Користувач:Machutka0508

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:16, 29 березня 2013, створена 1973ruslana (обговореннявнесок) (Відомості про тренінг)

Перейти до: Навігація, пошук

Про мене

Плахута Марина Василівна, учитель хіміїї, ЗОШ № 50

Мої блоги

Мій внесок

[Мої файли]

Мої закладки


Назва навчальної теми

Елементи VII-А групи (галогени)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія

Вік учнів, клас

15-16 років, 10 клас профільний рівень

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект «Галогени в нашому житті» проводиться в 10 класі, який реалізується у період вивчення теми «Елементи VII-А групи (галогени)». За програмою на вивчення теми відводиться 12 годин, одну з них передбачає вивчення біологічного значення галогенів та їх сполук. Проект навчальний, з елементами дослідницької діяльності учнів. Учні працюють в групах, які утворюються при роботі із стартової презентації. Основні методи, які використовуються при роботі над проектом вивчення та аналіз інформаційних джерел за темою, анкетування та обробка одержаних результатів, проведення дослідів. Групи свої звіти про результати роботи пропанують у вигляді презентацій. Для реалізації проекта учням пропонуються такі теми: «Кухонна сіль – користь чи шкода», «Йод в нашому житті», «Хлор – наша національна приправа», «Фтор та здоров‘я людини» . За результатами діяльності створюється веб-сторінка, на якої буде розміщена інформація про роль галогенів у нашому житті та рекомендації по здоровому способу життя.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На першому занятті проводиться оцінка первинного досліду та виявлення інтересів учнів за допомогою опитування та мозкового штурму. Під час презентації вчителя учні заповнюють форму З-Х-Д та організаційну діаграму. Працюя над проектом, учні заповнюють форми взаємооцінювання, співробітництва у групах. Для контроля досліджень ведеться журнал спостережень проекта та заповнюється форма для контроля досліджень. Для роботи кожної групи складається план роботи. Результатом роботи кожної групи є продукт – презентація. Для оцінювання використовується спеціальна форма – форма для оцінювання презентації. Підсумкова оцінка виставляється з урахуванням самооцінювання, взаємооцінювання та оцінювання вчителем.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом на батьківських зборах інформуємо батьків про метод проектів, знайомимо з темою та очікуваємими результатами. На першому занятті учні ознайомлюються конкретно з темою проекта та підсумками роботи. Буклет «Метод проектів».

На першому уроці вчитель використовує «Презентацію до уроку1», яка вводить учнів до теми, мотивує до участі в проекті.Під час презентації учні заповнюють таблицю «З-Х-Д» та працюють з організаційною діаграмою. Пропановані тематичні питання дозволяють учням вибрати теми дослідження та об'єднатися у групи. Перед початком роботи над проектом учні отримують пам'ятки-нагадування по роботі з комп’ютером та інтернет-ресурсами, пам’ ятки-критерії оцінювання презентацій, про захист авторських прав, на сайти, які мають інформацію за темою проекта, шаблона веб-сторінки, список-заготівку використаної літератури.

Кожна група отримує завдання та інструкцію щодо його виконання. Учні об’єднуються в малі групи через свій вибір (за сферою інтересів, за рівнем розумового розвитку, за особистісно-психологічним типом та ін.). Вчитель може корегувати формування груп. Кожна група складається з 4-5 учнів. Завдання групам: 1. Проводять анкетування серед учнів 9 класів про користь та шкоду кухонної солі. 2. Досліджують зубні пасти на зміст фтору та його сполук. 3. Проводять лабораторні досліди по виявленню йоду у продуктах харчування. 4. Оформлюють результати роботи та складають рекомендації. 5. Створюють веб-сторінку «Корисні поради». Робота кожної групи повинна бути узгодженною та виконуватися у певний час, тому що результат діяльності інших груп залежить від роботи попередньої. Кожна група надає результат своєї роботи у вигляді конкретного продукту: 1 – результати анкетування у вигляді таблиці; 2 – дослідження зубних паст – діаграми; 3 – звіт у лабораторному журналі; 4 – складання буклету; 5 – створення веб-сторінки.

На всьому етапі роботи учнів вчитель контролює та оцінює роботу групи в цілому. Для цього використовується журнал спостережень, форми для оцінювання та само оцінювання.
На останньому занятті відбувається захист проекту. Кожна група надає свою презентацію, яку оцінюють за спеціальною формою. Робота кожного учня оцінюється шляхом саморефлексії та всередині групи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Марина, Плахута

Фах, навчальний предмет

учитель хімії

Навчальний заклад

ЗОШ № 50

Місто\село, район, область

М.Маріуполь, Донецька область

Контактні дані

machutka0508

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.03 - 29.03 2013

Місце проведення тренінгу

Маріупольська спеціалізована школа № 40 імені Місько Є.М.

Тренери

Мої захоплення