Портфолио Кривенко Тетяени Михайлівни з теми : "Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього… М.Рильський."

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:50, 6 березня 2014, створена Homeintel81 (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього… М.Рильський.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Російська мова та література

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Учасники проекту – учні 7класу. Учні читають повістьМ.Гоголя «Тарас Бульба» ». На початку вивчення теми учитель пояснює учням метод проектів. Проводить опитування знань учнів. Учні заповнюють таблицю ЗХД. Після прочитання вони з’ясовують необхідність вивчення історичного минулого свого народу. Учні працюють в групах («Історики», «Літературознавці», «Журналісти», «Психологи», «Мистецтвознавці») з метою планування та розробки проектних продуктів, які б стосувалися обраного ними питання для підготовки до дискусії між ними. Семикласники шукають відповідь на риторичні питання, намагаються дійти істини і знайти шляхи вирішення проблеми. Свої результати презентують в цільовій групі однолітків. Діяльність учнів: пошукова робота в групах, створення публікації, презентації, написання есе. Продукти діяльності учнів: Презентація PowerPoint, публікація, есе. Кінцевий результат: аргументована дискусія в чаті.


Презентація вчителя

Презентація учня

План вивчення теми

Планування вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання

На початку виконання проекту учні знайомляться з презентацією вчителя про проектну діяльність, дізнаються, над яким питанням їм доведеться працювати, яким чином потрібно буде об‘єднатись в групи та як їх робота буде оцінена. За допомогою вчителя учні відповідають на питання тесту та заповнюють таблицю ЗХД для з′ясування рівня знань з творчості М.Гоголя та історичних фактів розвитку Запорізької Січі. Учитель щотижня проводить оцінювання знань, вмінь та навичок учнів за допомогою усного опитування, анкетування та доповнення таблиці ЗХД. Під час роботи групи обмінюються набутим досвідом з знайденого матеріалу шляхом усної доповіді,електронної презентації, тестування, консультування з учителем. Здійснюють аналіз власних досягнень та досягнень кожної групи (форми оцінювання, рефлексія згідно контрольних списків). По закінченню проекту учні складають тест зі знань програмного матеріалу. Презентують свій проект з історичних фактів,образу Тараса Бульби;обговорюють в групах участь кожного та роблять публікацію на веб-сайті. Оцінювання цих видів роботи проводиться завдяки формам оцінювання публікації, презентації, створення блогу. Після чого вчителем підбивається підсумок виконаної роботи, і всі учасники проекту отримують остаточні оцінки.

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність учнів та вчителя o Модуль 3: Записати, які дослідження виконують учні при вивченні теми. o Модуль 4: Записати, як здійснюється з’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок. Як вступна презентація допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів. o Модуль 5 і 6:Записати, як учні використовуватимуть Інтернет при вивченні теми, виконанні проектів . o Модуль 7: Після створення вчителем прикладу учнівської роботи записати про те, як учні його використовуватимуть в якості прикладу для створенні власних робіт. o Модуль 8: Записати, як відбуватиметься оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів. o Модуль 9:Описати, як здійснюватиметься диференціація навчання в ході вивчення теми, формуватиметься і оцінюватиметься самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковується їх прогрес у навчанні. o Модуль 10: Описати, як здійснюватиметься фасилітація навчального процесу, які будуть учням надані інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кривенко Тетяна Михайлівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель російської мови та літератури

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 128

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Довгинцівский район, Дніпропетровська область

Контактні дані

(0564) 91-47-47

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.01.2014-25.01.2014

Місце проведення тренінгу

Криворізький Науково-технічний металургійний ліцей №81

Тренери

Власенко Тетяна Володимирівна