Відмінності між версіями «Навчальне відео "Стара казка на Lego-лад або розкажи казку з Lego"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Назва навчального відео та посилання на нього)
(Фотогалерея)
Рядок 190: Рядок 190:
  
 
== Фотогалерея ==
 
== Фотогалерея ==
 +
 +
{|
 +
|    [[Зображення:Class 4A.jpgthumb|Малюнок1]]
 +
|    [[Зображення:Class 4A 1.jpg|thumb|Малюнок2]]
 +
|    [[Зображення:Captains.jpg|thumb|Малюнок3]]
 +
|}
  
  

Версія за 00:47, 6 березня 2011

Автор(и) навчального відео

Глаз'єва Валентина "Вінні-Пух. Оповідка перша"

Резнік Владислав, учень 10 класу Фільм про фільм "Як ми створювали свого Вінні-Пуха"

Назва навчального відео та посилання на нього

"Вінні-Пух. Оповідка перша"

Фільм про фільм "Як ми створювали свого Вінні-Пуха"

Ще декілька Lego-персонажів "Наш Lego-Колобок"

Інструменти, за допомогою яких створювалось навчальне відео

Sony Vegas 7.0

В чому полягає ідея та мета навчального відео. Як вона виникла?

Ідея створити навчальне відео з'явилась на уроках інформатики в 10 класі. А так, як наша школа єдина в Україні, яка реалізує повний курс конструювання і розвитку за програмою LEGO Education, то й знімати вирішили саме це.

Для успішного виконання роботи нам знадобився чіткий рольовий розподіл:

учні 10 класу були режисерами, операторами та відео монтажерами; учні 4 класу - основними героями – виконавцями, та потім вони ж – вдячними глядачами.

Учні 10 класу здійснювали відеозйомку на заняттях Lego-гуртка 4 класу, потім монтували фільм. Учні 4 класу почали роботу в проекті із знайомста з текстами казок. Потім працювали над створенням образів персонажів. Маючи певний довід роботи з конструювання LEGO, опанувавши принципи роботи основних механізмів, створювали персонажі казок за допомогою конструктора та програмували їх на виконання певних рухів за допомогою середовища програмування LEGO WeDo. Учні 4 класу здійснювали запис звукового супроводу казки, і це виявилось найскладнішим. Потім ми провели урок в 4 класі. Учні після знайомства з текстом казки та перегляду відео «Вінні-Пух», повинні були порівняти образи персонажів та назвати риси їхніх характерів.

Клас та вік учнів, для яких створено навчальне відео

4 клас, 9-10 років

Методичні рекомендації вчителя щодо використання навчального відео

Урок розвитку зв’язного мовлення + інформатика 4 клас

Алан Мілн «Вінні-Пух та всі-всі-всі. Оповідка перша»


Мета: Познайомити учнів з творчістю А.Мілна; формувати вміння аналізувати вчинки героїв та оцінювати свої; робити висновки; домислювати, фантазувати; виховувати любов до казки, читацький інтерес, розширювати світогляд; вчити дітей грати у творчі ігри, розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; вдосконалити навички роботи на комп’ютері; формувати уявлення про дружбу, чуйність.

Матеріали: Збірка казок А.Мілна «Вінні-Пух і всі-всі-всі» у перекладі Інни Ільницької, виставка малюнків учнів, картки з персонажами для визначення команд , картки з таблицею, невеликі папірці червоно, жовтого та зеленого кольорів для голосування, екран, проектор, навчальне відео «Вінні-Пух. Оповідка перша», комп’ютери (на комп’ютерах попередньо повинна бути встановлена програма Jigs@w Puzzle 2 для складання пазлів з малюнками Lego-персонажів казки), призи для нагородження (зошити, ручки, резинки).

Попередня робота: довідкова робота про А.Мілна, читання твору, створення малюнків персонажів,.

Хід уроку

1. Організаційний момент. 2хв.

2. Оголошення теми та визначення очікуваних результатів 1хв.

3. Перевірка домашнього завдання 5хв.

З яким твором ви почали роботу вдома? («Вінні-Пух і всі-всі-всі»)

Хто автор? (Александр Алан Мілн)

Вінні Пух – це персонаж казки англійського письменника Александра Алана Мілна (1920-1996) «Вінні Пух і всі-всі-всі». Алан Мілн був досить відомим драматургом і почав видумувати історії про ведмедика з тирсою в голові для свого сина Кристофера Робіна. Книжка про Вінні Пуха має такий успіх, що інші твори Мілна зараз практично невідомі. Ця книжка знаходиться на 17-му місці за популярністю серед творів, написаних і виданих у ХХ ст. В нашій країні Вінні Пух добре знайомий усім дітям і дорослим. Існує багато перекладів цієї книжки. Наприклад, на російську мову її переклав Борис Заходер. Існує український переклад Леоніда Солонько.

