Обговорення:Кулик Михайло

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Народжені плавати"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, природознавство

Навчальна тема (як записано в програмі)

ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ

Вік учнів, клас

8 клас, 13 років

Стислий опис

для вивчення теми «Архімедові сила» використати зразки матеріалів для визначення властивостей та будови матеріалів та дослідити явище плавання тіл. Діти об’єднуються у групи 3-4 чол. і експериментально встановлюють можливість плавати різних матеріалів.

Повний План вивчення теми

'план'

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

- В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та використання отриманих даних - Формування в учнів Уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість - Формування вміння швидко та ефективно шукати інформацію, оцінювати її - Формувати вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем. - Формування базового розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації - Фррмування в учнів компьютерної грамотності та етики: використання ІКТ для навчання, дослідження пошуку та спілкування. - З’ясування способів інтерпретації інформації різними особами, включення або відсутність різних оцінок та точок зору, усвідомлення залежності медіа-повідомлень від ціннісних норм та точок зору та розуміння того, як медіа можуть впливати на думки та поведінку. - Формування розуміння підґрунтя та базових засад етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації - Формування навичок належного використання цифрових технологій, інструментів та/або комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних для успішного функціонування в суспільстві економіки знань.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Після визначення ролей(науковці-опрацювання літератури та Інтернет джерел, висунення гіпотези стратегії вирішення проблеми; дослідники-вибір способів вирішення проблеми, математичне опрацювання результатів;виконавці- виконують дослідження; публіцисти-роблять фото звіт, оформлюють презентацію; доповідачі-готують публічний виступ) учні в групі опрацьовують літературу, виробляють стратегію роботи, заповнюють бланки оцінювання.Проведення експерименту може йти декілька ми способами: 1. Якщо зразок більшої ніж вода густини та тоне необхідно забезпечити його плавання. Два варіанти: А) Якщо тіло можна піддається деформації, то можна змінити його форму, тобто збільшити площу поверхні для збільшення об’єму, що забезпечить плавання тіл.Також потрібно розрахувати сили, що діють на тіла(воду та тіло, що плаває) Б) Якщо деформація неможлива, то потрібно змінити густину рідини, тобто суміш(ДОДАТИ ЯКУСЬ РЕЧОВИНУ, ЯКА МАЄ БІЛЬШУ НІЖ ВОДА ГУСТИНУ).Дослід проводиться з 3-5-ми розчинами. 2. Якщо зразок меншої ніж вода густини та плаває необхідно забезпечити його занурення(зробити так, щоб тонув). Операції такі ж, як в першому випадку, але зворотні. Після математичних розрахунків можна приступати до дослідів. Проводити експерименти можна лише після погодження вчителем(частина розчинів може містити в собі розчини солей та кислот великої концентрації, в такому разі використовуються лише математичні результати) Після завершення результати учні підводять висновки роботи, в яких має бути:результати досліду, відповіді на поставлені на початку роботи питання та власні враження; та готують проект до захисту(готують презентацію, публічний виступ та декілька зразків для виставки). 'приклад учнівської роботи'

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кулик Михайло Сергійович

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики, фізики, трудового навчання

Навчальний заклад

Петрівська Загальноосвітня школа Старобешівської районної ради Донецької області

Місто\село, район, область

Село Петрівське, Старобешівський район, Донецька область

Контактні дані

телефон: 0990189052 e-mail: michakulik007@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.06-09.06.2012

Місце проведення тренінгу

Донецьк, Проспект Миру, 10

Тренери