Відмінності між версіями «Назва теми»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Відомості про автора)
Рядок 40: Рядок 40:
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 +
Лійка Анатолій Володимирович
  
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
 +
вчитель біології
  
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 +
Українська гімназія
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 
+
м.Димитров
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
  

Версія за 12:01, 29 вересня 2012

Назва проекту

Рушійні сили еволюції.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, інформатика, фізика, хімія. Закономірності мінливості.

Навчальні цілі

Основною навчальною метою є формування вміння учнів самостійно опрацьовувати печатні і цифрові носії інформації запропоновані вчителем і знайдених самостійно. Навчити учнів визначати послідовність розташування матеріалів презентації і буклету за певною темою Виробляти вміння учнів переконливо демонструвати вміння визначати причинно-наслідкові зв’язки, добираючи відповідні типи за допомогою графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних; Формувати наички створення презентацій, які будуть мати інформаційну цінність для однокласників, та зацікавлених осіб; Вдосконалення навичок збирання та обробки даних отриманніх в результаті досліду та опрацювання їх і демонстрація даних в схемах графіках. Формувати у учнів розуміння необхідності збереження різноманітності видів на Землі.

Вік учнів, клас

11 клас 16 – 17 років.

Стислий опис проекту

Спадковість, мінливість, боротьба за існування, природній добір – основні рушійні сили еволюції.

Повний План вивчення теми

[1] [2]

Навчальні цілі

Основною навчальною метою є формування вміння учнів самостійно опрацьовувати печатні і цифрові носії інформації запропоновані вчителем і знайдених самостійно. Навчити учнів визначати послідовність розташування матеріалів презентації і буклету за певною темою Виробляти вміння учнів переконливо демонструвати вміння визначати причинно-наслідкові зв’язки, добираючи відповідні типи за допомогою графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних Формувати наички створення презентацій, які будуть мати інформаційну цінність для однокласників, та зацікавлених осіб; Вдосконалення навичок збирання та обробки даних отриманніх в результаті досліду та опрацювання їх і демонстрація даних в схемах графіках. Формувати у учнів розуміння необхідності збереження різноманітності видів на Землі.

Опис оцінювання

Перед початком проекту проводиться усне опитування для виявлення ріня початкових знань з нової теми. Клас поділяється на групи дя обговорення отриманних завдань. Під час виконання всього проекту протягом наступного уроку учитель веде спостереження за захистом презентацій та буклетів групами, обговорення презентацій в інших групах. Визначає рівень засвоєня нового матеріалу групами. Під час останнього уроку учнями виконується лабораторна робота. Учитель перевіряє готовність до роботи, вміння будувати варіаційний ряд і варіаційну криву.Учнівська самооцінка. Рефлексія.

Діяльність учнів та вчителя

У ході виконання лабораторної роботи учні досліджують кореляцію деяких ознак рослинного організму: перша група довжину листків клена, друга група діаметр зерна пшениці, третя група довжину черешка листків каштана, визначають середню величину вибірки. Отримані данні виражають у вигляді варіаційного ряда та варіаційної кривої. Після отримання завдань і обговорення прикладу презентації вчителя перша група досліджує модифікаційну мінливість готує презентацію і буклет, друга група досліджує мутаційну мінливість готує презентацію і буклет, третя група готує лабораторну роботу : Вивчення мінливості у рослин. Побудова варіаційного ряду й варіаційної кривої. Всі матеріали і обладнання для лабораторної роботи готують учні третьої групи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лійка Анатолій Володимирович


Фах, навчальний предмет

вчитель біології


Навчальний заклад

Українська гімназія

Місто\село, район, область

м.Димитров

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери