Портфоліо Бодні Анжели Миколаївни з теми "Козацька доба в історії та літературі"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 23:18, 28 вересня 2012, створена Месюра Вадим (обговореннявнесок) (Опис оцінювання (скопіювати з Плану))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

"Україна та її історія в літературі"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, інформатика, історія, музика, образотворче мистецтво

Навчальна тема (як записано в програмі)

М. Гоголь "Тарас Бульба". Козацька доба, зображена у творі

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

"Даний проект використовується при вивченні теми "Україна та її історія в літературі" із світової літератури в 7 класі. В ході виконання проекту учні навчаться здобувати знання самостійно, застосовуючи їх для розв'язання нових пізнавальних і практичних завдань. Ознайомляться з життям і творчістю письменника. Отримають можливість самореалізації, самостійно добираючи інформацію, можливість проявити свої творчі здібності.Учні дослідять особливості зображення історичних подій в Україні, історію створення повісті "Тарас Бульба", розширять знання про Запорозьку Січ та її героїв, про звичаї й традиції та національний колорит твору. Для цього учні об'єднуються у групи, кожна група отримує свої завдання для дослідження. Кінцевим результатом проекту є навчитися презентувати результати своєї пошукової роботи."

Повний План вивчення теми

шаблон плану

План впровадження проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

В ході реалізації проекту учні повинні отримати та вдосконалювати такі навички:знати факти біографії письменника, уміти переказувати розділи повісті, розповідати про зв'язки Гоголя з Україною та її культурою, коментувати події, висловлювати свої судження з приводу прочитаного, дискутувати, вибирати пропозиції поміж іншими, уміти самостійно добирати необхідну інформацію, систематизувати її, порівнювати, робити висновки, працювати в групах, уміти використовувати тестові завдання, створювати презентації.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На першому уроці проводиться оцінка первинного досвіду учнів та їх початкових знань. Під час презентації учителя, учні заповнюють Діаграму ЗХДта картки оцінювання . Учні об'єднуються в групи для пошуку відповідей на тематичні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході роботи над проектом учитель веде спостереження за роботою дітей в групі, учні відповідають на контрольні питання, виконують тестування для оцінки отриманих знань з певної теми. За допомогою форм оцінювання оцінюються продукти проектної діяльності учнівмоніторинг. Під час консультацій використовуються підказки для спрямування самостійності учнів у проекті. Після завершення роботи над проектом проводиться учнівська конференція, де учні презентують свої результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектомоцінка презентації, самооцінка. Учні ще раз переглядаютьЗХД та визначають, чи дізналися вони те, що хотіли узнати або не знали.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом учитель знайомить учнів з методом проектів, з роботою в Інтернеті, з авторським правом."Авторське право" - тест та "Стратегія проти плагіату"

1 етап. Етап підготовки проектів. Робота над проектом починається з оголошення теми проекту, ключовим питанням:Чому так важливо знати своє минуле? його цілей та завдань, презентації вчителя. На початку проектної діяльності необхідно визначити теми для досліджень. Учні класу об'єднуються в групи за бажанням та інтересами і корегуються вчителем. Кожній групі надається завдання, складається план роботи кожної групи. Таким чином, усі залучаються до спільного планування проекту - питання до планування дослідження. Після чого групи учнів обговорюють план дій на майбутнє та за допомогою вчителя намагаються правильно його оформити. Кожна група складає орієнтовний план реалізації проекту. Учитель проводить бесіду про безпечне використання Інтернету та його авторське право"Авторське право" - тест та "Стратегія проти плагіату". Учням необхідно знайти декілька веб-ресурсів в Інтернеті"Контрольний список для оцінки веб сайтів", які їм допоможуть в роботі над проектом, з обов'язковим оцінюванням цих ресурсів. Визначаються цілі, яких треба досягти.

2 етап. Кожна група здійснює пошук інформації в Інтернеті (учням надається форма оцінювання сайту), бібліотеці, газетах, журналах відповідно обраної теми. Учні постійно консультуються з учителем, обмінюються набутим досвідом. Організація обговорення допоможе тим, що учні навчаються побачити внутрішні якісні характеристики своєї роботи через самооцінювання робіт інших учасників. Здійснюють аналіз власних досягнень та досягнень кожної групи. Учитель веде журнал спостережень роботи груп над проектом.

3 етап. Виконання проекту. Учні систематизують та узагальнюють знайдений матеріал, інформацію. Об'єднуються в групи, обговорюють роботу кожного.Певні коригування учителем можуть проводитися в режимі консультування. Створюють презентації . Оформлюють звіти. На цьому етапі здійснюється самооцінювання, що дасть змогу учням оцінити власний прогрес, свої думки і навчання, і методи їх поліпшення.

4 етап. Цей етап можна назвати "Завершення проекту" та "Прийняття рішень". Учні представляють кінцевий продукт у вигляді презентації. Захищають свої проекти. Після чого усно обговорюють проблемні питання, що вийшло, а що не зовсім вийшло зробити в даному проекті. Учні можуть розповісти, що їх зацікавило, що захопило, а що розладнало. І на завершення учитель підбиває підсумок виконаної роботи і всі учасники проекту отримують остаточні оцінки. Оцінювання цих видів роботи проводиться завдяки формам оцінювання публікації, презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Анжела Бодня

Фах, навчальний предмет

Філолог. Викладач української мови та літератури, українська мова та українська і світова література

Навчальний заклад

Мар'їнська загальноосвітня школа-інтернат №3 http://internat-mar.ucoz.ua/

Місто\село, район, область

м. Мар'їнка, Донецька обл.

Контактні дані

""bodnya1965@gmail.com""

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

27.08.2012 - 31.08.2012

03.09.2012 - 03.09.2012

Місце проведення тренінгу

м. Мар'їнка, Мар'їнська загальноосвітня школа-інтернат №3

Тренери

Месюра Вадим