Користувач:Nzonenko

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:02, 9 червня 2012, створена Nzonenko (обговореннявнесок) (Програмне забезпечення (відмітьте необхідне))

Перейти до: Навігація, пошук

«Як вигідно вкласти гроші?»

Назва

«Як вигідно вкласти гроші?».

Стислий опис

Учні класу об’єднуються в 4 групи: «Вчені економісти», «Менеджери Приватбанку», «Менеджери Промінвестбанку», «Менеджери Укрсіббанку». «Вченим економістам» завдання дається заздалегідь, ім. треба з’ясувати, що таке депозитний вклад та які існують види депозитних вкладів. На уроці кожній групі дається окреме завдання. «Менеджерам Приватбанку», «Менеджерам Промінвестбанку», «Менеджерам Укрсіббанку» необхідно з’ясувати, які депозитні вклади банк пропонує населенню та їх особливості. «Вчені економісти» аналізують всі виступи та роблять загальний висновок в якому банку вигідніше робити вклади. Результати своїх досліджень учні презентують однокласникам.

Предмет, навчальна тема

Алгебра, 9 клас, Тема «Відсоткові розрахунки. Формула складних відсотків»

Інформатика

Клас (вікова категорія)

9 клас, 14 – 15 років

Приблизний час вивчення теми

Два 45-хвилинних уроки (пара)

Освітні засади

Державні освітні стандарти

Знання правил виконання процентних розрахунків;

Уміння виконувати дії над числами та простішими числовими виразами; розв'язувати текстові задачі

Навчальні програми

Наводить приклади математичних моделей реальних ситуацій;

Розв’язує задачі, що передбачають: виконання відсоткових розрахунків

Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів

Учні зможуть: • використовувати формули складних відсотків для розв’язання задач; • аналізувати життєві фінансові проблеми та ситуації (на приклады запропонованих задач), встановлювати системні зв’язки, виявляти проблеми, знаходити способи їх розв’язання, прогнозувати події • Використовувати комп’ютерні технології (програми для створення презентацій, пошукові системи, електронні таблиці) як інструмент для досліджень, організації, оцінювання інформації, успішного функціонування в суспільстві економіки знань; • Вміти створювати переконуючі презентації з теми «Як вигідно вкласти гроші?» і демонструвати їх цільовій аудиторії.

Основні запитання

Ключове запитання

Коли, що та куди вкласти?

Тематичні запитання

1. Куди діти зайві гроші?

2. Як змусити гроші працювати?

Змістові запитання

1. Яка сума з‘являється на вкладі через 1 рік?

2. Які відсоткові гроші нараховуються на 2-ий рік?

3. Яким стане вклад через два роки з врахуванням початкової суми вкладу?

4. Як знайти нарощений через х років капітал А, якщо відсоткова ставка становить b%, а початковий внесок становив с грн?

5. У яких випадках використовують формулу складених відсотків?

План оцінювання

Графік оцінювання

На початку проекту

1.Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався (З-Х-Д) схеми - Аркуш паперу (або електронна таблиця) з заголовком теми, що вивчається та таблицею З-Х-Я-Д.

2. План проекту - Форми

Впродовж роботи над проектом

1. Неформальні спостереження і занотовування цікавих випадків - Щоденник спостережень для вчителя 2. Структуроване інтерв’ю і спостереження - Спостереження учнів

Наприкінці роботи над проектом

Демонстрація - Форми оцінювання з балами

Стислий опис оцінювання

Учні з самого початку роботи над проектами заповнюють таблицю З_Х_Я_Д, для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектами; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Кожен учень заповнює учнівський план проекту за допомогою форми, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Спостереження за роботою учнів та заповнення вчителем Щоденника спостережень дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Учні одержали Файл статистики роботи учня з таблицями, які заповнюються в процесі розрахунків, допомагають утримувати увагу на завданнях. Цей файл також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію. По закінченні роботи на проектом учням пропонується відповісти на кілька запитань з файлу Опитувальник. Використовують Форми оцінювання з балами для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання оцінки з боку їх однокласників. Оцінювання здійснюється вчителем на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію з тієї ж Форми оцінювання з балами і учнівських таблиць та висновків до завдань.

