Користувач:Psheslinskaya

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:34, 16 червня 2012, створена Psheslinskaya (обговореннявнесок) (Корисні посилання)

Перейти до: Навігація, пошук


Файл:Example.jpg
Тут може бути ваша фотографія

Про мене

Пшеслінська Тетяна Леонідівна

Донецький багатопрофільний ліцей № 37

Учитель інформатики

Мій внесок

Мої проекти


Назва проекту

Світ без Інтернету

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Основи Інтернету. Всесвітня павутина й пошук в Інтернеті

Вік учнів, клас

9 клас

Стислий опис проекту

В рамках даного проекту учні проаналізують той вклад, який внесла Глобальна Павутина в сучасне життя людей, і який би міг бути світ без Інтернету. Визначать, чи є всесвітня мережа унікальним винаходом та чи є їй альтернатива? Проект дозволяє учням глибше вивчити основи роботи в глобальній комп'ютерній мережі, взнати, в чому полягає практичне використання Інтернету. В ході реалізації проекту продовжується формування у учнів навичок роботи в Інтернеті, виховання комп’ютерної грамотності. Клас об’єднується в 3 робочі групі, кожна з яких буде працювати над одним з напрямків обраної теми. В групах можуть бути такі ролі як журналіст, науковець, дизайнер, оформлювач. Кінцевим результатом діяльності учнів стає підготовка мультимедійної презентації, публікації або статті. Основними видами діяльності учнів буде пошук інформації з різноманітних джерел, в тому числі і веб-ресурсів, аналіз зібраного матеріалу та складання правил правильного та безпечного використання Інтернету.

Повний План вивчення теми

План проекту

Навчальні цілі

Учні зможуть сформулювати, що таке Інтернет, для чого він потрібен. Формувати в учнів розуміння важливості вивчення теми Інтернет та яку роль відіграє він в сучасному житті людини. Навчити демонструвати відомості щодо світового глобальної мережі З’ясувати причинно-наслідкові зв’язки співіснування людини та Інтернету, навчити ґрунтовно доводити та розуміти важливість всесвітньої мережі. Навчитися з’ясовувати причинно-наслідкових зв’язків, ґрунтовно доводити та розуміти ідеї. Навчити оформляти отримані матеріали у презентації, буклети, стіннівки, виставки. Навчити толерантному ставленню до товаришів, вмінню співпереживати, співчувати, прийти на допомогу. Розвивати комунікативні навички. Навчити учнів комп’ютерної грамотності та етикету спілкування в Інтернеті.

Опис оцінювання

На початку роботи над проектом відбувається контроль попередніх знань за допомогою он-лайн тесту та бланки оцінювання уроку-гри розроблені вчителем для того щоб спланувати правильну подальшу роботу з учнями. Також використовується таблиця з-х-д для актуалізації знань, прогнозування. Під час роботи над проектом учні ведуть свій блог, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Також використовуються Форми для зворотнього зв’язку, для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. На прикінці проекту використовуються форми оцінювання кінцевого продукту (презентації, статті, буклету), заповнення третього стовпця таблиці з-х-д та Рефлексія. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації, статті та буклету.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Готуючись до проведення цього проекту вчитель підготовлює попередню презентацію, розробку уроку-гри, форми оцінювання, шаблони планів, пам’ятки щодо роботи в групах, щодо безпечного використання комп’ютера та Інтернету, списки рекомендованої літератури та Інтернет–ресурсів; проводить попередню роботу з батьками, щодо ознайомлення з роботою дітей над проектом та отримує дозволи. Проект буде починатися одночасно з вивченням навчальної теми. Учні об’єднуються в 3 групи по 3-5 чоловік (залежно від кількості учнів у класі). В обраному проекті кожна підгрупа буде працювати над окремою підтемою, яка надасть можливість дійти зваженої точки зору щодо теми проекту. Учитель пропонує підгрупам наступні теми: «Який вклад внесла глобальна мережа Інтернет в наше життя?», «Чи можливий сучасний світ без Інтернету?», «Чи є альтернатива Інтернету?». При роботі над проектом в кожній групі можуть бути журналісти, дослідники, дизайнери, спікери. В обов’язки журналістів входить збір необхідної інформації з різних джерел. Дослідники зазвичай займаються обробкою та аналізом зібраних відомостей, роблять висновки. Роль дизайнера пов’язана з необхідністю створення за результатами роботи групи кінцевого продукту – буклету, мультимедійної презентації та статті. Спікер, відповідно, має ознайомитися з наданою інформацією і представити в усній формі результати діяльності групи.

