Портфоліо Іванеску Марини Василівни з теми " Франція на шляху до єдності. Столітня війна."

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:52, 17 серпня 2012, створена Ivanescu (обговореннявнесок) (Навчальні цілі)

Перейти до: Навігація, пошук


Основний - історія середніх віків

Навчальні цілі

Учень: називає


=Вік учнів, клас -

11-13 років.



==Стислий опис проекту== Проект має на меті вивчити історичні етапи об'єднання французьких земель, оскільки шлях до об'єднання французьких земель був довготривалим процесом, і потрібно вивчити, охарактеризувати стан королівської Франції починаючи з XI-XV століть. Учні повинні розуміти яким чином відвулось об'єднання французьких земель, розкрити проблему теми, оцінити діяльність династій Капетингів, та їхніх представників, потрібно розуміти що перехідним етапом до обеднання французьких земель була Столітня війна ( 1337- 1453 рр), яка була зіткненням двох сусідніх феодальних країн.


Повний План вивчення теми

[ План вивчення теми]


Проект із історії середніх віків " Франція на шляху до єдності  » розрахований на учнів 7 класу.Згідно за державним освітним стандартам, налає можливість учням працювати в системі Інтернету [1], вивчити проблеми обєднання французьких земель. [ https://docs.google.com/open?id=0BxjDVSQrBOyVZVQ2dmJNdFI3czQ ]. Проект надає можливість вивчення етапів об'єднання французьких земель XI-Xv століть. Проект направлений на заохочення учні [2] до вивчення історії Франції, поглиблення знань про історію цієї країни. Ідея запропонувати учням роботу над проектом виникла з метою залучення їх до дослідницько-пошукової роботи, яка створює умови творчогo [3] саморозвитку та самореалізації учнів, формує всі необхідні життєві компетенції. Самостійне здобування знань, систематизація їх, можливість орієнтуватися в інформаційному просторі, бачити проблему і приймати рішення відбувається саме через метод проекту. Захист проектів – той проблемно-пошуковий метод, який доцільно застосовувати починаючи з 7 класу. Цей проект проводиться за дозволом батьків . [4] Він спрямований на формування історичного світогляду, вмінням аналізувати діяльність діячів, формування критичного мислення, осягнення насамперед себе через вивчення, дослідження середніх віків, а саме історія франції, виховувати любов до історичного минулого.

Навчальні цілі

Давати школярам оптимальний обсяг історичних понять і термінів, необхідних для повноцінного аналізу теми; • відпрацьовувати з учнями вміння й навички аналізувати історичні події, здатність розуміти становище французьких земель на цей період, діяльність династії Капетингів, Жанни д'Ар; значення Жакерії, наслідки та історичне значення Столітньої війни. Розуміти яким чином французькі землі об'єднались, характеризувати діяльність правлячих династій.

Опис оцінювання

Важливим у діяльності оцінювання учнів є таблиця - З-Х-Я-Д.[5] Також впродовж роботи використовую форми запису узагальнень і запитань. В даному проекті важливим є не кількісне виконання завдання, а якісне. Тому що учні творять зовсім нову для себе інформацію. Учні визначаються з групою, над темами якими будуть працювати. Дослідники мають прослідкувати етапи обєднання французьких земель, який роль належить Столітній війні. Вчитель допомагає учням визначитись з тим, що потрібно зробити для виконання завдань, демонструє |презентацію та обговорює виконання роботи. Вчитель з учнями обговорює, як учні будуть використовувати ресурси Інтернету при підготовці проектів, нагадує про авторське право, про самостійність та творчість у роботі. Вчитель при оцінюванні проектів використовує власну систему оцінювання, залучає учнів до процесу оцінювання; використовує підсумкове оцінювання, самооцінювання, взаємооцінювання. Вчитель за допомогою спеціальних анкет визначає навчальні особливості учнів та відповідно до цього відбувається поділ за групами.

Діяльність учнів та вчителя

Вікі-стаття з теми " Значення Столітньої війни "

Опитувальник

[6]


Діяльність учнів по роботі в межах проекту поділяється на три етапи, для цього учні розподіляються на групи: 1.Перший етап - Учні ознайомлюються із завданням; - Переглядать вчительську презентацію; [7] - Учні обирають теми; - Складають план за яким будуть проводити дослідження; - Визначають необхідне обладнання для проведення дослідження; - Розподіляють обов’язки на проведення конференції; 2. Другий етап – проведення дослідницької роботи: - Учні створюють шаблон wiki-статті;[8] - Заповнюють wiki-статтю початковою інформацією; - Учні обирають стиль публікації; - Вибирають текстовий матеріал для публікації [ https://docs.google.com/open?id=0BxjDVSQrBOyVOWxlZTBnZHNMams ] - Учні в групі збирають інформацію серед учнів; - Проводять аналіз одержаних результатів; [9] - Створюють презентацію свого дослідження . 3. Третій етап – представлення результатів проекту: - Учні оформлюють одержані висновки у формі публікацій; - Заносять одержану інформацію в wiki-статтю ; Силами створених груп проводиться конференція.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Іванеску Марина Василівна

Фах, навчальний предмет

історія

Навчальний заклад

Герцаївський районний ліцей

Місто\село, район, область

село Тернавка, Герцаївський р-н, Чернівецька обл.

Контактні дані

Адреса навчального закладу: м.Герца, вул. Ліліака 2.



e-mail: marina_ivanescu@ mail.ru

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

13.08 – 18.08.2012

Місце проведення тренінгу

Тренери

Сідор Вячеслав Георгійович