Відмінності між версіями «Охорона природи. Чому планета хворіє?»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Вік учнів, клас)
(Дати проведення тренінгу)
Рядок 68: Рядок 68:
  
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
03.06.2013 -08.06.2013
+
03.06.2013 - 08.06.2013
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==

Версія за 09:29, 11 червня 2013


Назва навчальної теми

Охорона природи. Чому планета хворіє?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний: Я і Україна

Другорядні: Українська мова, природознавство

Вік учнів, клас

4 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні 4 класу розроблять проект «Чому планета хворіє?», в якому розкриють зв'язки у довкіллі, що виявляються у впливі діяльності людини на оточення; необхідності турбуватися про чистоту довкілля, збереження його ресурсів; ознайомляться із заходами щодо відтворення та збереження природи; розвиватимуть пізнавальний інтерес, мислення, уміння працювати групами, колективно, самостійно. Виховуватимуть бережливе ставлення до навколишнього середовища.

Впродовж занять учні розвиватимуть свої індивідуальні здібності, практичні навички, вміння проводити досліди, аналізувати результати, висловлювати думку, робити висновки.

План вивчення теми (вставити файл)

[1]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Спочатку оцінюються попередні знання учнів. Діаграма Вена допомагає чітко визначити питання, які цікавлять учнів і відредагувати навчальні цілі згідно з зацікавленістю учнів. Також цей метод допомагає розділити учнів в класі на групи. Формуються мотиви вивчення теми за допомогою схеми З-Х-Д [2].

Впродовж проекту учні заповнюють лист самоконтролю спільної роботи [3]. Цей метод допомагає визначити роль кожного учня в колективній роботі. Оцінюватимуться усні відповіді.

Наприкінці проекту під час підсумкового оцінювання учні обговорюють Ключове питання «Чому планета хворіє і як їй можна допомогти?» Учні створять малюнки, які будуть оцінені під час проведення учнівської конференції і зібрані в спільний колаж.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту

Учні: - отримують тему, цілі, завдання проекту. Дізнаються ключове, тематичні і змістовні запитання. Отримують перелік літератури, обговорюють тему проекту. За методикою Годинник з відміткою про зустріч [4] учні поділяються на пари , складається план роботи в парі, розподіляються обов’язки. Учитель: - оцінює початкові знання учнів [5].Ставить перед ними Ключові, Тематичні та Змістовні запитання. Надає основну інформацію щодо виконання проекту. Рекомендує наукову літературу

Впродовж роботи над проектом

Учні:- опрацьовують інформацію з рекомендованих джерел. - заповнюють журнал самооцінювання учнівських робіт [6], - консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати; - виконують досліди і творчі завдання - оформляють проект, готуються до захисту.

Вчитель: знайомить дітей із правилами роботи в бібліотеці, при необхідності консультує допомагає знайти потрібну літературу.

Наприкінці роботи над проектом

Учні: - надають звіт про виконану роботу; - проводять захист проекту у вигляді учнівської конференції [7]; - обговорюються висновки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Боричевська Ольга Іванівна

Фах, навчальний предмет

учитель початкових класів

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 Димитровської міської ради Донецької області

Місто\село, район, область

м.Димитров, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03.06.2013 - 08.06.2013

Місце проведення тренінгу

м.Димитров

Тренери

Хвостікова Ольга Сергіївна