Моя Хімія

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:48, 29 вересня 2011, створена Tala (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Файл:Хаха.jpgХі́мія — одна з наук про природу, яка вивчає молекулярно-атомні перетворення речовин, тобто, при яких молекули одних речовин руйнуються, а на їх місці утворюються молекули інших речовин з новими властивостями.

Завданням хімії є дослідження властивостей елементів і хімічних сполук, вивчення залежності властивостей речовин від їх складу й будови, вивчення умов перетворення одних речовин в інші, поширення хімічних речовин у природі, технологій їх одержання, механізмів взаємодії хімічних сполук, а також практичне використання хімічних реакцій. Розділи хімії

Загальна хімія — вивчає теоретичні основи системи знань про речовину і хімічні перетворення.

Неорганічна хімія — вивчає речовини неорганічної природи і властивості хімічних елементів.

Органічна хімія — вивчає речовини органічної природи — сполуки Карбону.Аналітична хімія

Хемометрика

Фізична хімія

Електрохімія

Радіохімія

Колоїдна хімія

Механохімія‎

Біологічна хімія (біохімія) — фундаментальна біомедична наука та навчальна дисципліна, що вивчає хімічний склад живих організмів та хімічні перетворення, яким підлягають молекули, що входять до їх складу.

Файл:Хихи.jpg

Біоорганічна хімія — наука, що вивчає хімічну структуру і властивості органічних сполук вуглецю, які входять до складу живих організмів і є основою будови і функції живих клітин. Розглядає закономірності будови і реакцій основних класів вуглецевих сполук у зв'язку з їх біологічними функціями та впливом на процеси, що відбуваються в біологічних системах.

Фармацевтична хімія — наука, що вивчає способи добування, будову та фізико-хімічні властивості лікарських засобів; взаємозв'язок між їх хімічною будовою та дією на організм; методи контролю якості та зміни, які відбуваються при збереженні ліків та застосування їх в медицині.

Клінічна біохімія — це клініко-діагностична наука, в задачі якої входять розробка і використання стандартних методів діагностики, контролю над перебігом захворювання з позиції біохімії.

Токсикологічна хімія — наука, що вивчає методи виділення токсикологічних речовин з різноманітних об'єктів, а також методи виявлення та кількісного визначення цих речовин.

Теоретична хімія

Квантова хімія

Комп'ютерна хімія

Математична хімія

Обчислювальна хімія

Хемоінформатика

Молекулярна динаміка

Молекулярна механіка

Радіохімія

Геохімія

Топохімія