Портфоліо "Міфічний образ Прометея в творах різних митців"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:18, 26 лютого 2013, створена Lara Golodyuk (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Міфи народів світу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література. Давньогрецький міф « Прометей ». Українська література, мистецтво живопису

Вік учнів, клас

6 клас, 11 – 12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розроблений з теми « Міфи народів світу » для учнів 6 класу. Робота над проектом допоможе учням глибше осягнути образ Прометея, розширить їхні знання з літератури та живопису.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку вивчення теми « Міфи народів світу» пропоную учням заповнити графічні схеми, які допоможуть дізнатися вчителю про те, що учні знають про міф ( види міфів, казка і міф: подібне й різниця), а також пропоную вдома заповнити З-Х-Д схеми. Впродовж роботи над проектом проводиться вчительська консультація та учнівська самозвітніть про етапи роботи над проектом. Наприкінці роботи проводиться 30-хвилинна презентація результатів роботи учнів, дається тестування для узагальнення теми, а також учні заповнюють З-Х-Д схеми до кінця

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи з проектами учні заповнюють графічні схеми на тему «Міфи». На першому уроці оголошується тема проекту, демонструється вчителем власна презентація з даної теми, а також роздаються для учнів та їх батьків буклети, з якими вони попрацюють вдома. В позаурочний час вчитель аналізує частково заповнені схеми З-Х-Д, на основі чого об’єднує учнів в групи за рівнем обізнаності їх з теми. На другому уроці вчитель оголошує кількість груп, їх наповнюваність, роздає завдання для кожної групи та пропонує учням упорядкувати план роботи груп та індивідуальні плани. На третьому уроці вчитель перевіряє , на якій стадії йде робота учнів за їхніми планами, в позаурочний час може провести консультації. В період між другим та четвертим уроками учні працюють над своїми завданнями ( збирають інформацію, аналізують її, узагальнюють, читають тексти тощо ). Вчитель в цей період контролює їхню роботу , організовуючи очні чи заочні консультації або через блоги. На четвертому уроці обговорюємо форми звітності про діяльність учнів, а також вчитель ознайомлює дітей з критеріями оцінювання. Між четвертим та п’ятим уроками учні упорядковують зібраний матеріал, створюють презентацію тощо. Заповнюють картки само оцінювання. На п’ятому уроці учні презентують результати своєї діяльності: 1 група - презентація, 2 - вікі-стаття "Образ Прометея в літературі". В процесі презентації вчитель оцінює за критеріями діяльність учнів, враховуючи самооцінку учасників проекту та оцінення групою діяльності учня. В кінці уроку вчитель проводить тестування з теми. Діти також дописують З-Х-Д схеми, в яких вказують про що дізналися в ході роботи над проектом. На 6 уроці оголошуються результати оцінювання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Черняк Олеся Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель російської мови та світової літератури

Навчальний заклад

ЗШ І –ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Могильне Гайворонського району Кіровоградської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 19.02.2013 по 26.02.2013 року

Місце проведення тренінгу

Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В.О.Сухомлинського

=Тренери

Голодюк Лариса Степанівна