Відмінності між версіями «Для мене щастя – це…»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальна тема (як записано в програмі))
(Вік учнів, клас)
Рядок 16: Рядок 16:
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
 +
7 клас, вік учнів – 12-13 років
 +
 
==Стислий опис проекту==
 
==Стислий опис проекту==
 +
• Перед початком проекту
 +
Вчитель готує всі необхідні дидактичні матеріали, розробляє план проекту, лист планування роботи в групах,  пояснює сенс проведення навчальних занять. Розповідає про проектну технологію учням, батькам. Для батьків готує буклет «Метод проектів». Здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернету. Робота над проектом починається з фронтальної бесіди-обговорення і стартової презентації вчителя. На початку проектної діяльності необхідно провести аналіз початкових знань учнів за допомогою таблиці «ЗХД». Учитель спостерігає і направляє учнів на постановку цілей проекту.
 +
Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію, проводять відбір ідей. На постановку завдання відведено 1 урок. Визначаються теми для досліджень, учні класу об’єднуються в 2 групи, кожна з яких буде мати своє завдання:
 +
1 група - працює над створенням буклету; з’ясовує, із якою квіткою асоціюється щастя, малює її. Знаходить інформацію про цю квітку. Пелюстки її заповнюють  поняттям «щастя». Знаходить прислів'я та приказки про щастя.
 +
2 група – створює сценарій телевізійного рекламного кліпу на новелу «Цвіт щастя» Богдана Лепкого, працює над розфарбовуванням квітки в певний колір, аргументує вибір кольору. Знаходить інформацію, що означає цей колір? Доводить, що “Цвіт щастя” - новела. Знаходить прислів'я та приказки про долю.
 +
Учні проводять відбір ідей, уточнення інформації. Складається календар роботи групи, розподіляються ролі.
 +
• Під час виконання проекту
 +
Учитель спостерігає, радить, корегує виконання проекту.
 +
Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі в групі. Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект.
 +
Учні проводять дослідження протягом 2 уроків, за підтримки вчителя, намагаються відповісти на питання своєї теми (згідно обраної групи). Виконують завдання з теми. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності (буклет, сценарій). Роблять висновки з теми. На підтримку знань і умінь, якими повинен володіти учень 21 століття, учитель забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки і відстеження просування роботи груп по етапах дослідження, пропонує дидактичні завдання з теми проекту. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи – підготовка до захисту.
 +
• Під час захисту проекту
 +
(Доречно провести у вигляді свята або творчого звіту для якоїсь аудиторії – батьків, учнів 7-х класів тощо)
 +
Учитель проводить дискусію з обговорення виконаних завдань кожної групи, задає питання за змістом, аналізує виконану роботу кожної групи, окремого учня, узагальнює все. 
 +
Учні - кожна група виступає з презентацією результатів, демонструючи свої роботи у формі буклету, сценарія. На завершення роботи колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, яка виконала найповніше своє завдання.
 +
Учитель підводить підсумки всього проекту, пропонує висвітлити цю тему на сайті гімназії. Оголошує тему наступного проекту.
 +
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==
 +
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=

Версія за 14:52, 15 червня 2012


Назва проекту

Проект «Для мене щастя – це…»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет – українська література, 7 клас (розділ «І ожива історія народу…», 4 години, 2 модуля). Повідомлення короткого біографічного нарису про письменника (окремі фрагменти його біографії), аналіз змісту новели, формулювання визначення новели. Пояснення, чому твір завершено риторичним запитанням. Висловлення судження про відображення в новелі настрою хлопчика, морально-етичні категорії «щастя», «добра». Під час роботи над проектом будуть задіяні навчальні предмети: - образотворче мистецтво; - естетична культура; - екранне мистецтво.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Проект «Для мене щастя – це…» для школярів 7 класу з української літератури за темою «Життєвий і творчий шлях Б.Лепкого. Новела «Цвіт щастя». Учні на уроках та позаурочний час спробують дати відповіді на питання, що таке щастя, у чому полягає суть людського щастя, що означає бути щасливим? Для цього вони познайомляться зі змістом твору Богдана Лепкого «Цвіт щастя». Знайдуть інформацію, пов’язану із проблемою, що порушується у творі, дадуть відповіді на питання щодо особливостей структури твору та засобів творення образу-персонажа. Розроблять у групі буклет, добираючи потрібну інформацію. Намалюють свою квітку щастя, розфарбують її в певний колір, пелюстки заповнять поняттям «щастя», знайдуть прислів’я, приказки про щастя та долю. Доведуть, що цей твір - новела. Створять сценарій телевізійного рекламного кліпу на новелу «Цвіт щастя» Б. Лепкого.

Вік учнів, клас

7 клас, вік учнів – 12-13 років

Стислий опис проекту

• Перед початком проекту Вчитель готує всі необхідні дидактичні матеріали, розробляє план проекту, лист планування роботи в групах, пояснює сенс проведення навчальних занять. Розповідає про проектну технологію учням, батькам. Для батьків готує буклет «Метод проектів». Здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернету. Робота над проектом починається з фронтальної бесіди-обговорення і стартової презентації вчителя. На початку проектної діяльності необхідно провести аналіз початкових знань учнів за допомогою таблиці «ЗХД». Учитель спостерігає і направляє учнів на постановку цілей проекту. Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію, проводять відбір ідей. На постановку завдання відведено 1 урок. Визначаються теми для досліджень, учні класу об’єднуються в 2 групи, кожна з яких буде мати своє завдання: 1 група - працює над створенням буклету; з’ясовує, із якою квіткою асоціюється щастя, малює її. Знаходить інформацію про цю квітку. Пелюстки її заповнюють поняттям «щастя». Знаходить прислів'я та приказки про щастя. 2 група – створює сценарій телевізійного рекламного кліпу на новелу «Цвіт щастя» Богдана Лепкого, працює над розфарбовуванням квітки в певний колір, аргументує вибір кольору. Знаходить інформацію, що означає цей колір? Доводить, що “Цвіт щастя” - новела. Знаходить прислів'я та приказки про долю. Учні проводять відбір ідей, уточнення інформації. Складається календар роботи групи, розподіляються ролі. • Під час виконання проекту Учитель спостерігає, радить, корегує виконання проекту. Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі в групі. Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект. Учні проводять дослідження протягом 2 уроків, за підтримки вчителя, намагаються відповісти на питання своєї теми (згідно обраної групи). Виконують завдання з теми. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності (буклет, сценарій). Роблять висновки з теми. На підтримку знань і умінь, якими повинен володіти учень 21 століття, учитель забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки і відстеження просування роботи груп по етапах дослідження, пропонує дидактичні завдання з теми проекту. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи – підготовка до захисту. • Під час захисту проекту

(Доречно провести у вигляді свята або творчого звіту для якоїсь аудиторії – батьків, учнів 7-х класів тощо)

Учитель проводить дискусію з обговорення виконаних завдань кожної групи, задає питання за змістом, аналізує виконану роботу кожної групи, окремого учня, узагальнює все. Учні - кожна група виступає з презентацією результатів, демонструючи свої роботи у формі буклету, сценарія. На завершення роботи колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, яка виконала найповніше своє завдання. Учитель підводить підсумки всього проекту, пропонує висвітлити цю тему на сайті гімназії. Оголошує тему наступного проекту.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Опис оцінювання

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери