Відмінності між версіями «План вивчення теми "GeoGebra"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
Рядок 24: Рядок 24:
 
До початку вивчення:
 
До початку вивчення:
  
Учитель має ознайомити батьків з методом проектів на батьківських зборах та запропонувати переглянути [http://буклет https://drive.google.com/open?id=0B4ZBTQUuW4m7Z1N4STRpMGN5Mnc&authuser=0] з описом застосування методу проектів, тим самим залучити їх до участі у проекті. Для того щоб розпочати роботу над проектом важливо дізнатись рівень знань учнів, для цього створено опитувальник про «Золотий перетин».
+
Учитель має ознайомити батьків з методом проектів на батьківських зборах та запропонувати переглянути буклет [https://drive.google.com/open?id=0B4ZBTQUuW4m7Z1N4STRpMGN5Mnc&authuser=0] з описом застосування методу проектів, тим самим залучити їх до участі у проекті. Для того щоб розпочати роботу над проектом важливо дізнатись рівень знань учнів, для цього створено опитувальник про «Золотий перетин».
  
 
Під час роботи над проектом:
 
Під час роботи над проектом:

Версія за 22:52, 22 червня 2015


Назва навчальної теми

Geogebra - допомога у навчанні.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - інформатика. Дотичні предмети - геометрія, моделювання.

Вік учнів, клас

10 клас, 17 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект передбачає опанування матеріалу з теми «Geogebra». В процесі роботи над проектом учні ознайомлюються з інструментами програмного забезпечення, шукають відповіді на питання: як Geogebra допоможе їм у вивченні інших предметів, таких як геометрія, де в реальному світі використовується це програмне забезпечення, як за допомогою нього можна доводити теореми, опановують інтерфейс та користування програми.

План вивчення теми (вставити файл)

[1]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту учням пропонується створити З-Х-Д таблицю та асоціативний кущ, це допоможе визначити очікування учнів від проекту [2] [3] , визначити рівень їх ознайомленості з навчальною темою. Під час роботи над проектом для того щоб визначити навчальні потреби учнів та їх прогрес у навчанні пропонуємо асоціативний кущ [4], його можна порівняти з асоціативним кущем, який було створено на початку проекту, а також пропонується організаційна діаграма [5], що допоможе в оцінці навчальних потреб учнів. Наприкінці проекту учні мають заповнити Т-таблицю [6] та таблицю Зв’язок-Спостереження-Здивування[7] для оцінки та визначення рівня розуміння вивченого, навичок, які були отримані учнями в результаті роботи над проектом.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку вивчення:

Учитель має ознайомити батьків з методом проектів на батьківських зборах та запропонувати переглянути буклет [8] з описом застосування методу проектів, тим самим залучити їх до участі у проекті. Для того щоб розпочати роботу над проектом важливо дізнатись рівень знань учнів, для цього створено опитувальник про «Золотий перетин».

Під час роботи над проектом:

Робота з учнями починається з того, що вчитель задає ключове питання проекту "Чи можна обрахувати гармонію?". Оскільки на дане питання однозначну відповідь дати неможливо, учні додатково отримують список тематичних питань, а саме:

• Чому картини (зображення) створені за принципом "Золотого перетину" вважаються гармонічними?

• Чи існує зв'язок математики та мистецтва?

• Яким чином принцип "Золотого перетину" допоможе у таких професіях як: маркетолог, фотограф?

Важливим етапом є ознайомлення учнів з авторським правом, адже усі ресурси, які будуть використані під час проекту мають нести законний характер, та потрібно привчати учнів до коректної роботи з інтернет ресурсами. З цією метою створено презентацію для ознайомлення учнів з авторським правом.

На початковому етапі проекту учням надається створений список джерел, який буде опрою для роботи учнів над проектом, звичайно учні можуть знаходити власні ресурси та доповнювати запропонований список.

Для кращого розуміння учнями того, що саме від них очікується під час роботи над проектом, надається учительська презентація «Золотий перетин», що містить у собі вимоги до учнів.

Відповідно до списку тематичних питань учні поділяються на групи по 5-6 чоловік, кожна група виконує окреме завдання. Підготовка учнівських проектів відбувається на уроках інформатики.

Наприклад: перша група

Тиждень перший

Учасники групи досліджують питання "Чому картини, у яких дотримується принцип "Золотого перетину" вважаються гармонічними?". Розподіл обов'язків між членами групи здійснюється учнями самостійно, для того щоб мати певний звіт їх роботи над проектом учні створюють блог, в якому учні викладають всі свої ідеї та думки, кожен описує свою діяльність під час роботи над проектом. Першим кроком учнів роботи над проектом є пошук видів "Золотого перетину".

Тиждень другий

Користуючись списком рекомендованих джерел учні знаходять та завантажують запропоновану програму на свій комп'ютер. Або, за бажанням, знаходять іншу програму. Використовуючи можливості даної програми учні змінюють фокус зображень, порівнюють, аналізують та фіксують результати дослідження.

Тиждень третій

На останньому тижні проекту учні мають згрупувати певним чином результати своїх досліджень та підготуватись до презентації свого проекту

Наприкінці роботи над проектом:

Учні демонструють результати проекту у вигляді презентації. Оцінка роботи кожного учасника відбувається за учнівським блогом, в якому описана діяльність кожного учня.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Цоміна Олена

Фах, навчальний предмет

Інформатика

Навчальний заклад

Куп'янська гімназія № 3

Місто\село, район, область

м. Куп'янськ, пгт. Куп'янськ - Вузловий, Харквська обл.

Контактні дані

Електронна пошта: ms.tsomina@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.01.2015 - 23.01.2015

Місце проведення тренінгу

Тренери

Остапенко Людмила Петрівна