Портфоліо Билини

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:24, 11 серпня 2012, створена Natalya sirotenko (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Фольклорні билини та балади

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література

Навчальна тема

Героїчні пісні й балади в світовій літературі

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Учні ознайомляться з особливостями билин та балад, їх побудовою, історичною основою. Працюючи над проектом удосконалять навички текстологічного аналізу твору, культуру сприйняття творів різних видів мистецтва і вміння встановлювати асоціативні зв’язки між ними. Робота виконується групою учнів за обраною темою.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Опрацювати давньоруські билини про Іллю Муромця - богатиря, патріота своєї землі, фольклорні балади про Робін Гуда, шляхетного розбійника - утілення мрії англійського народу, сербську баладу «Смерть матері Юговичів». Засвоїти терміни билина, балада, їхні композиційні особливості. Формувати вміння визначати риси характеру героїв, доводити, що в зазначених жанрах оспівується почуття власної гідності людини,справедливості, вірності; висловлювати особисте ставлення до проблем, що порушуються в билинах, баладах, аргументувати свою точку зору, зіставляти та аналізувати фольклорні твори. Розвивати мовлення, мислення, навички самостійно, швидко та ефективно знаходити відповідну інформацію в інформаційному полі, оцінювати її, творчо використовувати під час створення презентацій. Виховувати толерантність, бажання вчитися упродовж життя, ключові компетентності.

Опис оцінювання

До початку проекту: 1. Проведено анкетування учнів про вміння працювати з комп’ютерними програмами та Інтернетом. 2. Створення асоціативного куща. 3. Визначення навчальних потреб учнів за допомогою таблиці «ЗХД»

Реалізація проекту: 1. Оцінювання знань за допомогою мозкової атаки та побудови асоціативного куща. 2. Робота з таблицею «ЗХД» 3. Перевірка інтерв’ю з героєм твору. 4. Добір інформації в Інтернеті, спілкування в мережі. 5. Літературний диктант

Після закінчення проекту: 1. Проведення опитування. 2. Проведення оцінювання презентації (проекти учнів та усний виступ). 3. Провести самооцінювання роботи кожного учня в групі 4. За допомогою форми «Оцінювання роботи групи» під час захисту робіт учні оцінять діяльність кожної з груп. 5. Робота з таблицею «ЗХД»

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери