Відмінності між версіями «Головко Ірина Анатоліївна»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Моє фото)
(Мій власний блог)
Рядок 17: Рядок 17:
 
==Мій власний блог==
 
==Мій власний блог==
  
[іга121969іга@gmail/com Блог Головко Ірини Анатоліївни]
+
[https://іга121969іга.blogspot.com Блог Головко Ірини Анатоліївни]
  
 
==Мій власний сайт==
 
==Мій власний сайт==

Версія за 15:54, 16 лютого 2017

Прізвище,ім'я,по батькові

Головко Ірина Анатоліївна

Місце роботи

Комунальний заклад "Олександрівська неповна середня загальноосвітня школа м.Покров Дніпропетровскої області"

Посада, категорія, стаж роботи

Вчитель початкових класів, спеціаліст 1 категорії, 26 років

Педагогічне кредо

" У кожної людини є сонце. Тільки не треба його гасити"

Мій власний блог

Блог Головко Ірини Анатоліївни

Мій власний сайт

Сайт Головко Ірини Анатоліївних

Моя вікі-стаття

Соціалізація на уроках в початкових класах «СОЦІАЛІЗАЦІЯ ШКОЛЯРА ЯК ПРЕДМЕТНА ТА КЛЮЧОВА КОМПЕТЕНТНІСТЬ»



Вступ

XXI століття - це час переходу до високотехнологічного інформаційного суспільства, у якому якість людського потенціалу, рівень освіти й культури набувають вирішального значення для прогресу України. У національній доктрині розвитку освіти в Україні у XXI столітті, у реформі про загальноосвітню школу підкреслюється, що необхідно створити умови для розвитку й самореалізації кожної особистості як громадянина України, формувати покоління, спрямовані навчатися протягом усього життя, створювати та розвивати цінності громадянського суспільства. Реалізація цих задач неможлива без формування у дітей соціальної компетентності, оскільки ці знання стають нагальною потребою сьогодення.


Зараз наш а країна швидко розвивається. Динамічному суспільству необхідні спеціалісти нових професій, ініціативні, цілеспрямовані, здатні орієнтуватися у світі, який постійно змінюється, спроможними самостійно вирішувати проблеми та спільно діяти у команді, іти на ризик. Прийняття рішень в усіх сферах життя потребує від особистості мати необхідний рівень трудової етики: культури праці, комунікабельності, обов'язковості, особистої відповідальності та інше. Таке виховання школярів є край необхідним для нашої країни.


У цьому зв'язку розвиток соціальної компетентності школярів набуває стратегічного значення. Специфіка сучасних умов в Україні зумовлює необхідність брати активну участь у різних сферах життя. Питання сутності, змісту та структури соціальної компетентності є не достатньо розробленими у вітчизняній науці. Коло досліджень, присвячених цій проблемі, досить обмежене (С.Макаренко, О.Полуніна, А.Онкович, С.Козак, С.Демченко, М.Елькін, Н.Завіниченко та ін.), проте, слід зазначити, що перелічені дослідники торкаються поняття соціальної компетентності лише у зв'язку з професійною та комунікативною компетентностями. С.Архипова, І.Єрмаков, Л.Лєпіхова, Л.Сохань більше уваги приділяють соціально-психологічній та життєвій компетентностям особистості; М.Гончарова-Горянська аналізує роботи зарубіжних авторів, присвячених проблемі структури та змісту соціальної компетентності, завдяки чому зарубіжний досвід став доступнішим.


Отже, проблема змісту, структури та формування соціальної компетентності учнів потребує подальшого вивчення. Крім того, проблема формування соціальної компетентності молодших школярів системно й глибоко досі не досліджувалася. Водночас недостатньо вивченими, на нашу думку, залишаються можливості позакласної виховної роботи з учнями стосовно формування їхньої соціальної компетентності. Мета роботи – формувати навички відповідальної поведінки; розвивати здатність особистості продуктивно співпрацювати з різними партнерами у групі та команді, виконувати різні ролі та функції у колективі; виховувати трудову та моральну творчу мотивацію, активну громадську позицію, уміння правильно орієнтуватися у різних життєвих ситуаціях, діловитість, підприємливість

Формування соціальної компетентності учнів початкової школи  ґрунтується на вимогах Державного стандарту початкової освіти та на положеннях Концепції загальної середньої освіти.

Основна частина

Активним засобом розвитку соціальної компетентності учнів є використання інтерактивних технологій навчання. Інтерактивні методи навчання дозволяють вирішувати наступні завдання : Активне включення кожного учня в процес засвоєння учбового матеріалу. Підвищення пізнавальної мотивації. Формування навичок успішного спілкування (уміння слухати і чути один одного, вибудовувати діалог, ставити питання на розуміння). Розвиток навичок самостійної учбової діяльності: визначення провідних і проміжних завдань, уміння передбачати наслідки свого вибору, його об'єктивна оцінка. Виховання лідерських якостей. Уміння працювати з командою і в команді. Переймати на себе відповідальність за спільну і власну діяльність по досягненню результату.

Моя електрона пошта

іга121969@gmail/com

Моє фото

Bhf123456.jpg