Портфоліо Бочарової Ольги Володимирівни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:28, 18 жовтня 2012, створена Bocharova.olga (обговореннявнесок) (Контактні дані)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Чи вчить нас історія?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія, Географія, Інформатика

Навчальні цілі

1.вдосконалення навичок збирання відомостей кількома способами, аналізу, впорядкування
2.збільшення навичок ефективного співпрацювання під час створення усного, письмового та мультимедійного продукту
3. розвиток критичного мислення, використання текстових та візуальних джерел та опрацювання відомостей про державотворчі процеси,
4. поширення вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем, ефективно використовувати час та розподіляти робоче навантаження
5. формування навичок творчої інноваційності створення презентацій з дослідження походження географічних назв, історичної генеалогії, діяльності перших Київських князів, створення блогу, веб-сайту.
6. формування уміння аналізувати історичні факти і події на основі джерел інформації, оцінювати їх, давати характеристику історичним діячам та визначати їх роль в історичному процесі.

Очікувані результати

1. виявляти територіальні зміни, що відбувалися на українських землях у ІХ ст
2. переконливо демонструвати відомості про пріоритети зовнішньої та внутрішньої політики перших князів
3. знати хронологічні межі правління перших київських князів
4. складати стислий опис подій, основних ідей та допоміжних деталей у літературних творах
5. володіє навичками 21 століття:
- творчістю і інноваційністю
- розвиває критичне мислення і вміння вирішувати проблеми
- розвиває комунікативні навички та навички співробітництва
- уміє працювати з інформацією, має медіа та комп’ютерні навички
- розвиває життєві та кар’єрні навички
- проявляє продуктивність та вміння з’ясовувати та враховувати кількісні показники
- проявляє лідерство та відповідальність
- життєві та кар’єрні навички

Вік учнів, клас

12 - 13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

На протязі навчальний проект у Чи вчить нас історія? учні залучаються до творчого вивчення історії. Вчитель знайомить учнів з темою проекту (вхідна презентація), які є активними учасниками в обговорюванні теми. Переглядають ілюстрації та відео.
Заповнюють таблицю З-Х-Д.

Учні класу об’єднуються в три групи.
1- «топоніми» вивчають теорії походження назви «Русь», проводять міні - дослідження, використовуючи різні джерела, роблять висновки: про утворення держави Київська Русь, схему про походження назви «Русь».
2- «філологи» працюють з документом «Повість минулих літ», готують розповідь про життя і діяльність Аскольда, твір – роздум «Аскольдове хрещення», родовідне дерево перших Рюриковичів.
3- «політологи» готують порівняльну таблицю «Зовнішня і внутрішня політика Олега та Ігоря», створюють електронну карту «Походи князя Олега, князя Ігоря».

Під час навчального проекту учні просліджують процес утворення східнослов’янської держави з центром у Києві, створюють комп’ютерну презентацію, створюють БЛОГ, опрацюють сторінки електронного атласу з виконанням завдання на контурній карті, створюють ВЕБ-САЙТ, де учні збирають інформацію по групам: топоніми, філологи, політологи.

Таким чином, учні сьомого класу під час роботи над проектом, активно використовують ІКТ, підвищують аксіологічну, мовну компетенцію, використовують хронологічні, картографічні компетентності.

Повний План вивчення теми

План проекту

План впровадження проекту

Опис оцінювання

На протязі всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях.

Окрім всього проводиться заповнення таблиці з-х-д, переглядають ілюстрації та відео.
Учні з самого початку роботи над проектами використовують
Контрольний список для сайту,
Контрольний список для блогу,
Контрольний список для оцінювання однолітками презентації щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні.
Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів.
Запропонуйте учням використовувати
Форму оцінювання веб-сайту,
Форму оцінювання блогу,
Форму оцінювання переконуючої презентації,
Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Ті ж самі Форми оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, сайту, блогу, усного виступу.