Методичні засади

Попередні знання та навички

• Досвід обчислення простих відсотків

• Певний досвід створення мультимедійних презентацій

• Вміння проводити пошук у мережі Інтернет

• Вміння створювати прості таблиці в Ms Excel та вставляти діаграми

Діяльність учнів та вчителя

Підготовка до проекту

Чотири учні з класу за бажанням об’єднуються в групу «Вчених економістів». «Вченим економістам» завдання дається заздалегідь, їм треба з’ясувати, що таке депозитний вклад та які існують види депозитних вкладів.

Початок роботи

Пояснення учителя про цілі та суть проекту з демонстрацією презентації. Учні класу, які не входять в групу «Вчених економістів» об’єднуються в 3 групи: «Менеджери Приватбанку», «Менеджери Промінвестбанку», «Менеджери Укрсіббанку». На уроці кожній групі дається окреме завдання. «Менеджерам Приватбанку», «Менеджерам Промінвестбанку», «Менеджерам Укрсіббанку» необхідно з’ясувати, які депозитні вклади банк пропонує населенню та їх особливості.

Робота над проектом

Спочатку на уроці заслуховується доповідь учня з групи «Вчених економістів» про поняття депозитного вкладу та види вкладів. Учні груп шукають інформацію про свої банки та користуючись формами оцінювання з балами готують презентації про умови для вкладників. «Вчені економісти» готують заготовку для підсумкової презентації. Учитель спостерігає за роботою учнів та робить записи в Щоденнику спостережень для вчителя. ІІ група – «Менеджери Приватбанку». Представник повідомляє про умови вкладу «Копилка». Кожна група отримує окреме завдання, що стосується нарахування суми відсотку по вкладу «Копилка». На виконання завдання – 5 хвилин. Розв’язання самого завдання вони оформлюють в зошитах. Після цього представники від кожної групи заповнюють біля дошки свій рядок в зведеній таблиці. (Велика таблиця на дошці, але й у кожного учня є така ж сама таблиця, невеликого розміру, яка потім вклеюється в зошит.) ІІІ група – «Менеджери Промінвестбанку». Представник від цієї групи повідомляє учням про види та умови депозитних вкладів цього банку. Учні всіх груп виконують завдання: Обчислити суму, яку отримає вкладник, і його прибуток, якщо покласти 2000 грн. на вклади: «Базовий» і «Динамічний» строком на (ІV група) 1 рік; (ІІІ група) 2 роки; (ІІ група) 3 роки; (І група) 4 роки. ІV група: «Менеджери Укрсіббанку»: Заслуховується повідомлення представника групи «Менеджери Укрсіббанку». Завдання: Порівняйте прибуток вкладника в обох випадках і результати занесіть до таблиці, якщо він скористувався вкладом: І група: «Активні гроші»; ІІ група: «Надійний статок»; ІІІ група: «Гарантований капітал»; ІV група: «Щасливий вік».

Закінчення роботи

Учні кожної з груп роблять висновки щодо вкладів до банку, оформлюють свої дослідження в презентації та презентують свої роботи «Вчені економісти» аналізують всі виступи та роблять загальний висновок в якому банку вигідніше робити вклади.

Диференціація навчання

Учні, що мають проблеми у навчанні

•Надати учням додаткові докладні інструкції з планування їх діяльності і виконання роботи за комп'ютером.

•Надати Інструкції для роботи з табличним процесором Excel.

•Надати шаблони презентацій для оформлення результатів їх досліджень.

Обдаровані учні

Учням буде запропоновано проаналізувати вклади у кожний банк на 1 місяць, 3 місяці, 6 місяців та представити результати у діаграмах

Матеріали та ресурси

Технічне забезпечення

Комп’ютери

Доступ до Інтернету

Мультимедійний проектор

Програмне забезпечення

Програма для роботи з базами даних/ електронними таблицями

Програма для створення комп’ютерних презентацій

Програма для роботи з Інтернетом

Друковані матеріали

А.Г. Мерзляк. Алгебра. Підручник для 9 класу/ А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, М.С. Якір. – Харків: Гімназія, 2009. – 230 с.

Обладнання та канцтовари

Інтернет ресурси

http://uk.wikipedia.org/wiki/Депозит http://buklib.net/component/option,com_jbook/task,view http://pro-cikave.org.ua/who-on-that/217-shho-take-depozit.html http://privatbank.ua/ http://www.pib.com.ua/ http://www.ukrsibbank.com/

Інші ресурси

Члени гуртка «Юний кореспондент» – кореспонденти шкільної газети «Родная дюжина»