Край, в якому живемо,для нащадків збережемо

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Наша Батьківщина — Україна»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: природознавство, тема "Моя Батьківщина – Україна" (дослідницький практикум "Що можна зробити для збереження природи у моєму краї?").

Інші навчальні предмети: літературне читання, технології.

Вік учнів, клас

9 - 10 років; 4 клас.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Це проект з природознавства для учнів 4 класу за темою «Край, де ми з тобою живемо, для нащадків збережемо». Метою проекту є розширити знання, вміння та навички за навчальною темою «Наша Батьківщина — Україна», познайомити з проблемами, які стоять перед людством, показати причетність кожної людини до питань охорони навколишнього середовища. Проект передбачає розширення досвіду дітей в екологічно орієнтованої діяльності; формування екологічної культури молодших школярів;придбання досвіду і навичок самостійної роботи, роботи в групі у сфері пізнавальної навчальної діяльності. Проведення власних досліджень, спостережень дозволять узагальнювати, аналізувати і сприяти екологічно грамотній, безпечній для природи і власного здоров'я поведінці. Практична діяльність з охорони і захисту навколишнього середовища дозволить дітям і батькам охороняти, вивчати природу не тільки по книгах, але й за власними спостереженнями. У ході роботи учні досліджують різні способи скорочення, сортування та утилізації відходів. Проект носить комплексний характер: включає в себе і практичну екологічно орієнтовану діяльність, і творчу естетичного змісту діяльність, а також - підтримує інтерес учнів у роботі з комп’ютерними технологіями.

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

план впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання, впроваджуючи анкетування, таблицю «З-Х-Д». На початку проекту учні заповнюють таблицю «ЗХД» та проходять анкетування , що допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо цієї теми

Впродовж роботи над проектом використовуючи форму оцінювання для роботи в групах, форму оцінювання блогу або розповіді, контролюється хід виконання плану роботи в групах щодо виконання проекту. Вчитель спостерігає за роботою учнів, їх спілкуванням, у разі необхідності, за допомогою питань, роздумів, активізує, зацікавлює їх. Наприкінці роботи над проектом в ході проведення творчого звіту, за допомогою листів оцінювання, презентації, самооцінки дослідницької роботи учнів, аналізується підготовленість групи: фото- відео звіти, презентації, вміння учнів обґрунтовано та переконливо довести свою інформацію.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Використовуючи отримані на попередніх уроках знання та навички з теми «Наша Батьківщина — Україна» учням в ході роботі над проектом пропонується відповісти на запитання : Що ми можемо зробити для збереження своєї планети? Який внесок ти можеш зробити для збереження навколишнього середовища? Для того щоб з’ясувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити ЗХД-таблицю та виконати завдання тесту. Вчитель демонструє презентацію для того щоб учні чітко розуміли яку роботу від них вимагають, були мотивовані на виконання проектів. Учні об’єднуються у 3 групи за інтересами. Кожна група обговорює та обирає назву, розробляє і затверджує план виконання проекту, який вчитель оцінює на кожному з етапів роботи, ознайомлюються із основними джерелами інформації, розподіляють обов’язки. Батьки знайомляться з проектом, отримавши буклет. З допомогою батьків знаходять інформацію про види побутових відходів, про те, як можна використати повторно непотрібні речі, про особливості утилізації найбільш шкідливих відходів (батарейки, ртутні лампи тощо). Учні, використовуючи текстовий редактор створюють, інформаційний бюлетень для мешканців свого будинку, двору з повідомленням про утилізацію побутових, а особливо - небезпечних відходів (як правильно, де їх можна утилізувати?), створюють на комп′ютерах папку Портфоліо проекту, де зберігають всі необхідні матеріали та створені документи. Учитель проводить оцінювання на основі спостережень, за формою оцінювання та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться консультації. Учні використовують контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи. Діти використовують Інтернет, працюючи з різними програмами, для створення продуктів проекту, оформлення публікацій, брошур, плакатів, електронних презентацій(кінцевий продукт) та пишуть твір або есе (презентація), які вони також зможуть продемонструвати на уроці, присвяченому творчому звіту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталя Андрюшина

Фах, навчальний предмет

учитель початкових класів

Навчальний заклад

Донецька гімназія № 92

Місто\село, район, область

м. Донецьк, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

травень 2013р.

Місце проведення тренінгу

м. Донецьк, Донецька гімназія № 92

Тренери

Половцева Л.В.