вступний етап. Вступна презентація вчителя, оголошення мети проекту. Проводиться обговорення та опитування за допомогою таблиць “З-Х-Д” з метою виявлення рівня знань учнів. Школярі ознайомлюються з планом проекту, критеріями оцінювання, об'єднуються у групи.

Робота над проектом. Учні збирають та опрацьовують матеріал за наданими темами у групах. Індивідуальні консультації використовуються вчителем для коригування робіт, надаються поради щодо поліпшення якості роботи. Школярі використовують само-, взаємооцінювання виконаної роботи у проекті. Після обробки всіх матеріалів учні готують презентації роботи над проектом та лінгвістичного моделювання.

Завершальний етап. Учні демонструють мультимедійну презентацію, лінгвістичне моделювання. Вчитель оцінює за формами оцінювання етапи проекту і виставляється оцінка у журнал. Підбиття підсумків роботи над проектом.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Василенко Катерина Вікторівна

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери