Педрада. Модуль 6

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

1 група. Які загрози та ризики становить Інтернет для учнів? Згрупуйте проблеми. Запропонуйте можливі шляхи вирішення проблем. Проблеми.

1. Інтернет - залежність (психологічне)

2. Вплив на здоров'я.

3. Небезпека соціальних мереж.

4. Можливість отримання недостовірної інформації.

5. Свідоме порушення авторських прав.

Вирішення.

1. Лімітування часу роботи з Інтернетом.

2. Працювати з перервою на рухливі вправи.

3. Необхідність встановлення довіри до іншого користувача в мережі.

4. Перевірка інформації з інших джерел.

5. Відповідальність за порушення авторських прав.


2 група. Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? Хто це має зробити? Кого можна залучити? З якого віку потрібно починати цю роботу? Обґрунтуйте свої відповіді.

Вирішення проблеми. Для того щоб навчити учнів безпечно працювати в Інтернеті потрібно:

Поширювати інформацію щодо правил безпечного користування мережею Інтернет серед дорослих та дітей. Внести тему онлайн-безпеки у шкільну програму для дітей віком від 7 до 14 років, а також у програму навчання та підвищення кваліфікації вчителів. Вивчати та використовувати міжнародний досвід у боротьбі з кібер-злочинністю. Визначити поняття «дитяча порнографія» у законодавстві України. Передбачити законодавством України покарання за виробництво чи володіння матеріалами, що характеризуються як дитяча порнографія. Вдосконалити ресурсну базу підрозділів МВС щодо виявлення, розслідування та запобігання кібер-злочинів. На законодавчому рівні затвердити процедуру блокування Інтернет-ресурсів, що містять дитячу порнографію в порушення українського законодавства. Створити Зону довіри в українському сегменті Інтернету.

Ми можемо забезпечити перші 3 пункти, залучивши до цього вчителів інформатики.