Навчальний проект Синельник Тетяни "Along at home "

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:26, 6 листопада 2017, створена Synelnyk Tetiana (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Along at home "

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров`я. «Безпека в побуті й навколишньому середовищі». Біологія, хімія, фізика.

Вік учнів, клас

6 клас, 12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з основ здоров’я пропонує розглянути види небезпек, що існують у побуті та навчитися протидіяти їм або попереджувати їх, а також учні отримують практичні навички вправних дій (наприклад надання першої медичної допомоги), спрямованих на подолання екстремальних ситуацій, що можуть виникнути у побуті та їх наслідків. У кінці проекту учні представляють презентації своєї роботи на електронних або паперових носіях, в залежності від навчальних потреб учнів. Обговорюють свої роботи на спеціально створеному для цього блозі або в соцмережах, проводять самоооцінювання в процесі роботи над проектом та в кінці проекту за спеціальними формами.

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Система оцінювання розробляється на всі етапи проекту. На початку проекту включене вхідне оцінювання з метою перевірки готовності розуміння учнями теми. Вхідне оцінювання реалізовано за допомогою таблиці «ЗХД» . Вчитель знайомить учнів з переліком 21 століття та спрямовує учнів на набуття цих навичок та їх самооцінку. Впродовж усього проекту учні використовуватимуть методи для оцінювання, як консультації (on-line); продовження роботи з таблицями З-Х-Д; самостійну роботу учнів з листами оцінювання проекту та кінцевого продукту проекту само-і взаємооцінювання. На прикінці проекту учні разом з учителем переглядають таблицю "ЗХД" оцінюють та самооцінюють, наскільки записи у колонках 2 і 3 можна співставити та за формою оцінювання учнівського вікі-сайту. Оцінювання навичок спільної діяльності роботи в групі та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним. Учні здійснюють рефлексію щодо формування навичок 21 століття.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні представлять свої результати своїх досліджень у вигляді учнівської viki-сторінки. Інструктаж щодо опанування навичками роботи з ІКТ повинен щоденно бути включений у процес занять. Перед початком проекту створюю буклет для ознайомлення батьківської громади з превагами методу проектів, у якому пояснюю що це таке та як відбуватиметься робота над проектом. Тиждень 1. Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням Я прошу учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговорюю їх відповіді. Запитую, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з цілим класом. Оголошую наступне запитання до проекту. Пояснюю учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над проектом. Починаю проект з презентації ідей проекту. Методом мозкового штурму визначаємо можливі теми, які могли б мати відповідні набори даних. Учні об’єднуються в малі групи ( від 3 до 4 в кожній) і обирають собі одну з тем для дослідження. Проводиться мозковий штурм у створених групах за спеціально підготовленими запитаннями, роздаю учням Форму оцінювання проектів і проводжу її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Прошу учнів використовувати Форму, щоб допомогти їм оцінити свій прогрес і те, як просувається їх навчання. Роздаю посилання на використання інтернет-ресурсів, якими вони можуть скористатися у своїй роботі над створенням проекту. Тиждень 2-3. Учні повинні зустрітися в малих групах, щоб визначити умови, необхідні для вирішення поставленого завдання. Спершу роблю для кожної групи презентацію для фасилітації, аби спрямувати їх дослідження теми в потрібне русло. Учні записують в Журналі досліджень свої попередні ідеї та вимоги та критерії , яким має відповідати кінцевий продукт проекту. Наприклад пропоную їм створити опитувальники для місцевого населення для з'ясування частоти зустрічі тієї чи іншої небезпеки в нашому регіоні. Учні знову збираються всі разом та вчитель з’ясовує на якому етапі знаходиться розвиток проекту. Проводжу обговорення в усіх групах та координую учнів продумати необхідну додаткову інформацію для реалізації проекту. Потім, використовуючи критерії, які запропоновані учнями та списки друкованих і електронних ресурсів, (надаються вчителем), попросити учнів розпочати оцінку своєї роботи, спираючись на вже здобуті початкові знання. Вчитель підчас роботи груп ходить класом, прислухається до обговорень учнів, записує нотатки у блокнот щодо роботи малих груп, їх ідей та намічає шляхи для подальшого спрямування навчання кожної групи учнів.

Протягом останніх 10 хвилин, учні відповідають у своїх Журналах для дослідження . Вчитель після заняття перевіряє журнали та надає учням свої коментарі, які сприяють корекції знань, розумінню та навчанню учнів. Тиждень 4. Доручити групам вибрати ідею створення viki-сторінки на основі їх інтернет досліджень. Прошу їх бути готовими захищати та аргументувати свій вибір. Порівнюємо свої досягнення з формою самоперевірки і координуємо їх. Тиждень 5. Учні кожної підгрупи повинні коротко розповісти про свої здобутки та аргументи на їхню користь іншим учням класу та, отримавши конструктивний зворотній зв’язок під час дискусії, здійснити свій остаточний вибір дизайну кінцевого продукту. Тиждень 6. Вчитель пояснює, що тепер учні будуть ділитися своїми знаннями за виконаним проектом. У малих групах учні розроблятимуть мультимедійну презентацію або брошуру, або інформаційний бюлетень. Вчитель роздає учням документ Контрольний список, щоб допомогти учням планувати та стежити за своїм прогресом. Вчитель повідомляє учням, що всі їх проекти повинні включати наступне: • Опис причин, чому людина повинна дбати про безпеку в побуті • Графіки, діаграми що показують статистичні дані щодо побутових небезпек, та кількість постраждалих • Обговорення процесу і результатів роботи, результатів виконання завдань та кінцевих думок та висновків • Виконання практичних навичок, пов’язаних з темою проекту і представлення їх у вигляді електронних таблиць, графіків, слайдів. Потрібно попередньо забезпечити учнів формою оцінювання обговорити її з учнями, щоб переконатися, що вони розуміють критерії оцінювання перед початком роботи. У класі знову проводиться обговорення Ключового запитання: Як технічний прогрес впливає на моє життя? Учні повинні бути більш освіченими щодо фактів впливу технічного прогресу і які існують шляхи вирішення цих проблем. Результати своїх досліджень учні презентують у вигляді електронних презентацій на viki-сторінці, або на паперовому носії в залежності від навчальних потреб учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Синельник

Фах, навчальний предмет

Вчитель біології та хімії, основи здоров'я, природознавство.

Навчальний заклад

Томаківська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2

Місто\село, район, область

смт Томаківка, Томаківський район, Дніпропетровська область.

Контактні дані

(05668) 2-22-51

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього".

Дати проведення тренінгу

11.09-23.09.2017 р.

Місце проведення тренінгу

смт Томаківка, Томаківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2,


Тренери

Кисляченко Наталія Анатоліївна