Діяльність учнів та вчителя

Вчитель ще до початку проекту готує всі необхідні ресурси відповідно до плану проведення проекту, а також проводить батьківські збори, з тим, щоб забезпечити підтримку батьків, пояснює їм сенс зміни форми навчального процесу, роздає буклети, і повідомляє про необхідність письмової згоди батьків щодо Інтернет-проектів, обсягу та якості розміщеної учнями інформації в Інтернеті. Учитель проводить з учнями інструктаж з техніки безпеки під час роботи на комп’ютері.
Таким чином, вчитель повинен отримати Дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня, організувати заповнення Форми щодо збереження конфіденційності учня та Форми батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет.
Перший етап є робота над теорією утворення східнослов’янської держави з центром у Києві, використовуючи вступну презентацію. Вчитель проводить діагностику вихідних знань учнів по темі: учні відповідають на питання, що дозволить з'ясувати обсяг їх початкових знань. Далі, після презентації, за допомогою «Мозкового штурму» визначаються теми і зміст подальших досліджень, заповнюються картки «З-Х-Д». Учитель показує учням презентацію про дотримання законів авторських прав використаного матеріалу для проекту.
Учитель ділить клас на 3 групи, кожна з яких буде досліджувати свою тему:
І група «топоніми»
1. вивчають теорії походження назви «Русь»,проводять міні - дослідження, використовуючи різні джерела, роблять висновки: про утворення держави Київська Русь, схему про походження назви «Русь».
2. Отримані знання дадуть змогу заповнити таблицю, та створити презентацію за результатами своєї роботи.
3. Для пошуку інформації учні можуть скористатися наступними веб-посиланнями: (вчитель готує необхідні посилання)

ІІ група «філологи»
1. Працюють з документом «Повість минулих літ», готують розповідь про життя і діяльність Аскольда, твір – роздум «Аскольдове хрещення», родовідне дерево перших Рюриковичів.
2. Отримані знання дадуть змогу створити блог за результатами своєї роботи.
3. Для пошуку інформації учні можуть скористатися наступними веб-посиланнями: (вчитель готує необхідні посилання)
ІІІ група «політологи»
1. Готують порівняльну таблицю «Зовнішня і внутрішня політика Олега та Ігоря», створюють електронну карту «Походи князя Олега, князя Ігоря».
2. Отримані знання дадуть змогу заповнити таблицю, та створити веб-сайт по темі та за результатами своєї роботи та інших груп.
3. Щоб задати напрям досліджень, учитель пропонує учням критерії оцінювання досліджень учнів (оцінки презентації, публікації, вікі-статті).
4. Для пошуку інформації учні можуть скористатися наступними веб-посиланнями: (вчитель готує необхідні посилання)
Учні самостійно намагаються відповісти на навчальні питання своєї теми. При цьому вони повинні проаналізувати історичні джерела, знайти історичні факти, що відповідають на питання дослідження, підібрати ілюстративний матеріал та зробити висновки по темі.
На підтримку розвитку навичок 21-го століття вчитель забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки і відстеження просування роботи груп по етапах дослідження, пропонує дидактичні завдання з теми проекту. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи.
Після закінчення виконання своєї роботи, групи демонструють свої дослідження, результати (усі результати знаходяться на веб-сайті)
По завершенню проводиться дискусія в класі, при якої вчитель виступає в ролі фасилітатора. Обговорюються колективно виступи, аналізуються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання. Підводяться підсумки, визначається група, що виконала найповніше і аргументоване дослідження, за даними критеріями, здійснюється індивідуальна рефлексія.
З метою перевірки знань отриманих під час навчального проекту пропонується пройти тест/опитування «Винекнення та розвиток Київської русі» На кінцевому етапі учні висловлюють свої думки щодо теми проекту на веб-сайті та безпосередньо в блозі.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бочарова Ольга Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Учитель історії та правознавства

Навчальний заклад

Одеська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Освітні ресурси та технологічний тренінг» №94 з поглибленим вивченням івриту і інформатики Одеської міської ради Одеської області

Місто\село, район, область

місто Одеса

Контактні дані

bocharova.olga2012@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери