Відмінності між версіями «Подорож у Київську державу Х-ХІІ століть»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Стислий опис проекту)
(Повний План вивчення теми)
Рядок 17: Рядок 17:
  
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==
 +
Вчитель готує всі необхідні дидактичні матеріали, розробляє план проекту, лист планування роботи у групах,  пояснює сенс проведення навчальних занять. Розповідає про проектну технологію учням. Здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернет. Робота над проектом починається з фронтальної бесіди-обговорення і стартової презентації вчителя. На початку проектної діяльності необхідно провести аналіз початкових знань учнів за допомогою таблиці «ЗХД».
 +
Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію, проводять відбір ідей. На постановку завдання відведено 1 урок. Визначаються теми для досліджень, учні класу об’єднуються в 3 групи, кожна з яких буде мати своє завдання:
 +
1 група «АНАЛІТИКИ», ЯКА СКЛАДАЄТЬСЯ З КІЛЬКОХ ПІДГРУП - працює над створенням електронних таблиць, які присвячені окремим періодам в історії Київської держави
 +
2 група «КРАЄЗНАВЦІ» - працює над створенням частини проекту присвячену історії нашого краю в часи існування Київської держави. Складається із учасників краєзнавчого гуртка Шахтарської гімназії.
 +
3 група «ШЕФИ» - учні старших класів, які уже добре володіють комп’ютерними технологіями і допомагають учням сьомого класу обробити таблиці
 +
Учні проводять відбір ідей, уточнення інформації (мозкова атака). Складається календар роботи групи, розподіляються ролі.
 +
• Під час виконання проекту
 +
Учитель спостерігає, радить, корегує виконання проекту.
 +
Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі в групі. Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект.
 +
Учні проводять дослідження протягом 2 уроків, за підтримки вчителя, намагаються відповісти на питання своєї теми (згідно обраної групи). Виконують завдання по темі. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності (презентація, буклет.Роблять висновки по темі. На підтримку знань і умінь, якими повинен володіти учень 21 століття, учитель забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки і відстеження просування роботи груп по етапах дослідження, пропонує дидактичні завдання з теми проекту. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи – підготовка до захисту.
 +
Учитель проводить дискусію з обговорення виконаних завдань кожної групи, задає питання за змістом, аналізує виконану роботу кожної групи, окремого учня, узагальнює все. 
 +
Учні - кожна група виступає з презентацією результатів, демонструючи свої роботи у формі презентації, буклету. На завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, яка виконала найповніше своє завдання, провела дослідження.
 +
Учитель підводить підсумки всього проекту, пропонує висвітлити цю тему на сайті школи. Оголошує тему наступного проекту.
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=

Версія за 10:49, 15 червня 2012


Назва проекту

Київська держава у 10 - 12 століттях та степові народи нашого краю в археологічних пам'ятках

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Головним предметом являється історія України, а до другорядних в нашому проекті відносяться інформатика та образотворче мистецтво

Навчальна тема (як записано в програмі)

Київська держава 10 - першій половині 11 століття

Вік учнів, клас

12 - 13 рокыв

Стислий опис проекту

ПРОЕКТ ПЕРЕДБАЧАЄ ДОПОМОГТИ В ПРОВЕДЕННІ УРОКУ-УЗАГАЛЬНЕННЯ ПО ТЕМІ: 

