Педрада тренінгу 06.11.2013.Синельникове.Модуль5

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:12, 12 листопада 2013, створена Panforova (обговореннявнесок) (/* 2 група. Якщо учні самостійно планують свої дії в проектах, визначають напрямки своїх досліджень, то як я маю пересвідчитись, що вони о...)

Перейти до: Навігація, пошук

1 Група. Яким чином я забезпечуватиму досягнення моїми учнями вимог освітніх стандартів і програм, якщо при навчанні за методом проектів дозволю їм самостійно обирати зміст і ставитиму відкриті Основні запитання?

== 2 група. Якщо учні самостійно планують свої дії в проектах, визначають напрямки своїх досліджень, то як я маю пересвідчитись, що вони отримують при цьому передбачені програмою знання та вміння? ==


Відповідно до НАКАЗУ №329 МОН України від 13 квітня 2011 року "Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти" при визначенні рівня навчальних досягнень учнів враховуються: -характеристики відповіді: правильність, логічність, обґрунтованість, цілісність; -якість знань; -сформованість загальнонавчальних та предметних умінь і навичок; -рівень володіння розумовими операціями: вміння аналізувати, синтезувати, порівнювати, класифікувати, узагальнювати, робити висновки тощо; -вміння виявляти проблеми та розв'язувати їх, формулювати гіпотези; -самостійність оцінних суджень.

До інших систем оцінювання може відноситися рейтингова система, яка сприяє формуванню ключових компетентностей і створює можливості для: -підвищення мотивації учнів до самонавчання та самооцінювання; -розширення можливості в індивідуальній підготовленості учнів на кожному етапі навчального процесу; -підвищення об'єктивності оцінювання не лише протягом навчального року, а й за весь період навчання; -градації значущості балів, які отримують учні за виконання різних видів робіт (самостійна робота, підсумкова робота, творча робота, олімпіади, виставки, конкурси --творчих робіт, науково-дослідні й художні проекти, діяльність в органах учнівського самоврядування, у соціально-корисних проектах тощо).

Отже пропонуємо наступні методи оцінювання знань учнів


• Оцінювання вчителем.

• Програмоване оцінювання.

• Взаємоперевірка.

• Самооцінка.

• Колективне оцінювання.

• Оцінювання портфоліо.

Звичайно, всі вони є тією чи іншою мірою суб’єктивними, але, підбираючи види і форми оцінювання, можна значно збільшити його ефективність і зменшити психологічне навантаження, що супроводжує будь-яке оцінювання. Не слід забувати і про те, що однакові оцінки, якщо їх часто використовувати, втрачають стимулюючу роль. Оптимально, коли оцінка на один бал вища або нижча від тієї, котру зазвичай має з даного предмету дитина. Успіх після невдачі і невдача після успіху, що змушують щось змінювати в поведінці, підтримують динаміку. Декілька низьких балів поспіль не стимулюють дитину. Перешкоди здаються нездоланними, породжують байдужість. Тому частіше варіюйте, спираючись на використання завдань різного рівня складності. При оцінюванні варто максимально концентрувати увагу на діагностичних функціях бала, тобто на поясненні того, чому учень отримав саме цей бал.

3 група. Як мені забезпечити об’єктивне оцінювання навчальних досягнень кожного учня, якщо вони працюють у групах?

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Синельникове, 18 березня - 30 березня 2013