Навчальний проект: "Обери собі майбутнє!"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Проект: "Обери собі майбутнє!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Психологія, Соціальна педагогіка

Вік учнів, клас

11 клас, 16-17 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Обери собі майбутнє!» розроблено для учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Завданнями проекту є: - створення умов для вибору професії, разом з тим формування здатності до самостійного й усвідомленого рішення щодо свого вибору; - вселити віру у власні сили та бачення перспективи кращого розвитку свого майбутнього. Потрібно не просто мріяти, а цілеспрямовано йти до мрії; - допомога учневі зосередитися та розібратися в тому, чого він «хоче» - його бажання, інтереси, нахили, і що він «може» - які в нього знання, здібності, стан здоров'я, і наскільки виникає «потреба» його вибору на ринку праці. Основна ідея проекту полягає у: - повідомленні профорієнтаційної інформації; - вихованні у школярів відповідального й активного ставлення до свідомого та самостійного вибору майбутньої професії; - розвитку пізнавальної активності, ініціативності, самостійності, творчості, спостережливості; - стимулюванні особистості до самоосвіти, самооцінки, самопізнання та самовдосконалення; - формуванні необхідних у майбутньому професійно важливих якостей особистості, правильного розуміння сутності професійного самовизначення та мотивів вибору професії. Результати діяльності будуть представлені на шкільному "ярмарку професії", на яку планується запросити батьків та вчителів. Продуктом навчально-експериментального дослідження стане учнівська презентація "Твоє майбутнє - в твоїх руках".

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Оцінювання проводиться впродовж всього проекту. Для визначення навчальних потреб учнів, в даному проекту застосовано метод оцінювання - Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався (З-Х-Д) схеми. За інструмент було обрано електронну таблицю з заголовком теми, що вивчається та таблицею З-Х-Д. Також на початку проекту ми оцінюємо спонукання учнів до самоспрямування до навчання і співробітництва методом – спостереження груп, до якого дібрано інструмент - рефлексія. Впродовж роботи над проектом моніториться прогрес учнів за допомогою методу зустрічі й консультації за проектом, за допомогою якого обрано інструмент - розклад, цілі і форми роботи. Також впродовж роботи над проектом проводиться перевірка розуміння і підтримки метапізнання. Методом оцінювання було обрано - відео і фото журнали, до якого дібрано інструмент альбом фотографій та збірка відеозаписів, які можна оцінити за підходом творчості та гнучкості. Для цього застосовано контрольний список. Наприкінці проекту визначалися рівні здобутих учнями знань та отриманих навичок за підтримки методу – мережеве опитування з інструментом - опитувальник.Аналіз інтернет – ресурсів проводився за допомогою інструменту - критичне оцінювання веб-сторінок.

Діяльність учнів та вчителя

Результати діяльності учнів:на першому етапі вчитель знайомить старшокласників із публікацією "В твоїй професії - твоє майбутнє" та знайомить з основною проблемою "Що для тебе важливо", яку вони будуть досліджувати протягом шести тижнів. Метою проекту є допомога старшокласникам у визначенні майбутньої професії, їхньої обізнаності різних категорій професій та з*ясування особисто для себе, що стоїть для них на першому місці з професійних та життєвих цінностей. З метою реалізації проекту, застосовується "Диференційно-діагностичний опитувальник" (ДДО) Е. А. Клімова, де учні були поділені на п'ять груп, а саме: людина, природа, техніка, художній образ та знакова система. Дослідження типу навчально-експериментальне. Навчання стосується початкового етапу, коли вчитель об'єднує групи, а експеримент заключається у відвідуванні закладів відповідних типів професій, до них можна віднести: Центр соціальної допомоги неповнолітнім, Ботаніний сад, Станція технічного обслуговування (автосервіс), художній музей; бухгалтерія.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Степул Наталія

Фах, навчальний предмет

соціальний педагог

Навчальний заклад

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського

Місто\село, район, область

м. Одеса

Контактні дані

natysichka1@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг_за_10_версією_ Intel"Навчання_для_майбутнього",_Соціальна_педагогіка_4_курс_(1_семестр,_2013_року)

Дати проведення тренінгу

02.09.14.-31.12.14.

Місце проведення тренінгу

вул. Старопортофранківська, 71

Тренер

Боднар Лілія Василівна