«КИЇВСЬКА ДЕРЖАВА У 10 – 12 СТОЛІТТЯХ», А ТАКОЖ КРАЩЕ ПОЗНАЙОМИТИСЬ З ІСТОРІЄЮ НАШОГО КРАЮ У ЦЕЙ ПЕРІОД. ЦЕ ДОПОМОЖЕ УЧНЯМ КРАЩЕ ПОЗНАЙОМИТИСЬ З СУСІДАМИ КИЇВСЬКОЇ ДЕРЖАВИ. ДЛЯ ВИКОНАННЯ ЦІЄЇ РОБОТИ УЧИТЕЛЬ ПРОПОНУЄ УЧНЯМ ЗАПОВНИТИ СПЕЦІАЛЬНІ ШАБЛОНИ ЕЛЕКТОРННИХ ТАБЛИЦЬ ПО ПЕВНИМ ПЕРІОДАМ ІСТОРІЇ КИЇВСЬКОЇ ДЕРЖАВИ. ДЛЯ ВИКОНАННЯ ЦЬОГО ЗАВДАННЯ СТВОРЮЮТЬСЯ ОСОБЛИВІ ГРУПИ «АНАЛИТИКІВ», ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ ЗА ДОПОМОГОЮ СТВОРЕННОЇ ГРУПИ «ШЕФІВ» - УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ, ЯКІ, ПЕВНОЮ МІРОЮ ВОЛОДІЮТЬ КОМП’ЮТЕРНИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ. ГРУПІ «КРАЄЗНАВЦІВ» ПРОПОНУЄТЬСЯ ПІДГОТУВАТИ МАТЕРІАЛ ПО ІСТОРІЇ НАШОГО КРАЮ У 10 – 11 СТОЛІТТЯХ.

Повний План вивчення теми

Вчитель готує всі необхідні дидактичні матеріали, розробляє план проекту, лист планування роботи у групах,  пояснює сенс проведення навчальних занять. Розповідає про проектну технологію учням. Здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернет. Робота над проектом починається з фронтальної бесіди-обговорення і стартової презентації вчителя. На початку проектної діяльності необхідно провести аналіз початкових знань учнів за допомогою таблиці «ЗХД». 
Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію, проводять відбір ідей. На постановку завдання відведено 1 урок. Визначаються теми для досліджень, учні класу об’єднуються в 3 групи, кожна з яких буде мати своє завдання: 

1 група «АНАЛІТИКИ», ЯКА СКЛАДАЄТЬСЯ З КІЛЬКОХ ПІДГРУП - працює над створенням електронних таблиць, які присвячені окремим періодам в історії Київської держави 2 група «КРАЄЗНАВЦІ» - працює над створенням частини проекту присвячену історії нашого краю в часи існування Київської держави. Складається із учасників краєзнавчого гуртка Шахтарської гімназії. 3 група «ШЕФИ» - учні старших класів, які уже добре володіють комп’ютерними технологіями і допомагають учням сьомого класу обробити таблиці Учні проводять відбір ідей, уточнення інформації (мозкова атака). Складається календар роботи групи, розподіляються ролі. • Під час виконання проекту Учитель спостерігає, радить, корегує виконання проекту. Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі в групі. Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект. Учні проводять дослідження протягом 2 уроків, за підтримки вчителя, намагаються відповісти на питання своєї теми (згідно обраної групи). Виконують завдання по темі. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності (презентація, буклет.Роблять висновки по темі. На підтримку знань і умінь, якими повинен володіти учень 21 століття, учитель забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки і відстеження просування роботи груп по етапах дослідження, пропонує дидактичні завдання з теми проекту. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи – підготовка до захисту. Учитель проводить дискусію з обговорення виконаних завдань кожної групи, задає питання за змістом, аналізує виконану роботу кожної групи, окремого учня, узагальнює все. Учні - кожна група виступає з презентацією результатів, демонструючи свої роботи у формі презентації, буклету. На завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, яка виконала найповніше своє завдання, провела дослідження. Учитель підводить підсумки всього проекту, пропонує висвітлити цю тему на сайті школи. Оголошує тему наступного проекту.

Навчальні цілі

Опис оцінювання

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

==Ім'я, прізвище= Покотилюк Аркадый

==Фах, навчальний предмет== історик, викладач історії і суспільствознавства

Навчальний заклад

Шахтарська багатопрофільна гімназія

==Місто\село, район, область== Шахтарськ Донецької області

Контактні дані

Відомості про тренінг

==Дати проведення тренінгу== 5 - 12 червня

Місце проведення тренінгу

м.Шахтарськ Донецької області

Тренери

Скрипниченко Світлана Андрійовна