Давидова Ірина Миколаївна

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Мої блоги

"Мій 6 клас"

Блог рефлексії "МОЯ РЕФЛЕКСІЯ"

Назва навчальної теми

Еміграційна література

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія , художня культура , світова література

Вік учнів, клас

11 клас 16-17 років

Стислий опис проекту

Даний проект з навчального предмету Українська література, для учнів 11 класу на тему "Еміграційна література".

В ході реалізації проекту учні за своїми бажаннями, своїми інтересами та нахилами об'єднуються в творчі дослідницькі групи:

1. Біографи

2. Історики

3. Літературознавці

4. Ілюстратори

Сформовані групи, працюючи над проектом ,вирішуюють основну проблему теми - у яких історичних умовах і як функціонувала українська література за кордоном , її представники.

Кожна група працює згідно зі своїм, самостійно визначеним планом реалізації завдань. Під час виконання проекту в учнів розвивається рівень навчальних досягнень, комунікативна компетентність, що сприяє виробленню пізнавальної потреби.

Кінцевим результатом проектної роботи учнів є представлення учнівського блогу.

План вивчення теми

План вивчення проекту

Оцінювання

На початку виконання проекту я провела для учнів опитування, використовуючи метод "Опитувальник", а також презентацію основних запитань (метод "Перегляд презентації вчителя та її обговорення"), для того щоб учні ознайомилися із завданнями .

Впродовж роботи над проектом використала метод "Форми оцінювання (само- та взаємооцінювання)", тобто Форму оцінювання для роботи в групах та самооцінки, для того, щоб учні змогли оцінити чи уміють вони працювати самостійно, в групі та чи можуть вони оцінити роботу інших учнів. Велася робота з методами оцінювання такими, як "Консультації, Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося", де учні працювали з журналами спостережень або письмовими оглядами, звітами, для того, щоб бачити поступове виконання завдань груп. Також ці методи дали змогу учням спочатку обдумати запитання, потім у парі з іншими учнями обговорити можливі відповіді на нього, а потім представити свої ідеї всьому класу для загального обговорення. Це допомагає учням організувати свої попередні знання і висунути нові ідеї.

Форма самооцінювання учня

Наприкінці роботи над проектом, було використано метод "Демонстрація (захист проекту)", а саме форму оцінювання презентації та публікації(продукту). Цей метод допоміг визначити чи досягли нових знань, вмінь, навичок учні а також побачила чіткий результат з висновками.

Але ж все таки кінцевим продуктом проекту є учнівський блог з певної навчальної теми, для оцінювання якого, є спеціальна форма оцінювання учнівського блогу.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом було представлено перегляд і вивчення буклету з теми "Метод проекту в навчальному процесі". Поданий буклет нижче може бути використаний як учнями так і вчителями.

Metod (1).jpg
Metod (1).pub2.jpg

Перед пошуком матеріалів в Інтернеті учні знайомляться з нормами авторського права за допомогою презентації Авторське право учнів та обговорюють питання у підсумку. Вчитель дає інструкції по пошуку інформації в Інтернеті, розповідає про грамотність оформлення використаних джерел, дає каталог освітніх ресурсів та каталог сайтів, де викладена інформація з обраної теми.

Кожна група працює за планом, який створили самі учні. При необхідності збирає інформацію проводить соціологічне анкетування, аналізують отриманні дані чи інформацію, порівнює та систематизує ці дані, відображає у вигляді діаграми, робить відповідні висновки та рекомендації. Весь цей час вчитель проводить при необхідності консультації, слідкує за емоційним станом дослідницьких груп.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Учнівська презентація

Учнівська публікація

Учнівський блог "Еміграційна література"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Давидова Ірина Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Володимирівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

с.Володимирівка, Томаківський район, Дніпропетровська область.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

07-19 грудня 2015 рік

Місце проведення тренінгу

Володимирівська ЗОш І-ІІІ ст.

Тренери

Підлубна Лілія Миколаївна