Педрада.Модуль 5

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 00:13, 16 червня 2012, створена Kurilyak (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

І група Яким чином я забезпечуватиму досягнення моїми учнями вимог освітніх стандартів і програм, якщо при навчанні за методом проектів дозволю їм самостійно обирати зміст і ставитиму відкриті Основні запитання?

Проблеми.

 1. Якщо учні самостійно обиратимуть зміст навчального матеріалу, то це може призвести до часткового або повного невиконання вимог навчальної програми.
 2. Учні можуть запропонувати теми, які відсутні у документах, що регламентують навчальний процес (держ. стандарти)
 3. Не всі учні можуть розділяти зацікавленість запропонованої тематики.


Шляхи вирішення.

 1. Оцінити навчальні потреби учнів за допомогою спеціально розробленого інструментарія.
 2. Приховано координувати діяльність учнів через використання контрольних списків.
 3. Об'єднати учнів в групи за інтересами в межах визначеної теми з урахуванням диференціації.
 4. Об'єднувати в групи відповідно до цілей навчання (слабких з сильними і т.п.)
 5. Знаходити у матеріалі, що відповідає стандартам, питання цікаві та корисні для дітей. Навчати проблемно.

ІІ група Якщо учні самостійно планують свої дії в проектах, визначають напрямки своїх досліджень, то як я маю пересвідчитись, що вони отримують при цьому передбачені програмою знання та вміння?


III група Як мені забезпечити об’єктивне оцінювання навчальних досягнень кожного учня, якщо вони працюють у групах?

Проблеми

 • Об'єктивність оцінювання кожного учня при роботі у малих групах.
 • Способи фіксації результатів спільної роботи в групах.

Шляхи вирішення

 • Базовий рівень знань по темі може бути зафіксований через тести та питання, але оцінювання глибини розуміння включає різні завдання. Коли учні планують та виконують завдання, вони демонструють, наскільки добре вони можуть застосовувати знання в реальних ситуаціях. Такі завдання повинні бути добре продуманими, щоб виявляти рівень розуміння учнів та надати їм можливості продемонструвати свої знання. Такі види навчальної діяльності, як доповіді, есе, презентації, художні виступи тощо, дозволяють учням продемонструвати те, що вони дізналися про предмет, про спільну роботу, про мислення та про власні процеси навчання.

Інші способи довгострокового оцінювання, такі як портфоліо і конференції, дають вчителям та їх учням можливість збудувати зв'язки між проектом, різними галузями знань та індивідуальними цілями. Вони допомагають учням оцінити свої знання, отримані за певний період часу, а вчителям - отримати дані для довгострокового планування навчальної діяльності учнів.

 • Результат спільної роботи можна зафіксувати у вигляді моделі(схеми, малюнка), алгоритму дій, словесного формулювання. На початку освоєння процедури представлення результату задається один із способів його фіксації (найчастіше це модель). Важливо привчити дітей оформлювати результати роботи чітко й охайно, орієнтуючись на те, щоб бути зрозумілими іншим. Подання результатів на окремих аркушах та використання електронних опитувальників дає змогу заощаджувати час уроку і робить обговорення динамічнішим, створюючи можливість групування й перегрупування способів (варіантів) розв’язання.