Алан Александр Мілн

А в чиєму перекладі ми будемо читати книжку (Інни Мельницької)

До якого жанру відноситься цей твір? (Казка)

Які персонажі є у першій оповідці? (Вінні Пух, П’ятачок та бджоли)

Який з персонажів вам сподобався найбільше? Чому? Вінні-Пух – це наївний, добродушний та скромний ведмедик з тирсою в голові. Улюблене заняття Пуха – складати вірші та їсти мед. Пуха «лякають довгі слова», він забудькуватий, але часто в його голову приходять геніальні ідеї.

П’ятачо́к – маленьке порося, найкращий друг Вінні-Пуха. Він постійно боїться темряви та багатьох інших речей і завжди про щось турбується. Але не дивлячись на те, що він Дуже Маленька тварина він маже завжди перемагає свої страхи і здійснює відважні вчинки.

Малюнки учнів, виконані вдома, оцінюються в кінці уроку.

4. Перегляд відео про Вінні-Пуха. 3 хв.

Читаючи казку, кожен уявляє свого ведмедика. В цьому можна впевнитися, гортаючи різні видання книги А.Мілна та подивившись на ваші малюнки. Два зовсім різних мультфільми створені за цією казкою. Мабуть ви всі бачили російський мультфільм про Вінні-Пуха, створений Федором Хитруком та Борисом Заходером. "Вінні-Пух", мультфільм

Ще існує мультфільм про Винни-Пуха Уолта Діснея. "Вінні-Пух", мультфільм

Але сьогодні ми подивимося власний мультфільм з незвичайними персонажами. Їх створили на заняттях гуртка Lego-конструювання наші учні. Дивіться уважно, бо після перегляду вам треба буде дати відповіді на такі запитання: • З чого починається фільм?

• Який персонаж з’являється першим? Яку пісеньку він співає?

• Що незвичайне в цьому мультфільмі?

• Чи можна за механічними рухами, які здійснюють персонажі, визначити їхні риси характеру? Спробуйте назвати їх.


5. Обговорення та аналіз. 5 хв.

• Фільм починається з акровірша про Вінні-Піха. Читання вірша з екрану. Акровірш — вірш, в якому перші літери рядків утворюють слово або речення. Відомий він кожному в світі, І звірі його люблять дуже. Найкращий ведмедик – це Вінні, Найбільший ласун, знаєш друже!? Іа, П’ятачок, Пух та Кролик Постійно пригоди шукають, У сонячний день з парасолькою Хмаринками бджілок лякають.

• Першим з’являється Вінні-Пух, він співає пісеньку про себе.

• Незвичайного в цьому мультфільмі те, що ми бачимо інструкцію по збиранню моделі Вінні-Пуха.

• За механічними рухами, які здійснюють персонажі, можна визначити їхні риси характеру. Вінні-Пух рухається не дуже швидко, він поміркований, повільний. П’ятачок підстрибує та крутиться, він маленький, метушливий та лякливий.

6. Жеребкування та виконання завдання в команді. 7 хв.

Учні об’єднуються в три команди: Команда Вінні-Пух, команда П’ятачка, команда бджіл та обирають капітанів. Кожній команді дається картка з таблицею, куди треба вписати риси характеру персонажів.

Додаток 1, "Риси характеру персонажів"

Наприклад, Вінні-Пух – допитливий, кмітливий, завзятий, П’ятачок – обережний, полохливий, вірний друг, боязливий, але дуже хоче бути хоробрим, бджоли – злі, сердиті, вірні охоронці свого дупла. Капітани зачитують результати, команди отримують бали за кожну вказану рису.

7. Складання в команді вірша про персонажів за початком. 7 хв.

Вінні_пух П'ятачок Бджоли
Вінні-Пух одного разу

Вимовив кумедну фразу: …

П’ятачок наш невеличкий

Має дуже дивну звичку…

Бджоли зграєю літають,

Пильно мед охороняють…

можливе продовження можливе продовження можливе продовження
"Я найбільший в лісі звір.

Маєш сумнів? – Перевір!"

Коли звірі граються,

Він чомусь ховається.

Якщо хочеш скуштувать,

Треба дозволу спитать!

Крім цього, за бажанням можна скласти ще свій вірш.

Відбувається взаємооцінка віршів командами: команди голосують папірцями двох кольорів, наприклад, жовтий – дуже сподобалось місце, 2 бали, зелений – теж сподобалось, але не так, 1 бал. Якщо команда склала свій власний вірш – вона отримує червоний папірець від учителя – 3 бали. Підраховується сума балів за це завдання.

8. Складання пазлів на комп’ютері в програмі Jigs@w Puzzle 2 10 хв.

Малюнок1
Малюнок2
Малюнок3

9. Підсумок уроку. 4хв.

Про яких героїв сьогодні йшла мова?

Які риси характеру переважають у Вінні-Пуха? П’ятачка?

Кого з них ви хотіли б вважати своїм другом? Чому?

А тепер підрахуємо кількість балів кожної з команд за всі виконані завдання.

За кожен виконаний вдома малюнок учень отримує один бал, який додається до загального балу команди.

Команди отримують призи.

10. Домашнє завдання 1 хв. Скласти власну історію про персонажів.

Фотогалерея

Малюнок1
Малюнок2
Малюнок3