Вчитель дає учням наступні завдання: проаналізувати той вклад, який внесла глобальна павутина в наше життя, який би був світ без Інтернету та чи є йому альтернатива?

Робота над проектом. На передодні проекту вчитель оголошує тему проекту, план проекту та демонструє попередню демонстрацію. Вчитель ознайомлює учнів з критеріями захисту авторського праву та пояснює як правильно робити посилання на Інтернет джерела. Розказує про безпечну роботу в Інтернеті. На першому тижні. Так як проект передбачає використання комп’ютеру, вчитель нагадує про техніку безпеки роботи за комп’ютером. Учні ознайомлюються з планом проекту та реєструються на необхідних веб-сайтах (використовувати контрольний список для оцінки веб-сайтів). Учні заповнюють перші два стовпця таблиці з-х-д. Учні об’єднуються в групи, колективно обирають собі підтему проекта та вид його реалізації (буклет, мультимедійна презентація або стаття). Вчитель з учнями обговорюють тему, питання проекту та способи його реалізації. Один з способів контролю діяльності учнів буде здійснюватися з допомогою ведення блогу, в який будуть заноситися особисті спостереження та кроки над проектом, також кожній групі треба буде коментувати блог іншої.

Для перевірки начальних знань та придбання нових проводиться ігровий урок «Галактика Інтернет». В ході гри учні працюють в групах, так як вони об’єдналися напередодні. Для проведення гри вчитель створює мультимедійну презентацію з запитаннями, бланки контролю правильних відповідей, призові значки (1, 2, 3 місто). Кожна група обирає собі назву зв’язану з основною темою та обирають президента, який в кінці проекту буде представляти кінцеві результати. В презентації буде представлено 6 тем. Порядок обирання теми групою визначається жеребкуванням. В кожній темі по 6 запитань. Якщо команда відповідає правильно, то на бланку контролю замальовує зірку. В кінці гри кожна команда підраховує кількість зірок та виграє та група в якої найбільше. Команди нагороджуються значками. Після гри учні виконують контрольний тест з основної теми «Глобальна мережа Інтернет». Тест представляється у вигляді он-лайн тесту.

На другому тижні На наступному етапі учні займаються самостійною роботою над проектом та шукають необхідну інформацію про всесвітню мережу (виникнення, структура, придатність) та результати досліджень з питань стосовно Інтернету в світі (кількість та тенденції росту інтернет-користувачів, співвідношення віку користувачів, цілі користування) з усіх доступних джерел та обговорюють дані в групах.. Відгуки та враження від своєї роботи діти заносять до власного блогу, обговорюють поміж собою та дають коментарі відносно дискусійних питань на сторінці вчителя, висуває гіпотезу проблеми. За необхідності учні коригують свій план роботи самостійно або з допомогою учителя. Учні аналізують та систематизують знайдену інформацію, роблять виводи. В свою чергу учитель проводить спілкування з учнями у формі листів, продивляється та коментує дискусії в блозі, проводитиме консультації. Проводить оцінювання роботи в блозі. Учні аналізують та систематизують знайдену інформацію, роблять виводи. Наприкінці тижня вчитель проводить оцінювання роботи в групах та самооцінювання.

На третьому тижні На початку третього етапу учні аналізують та систематизують знайдену інформацію, роблять виводи. Кінцевий результат оформлюють у вигляді презентації, статті (розміщується у шкільній газеті) або буклету. Спікери в продовж тижня готується к доповіді вивчаючи матеріал. На прикінці третього тижня відбувається презентація групової роботи учнів над проектом. Спікер кожної групи виступає з доповіддю, а також презентує кінцевий продукт (мультимедійну презентацію, буклет, статтю). Учитель в ході представлення учнями результатів уважно спостерігає за ходом презентацій, оцінює надані печатні матеріали та промови спікерів. З метою виявлення сформованості умінь та навичок проводить підсумкове тестування та рефлексію. Коментує роботу учнів і оголошує оцінки. Учні представляють кінцевий продукт у вибраній формі. Далі йде колективне обговорення проблеми та винесення виводів. Учні заповнюють третій стовпець таблиці з-х-д. Вчитель заповнює оціночні листи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Пшеслінська Тетяна Леонідівна

Фах, навчальний предмет

Учитель інформатики

Навчальний заклад

Донецький багатопрофільний ліцей № 37

Місто\село, район, область

м. Донецьк, Донецька обл.

Контактні дані

PsheslinskayaTL@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06.2012-16.06.2012

Місце проведення тренінгу

Донецьк

Тренери

Мої файли

Мої закладки

Корисні посилання

Вікіпедія