Відмінності між версіями «Портфоліо Беспрозванної Світлани»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План вивчення теми (вставити файл))
(План вивчення теми)
Рядок 22: Рядок 22:
  
 
=План вивчення теми =
 
=План вивчення теми =
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0BzdWVtfo2bA0Tk5HSldtU0F2STQ/edit план проекту]
  
 
[https://docs.google.com/file/d/0BzdWVtfo2bA0QzhheENtRnQ5RmM/edit план впровадження ]
 
[https://docs.google.com/file/d/0BzdWVtfo2bA0QzhheENtRnQ5RmM/edit план впровадження ]

Версія за 01:13, 9 червня 2013


Назва навчальної теми

Вода - основа життя

Основний та другорядні навчальні предмети

Природознавство. Інформатика. Українська мова.

Вік учнів, клас

3 клас. 8-9 років

Стислий опис проекту

Проект впроваджений з метою виховання бережного ставлення до навколишнього середовища, а саме до води; формування та пропаганди екологічного виховання; забезпечення обізнаності учнів з питань властивості води та її раціональне використання; формування почуття відповідальності за свої дії.Учнів чекають дослідження та пошук інформації для вичерпних відповідей на поставленні тематичні запитання. Учні будуть складати звіти за результатами досліджень та знайденою інформацією. Вони будуть збирати та опрацьовувати дані з Інтернету та інших наукових видань, що розкривають суть змістовних питань. На протязі проекту діти вчаться працювати у групах, опрацьовувати інформацію, складати аналітичні висновки, систематизувати та узагальнювати інформацію. Підсумком роботи стануть: презентація, публікація, віків-сайт.

План вивчення теми

план проекту

план впровадження

Оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку проекту учні заповнюють таблицю ЗХД та відповідають на питання опитувальника , для того, щоб вчитель краще зорієнтувався , на що потрібно більше звернути уваги. В процесі перегляду вступної презентації учні виконують завдання? , яке дозволить учителю визначити певний рівень знань учнів. В рамках проекту учні створюють інформаційний бюлетень на тему проекту, а для самооцінки та корекції діяльності використовують контрольний список для бюлетеня. Форма оцінювання використовується для того, щоб учні могли самостійно працювати. На початку роботи необхідно вивчити роботи учнів (доповіді, можливо , презентації), з’ясувати, які навички, знання та розуміння вони мають. Форма оцінювання вікі сторінки та контрольний список для вікі сторінки описують критерії створення та наповнення вікі сторінки, і використовуються при створенні та наповненні її, а також для оцінювання кінцевого продукту. Для отримання думок і оцінок однокласників впродовж роботи використовується форма зворотнього зв’язку однокласників. Для самоперевірки презентації використовується форма оцінювання презентації. Наприкінці роботи над проектом учні знову працюють з таблицею "ЗХД", з вихідним опитувальником.

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту вчитель: проводить урок, на якому дає основні поняття про воду; готує список доступної в бібліотеці школи літератури з теми проекту, Інтернет-посилання; формулює критерії оцінювання роботи учнів. Вчитель роздає дітям буклет с відомостями про воду, який поясняє особливості методу пректів, та як він буде використовуватися при вивченні теми, пересвідчується, які знання мають учні з данної теми, що будуть використані під час виконання проекту. Вчитель Перевіряє, чи знають учні, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати ії та документувати. Просить учнів підготувати наперед журнали досліджень, щоб занотовувати свої спостереження і думати над питаннями і спільними дискусіями в рамках навчального проекту. Попередньо вчитель збирає усі необхідні дозволи: Лист про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня , батьківські дозволи для публікації роботи учня в мережі Інтернет, заповнює форму для збереження конфіденційності учня. Учні: обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію; складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі. Для того, щоб з’ясувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує: заповнити ЗХД таблицю, демонструє презентацію з проблемою; пропонує учням проект. Під час роботи перед командами( Об'єднання в команди відбувається автоматично) ставляться задачі, дати відповіді на запитання:

1 команда. Які є водойми на території рідного краю. Пригадати, види водойм.

2 команда. Поясніть, чому воду називають основою життя? Учні виконують дослід «Як зекономити воду?».

3 команда. Визначте, які водні проблеми існують в наш час, запропонуйте шляхи їх вирішення.

Учні збираються в малих групах, обговорюють своє завдання, записують в Журналі досліджень свої попередні ідеї та які методи вони будуть використовувати під час дослідження (методи знаходять у відповідній літературі або в Інтернет ресурсах). Вчитель під час роботи груп, прислухається до обговорень учнів, записує нотатки у блокнот що до роботи малих груп, їх ідей та намічає шляхи для подальшого спрямування навчання кожної групи учнів. Діти виконують дослідження, нотують у журналах отримані результати, роблять висновки. Під час виконання проекту учні опановують певні методики проведення досліджень, спостережень, навчаються оформлювати результати у вигляді таблиць, узагальнювати данні, роботи висновки, готують презентації. Наприкінці проекту вчитель оцінює разом з учнями підсумки діяльності кожної групи. Взаємооцінювання відбувається за критеріями передбаченими у формі оцінювання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Беспрозванна Світлана Олексіївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Ліцей податкової та рекламної справи №21

Місто\село, район, область

місто Київ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього". м. Київ, Голосіївський район, 3 - 8 червня 2013 року

Дати проведення тренінгу

3 - 8 червня 2013 року

Місце проведення тренінгу

СШ № 269, м. Київ, Голосіївський район

Тренери

Тетяна_Ткаченко

Драгунова_Ганна

Шевченко_Світлана