Відмінності між версіями «Вікі сторінка учня АТОМНЕ ЯДРО. ЯДЕРНІ РЕАКТОР?»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Назва проекту)
(Результати дослідження)
 
(не показано 7 проміжних версій цього учасника)
Рядок 6: Рядок 6:
  
 
==Автори проекту==
 
==Автори проекту==
 +
Пукач Ілона
 +
 +
Чеховська Вікторія
 +
 
==Тема дослідження==
 
==Тема дослідження==
 +
 +
Вплив радіації на живі організми
 +
 
==Проблема дослідження==
 
==Проблема дослідження==
 +
 +
Наслідки Чорнобильської катастрофи
 +
 
==Гіпотеза дослідження==
 
==Гіпотеза дослідження==
 +
 +
Немає жодного іншого енергоносія, використання якого залишало б хоча приблизно стільки відходів, скільки дає атомна енергетика, й немає таких відходів, які за ступенем небезпечності хоча б віддалено нагадували продукти розщеплення.
 +
Е. Гауль
 +
 
==Мета дослідження==
 
==Мета дослідження==
 +
 +
Ліквідація відходів пального з АЕС
 +
 +
Паливний енергетичний цикл АЕС передбачає добування уранової руди й вилучення з неї урану, переробку цієї сировини на ядерне пальне, використання палива в ядерних реакторах, хімічну регенерацію відпрацьованого палива, обробку і захоронення радіоактивних відходів. Усі складові цього циклу супроводжуються надзвичайно небезпечними забрудненнями природного середовища.
 +
 
==Результати дослідження==
 
==Результати дослідження==
 +
 +
Вплив Чорнобильської аварії на здоров¢я людей дуже значний і буде проблемою не тільки для нас, але й для кількох прийдешніх поколінь. Уже в 1991-1992 рр. в Житомирській і Київській областях, як і в Бєларусі, за даними МОЗ України, у жительок забруднених радіонуклідами районів значно збільшилась кількісь народження недоношених дітей і калік, кількість тяжких ускладнень вагітності (у 2-3 рази), є серйозні генетичні зміни здоров¢я. Загрозливо зростають захворювання на рак і смертність.
 +
 
==Висновки==
 
==Висновки==
 +
 +
«Мирний атом» з усією гостротою поставив питання про відповілальність учених, про такі поняття, як совість, людяність, порядність, про те чи маємо ми зараз право заради сьогоднішніх вигод ризикувати здоров¢ям і життям майбутніх поколінь.
 +
Противники АЕС (а їх кількість значно зросла після аварії на ЧАЕС) стверджують, що цей метод одержання енергії повинен бути якомога швидше заборонений з огляду на ту шкоду й потенціальну смертельну небезпеку для біосфери, яку він несе.
 +
З однієї сторони, вчені-атомщики і вузькі спеціалісти даної галузі доводять необхідність та неминучість будівництва і використання АЕС, з іншої сторони, у населення, не один раз потерпілого, виникають природні побоювання, скептицизм і недовіра до безпеки атомних станцій.
 +
Чого чекати далі? Чи існує дійсно безпечна система реакторів? Що робиться в цьому відношенні в світі? В чому полягає інженерна відповідальність і компетентність?...
 +
Підводячи підсумок, хочеться коротко сформулювати свою власну (суб¢єктивну) думку про майбутнє атомної енергетики в Україні.
 +
Країни з великим населенням і територією в найближчому майбутньому не зможуть через екологічні проблеми обійтись без атомної енергетики, навіть при достатніх запасах звичайних видів палива. Режим економії енергетики може лише на деякий термін відсунути проблему, але не вирішити її. В наших умовах не буде змоги добитись навіть короткочасного ефекту економії — ефективність заходів по енергозбереженню залежить від рівня економіки. Навіть для економічностійких країн впровадження в промисловості неенергомістких виробництв потребує 20-30 років.
 +
Враховуючи все сказане, я вважаю, що Україна найближчих 20-40 років практично не зможе обійтись без використання атомної енергії. З цим потрібно погодитись і намагатись зробити так, щоб її використання було максимально безпечним.
 +
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==

Поточна версія на 09:52, 8 червня 2012